"הפסגה היא רק חותמת לדברים צפויים"; האירו מאבד גובה מול הדולר

מרקל לפני תחילת ועידת הפסגה: "לא תהיה אחריות הדדית אם לא תהיה אחריות גדולה יותר של מדינות". באין פיתרון, המשקיעים ממשיכים להביע את דעתם על המטבע האירופי
אין פיתרון באירופה
ההתחפרות של קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, בעמדתה נותנת את אותותיה בזירת המט"ח. המטבע האירופי חוטף חזק בשוק בצל חשש המשקיעים שהועידה האירופית שנפתחת היום לא תוביל לצעדי מלחמה במשבר החוב ונועדה להתנגחות בין המנהיגים על דרכי הפעולה.

"אין פיתרון מהיר למשבר החוב של גוש האירו וההצעה להנפקת אירובונדס היא "טעות כלכלית", אמרה מרקל אתמול בפני הפרלמנט הגרמני, "אחריות הדדית לחובות של אחרים תהיה רק כשמדינות יקחו אחריות גדולה יותר". מרקל המשיכה להסביר ואמרה: "אין לי אשליות, אני מצפה לדיונים שנויים במחלוקת בבריסל. וכמובן כל העיניים, או לפחות רובם, יהיו מופנות לגרמניה".

ראש ממשלת ספרד, מריאנו ראחוי, מודאג מהנעשה בשווקים ואמר שהמדינה לא תוכל לקיים את התחיובותיה כאשר הריביות במדינה כל כך גבוהות. יום לפני כן, ראש ממשלת איטליה מאריו מונטי אמר, שהוא מוכן להישאר בבריסל אפילו עד יום ראשון כדי ליצור פתרון אמיתי למשבר החובות ביבשת אירופה.

בעקבות המחלוקות הקשות בגוש האירו, בשוק כבר לא מצפים לתוצאות מהותיות בועידה הנוכחית שתסתיים מחר. "הפסגה היא בעיקרה חותמת
ואישור לדברים צפויים" כתב אמיר כהנוביץ', הכלכלן הראשי של כלל פיננסים ואמר על סוגיית ההתנגדות של גרמניה לרעיון האירובונדס, "ראש ממשלת איטליה, מונטי, הגדיל לעשות כשאמר שהוא תומך ברעיון! בטח שהוא יתמוך, למה זה יוצא מהכיס של אבא שלו?".

האירו נופל היום 0.3% מול הדולר כאשר צניחה חדה נרשמה בצהרי היום. המטבע האירופי איבד כ-100 פיפסים תוך חצי שעה. בשעות הצהריים המאוחרות נסחר האירו מול הדולר תמורת 1.243.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות