הכלכלה התכווצה ב-0.7% ב-Q4 - הרבה פחות מהאומדן הקודם

האומדן הקודם הצביע על ירידה של 2.3% בתמ"ג. עיקר ההתאוששות נבע מגידול בהוצאות ההוניות. נקודת אור חשובה: הזינוק בייצור התעשייתי ותפוקת המפעלים מעלים את התקוות להמשך השיפור
 | 
יפן
כלכלת יפן עדיין מתקשה להציג צמיחה, אך נתוני התמ"ג שפורסמו היום היו טובים יותר מאשר האומדן הקודם שפורסם לפני כחודש. כלכלת יפן התכווצה ברבעון הרביעי בשיעור של 0.7% בלבד, זאת בשעה שהאומדן הקודם הצביע על ירידה של 2.3% במהלך הרבעון הרביעי במונחים שנתיים. נתון התמ"ג היה טוב יותר גם מאשר תחזיות הכלכלנים אשר סוקרים את שוקי המזרח והעריכו שנתון הצמיחה יעודכן לרמה של 0.8%.

עדכון התחזיות כלפי מעלה ביחס לאומדן הקודם נבע בעיקר כתוצאה מסך ההוצאות ההוניות של החברות שקפצו ב-4.8%. בקריאת התמ"ג הקודמת נתון זה הצביע על תחזית לצמיחה של 1.9% בלבד.

נקודת אור חשובה בכל הקשור לכלכלת יפן מתייחס לגידול חד בייצור התעשייתי ולתפוקת המפעלים. נתון זה מעלה את התקווה לכך שכלכלת יפן תחל לצבור בהמשך השנה.

למרות נתוני התמ"ג שפורסמו, הבנק המרכזי במדינה צפוי להותיר את המדיניות המוניטרית של יפן על כנה בפגישתו הקרובה שתיערך ב-12-13 למארס. לפני כחודש הפתיע הבנק המרכזי בכך שהעלה את סך הרכישות של איגרות החוב בהיקף של 10 טריליון יין (כ-124 מיליון דולר). יעד האינפלציה של הבנק המרכזי ביפן לשנה הקרובה עומד על 1%.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות