רפאל השלימה את מסירת המשלוח הראשון של מערכת מעיל רוח לצבא ארה"ב

זאת בהתאם להסכמים שנחתמו בשנת 2018 ובתחילת שנת 2019 בשווי כולל של כחצי מיליארד דולר; צבא היבשה והנייבי האמריקאי, יציידו את חטיבות השיריון שלהם במערכת ההגנה האקטיבית
|
מעיל רוח על טנקים אמריקנים, צילום: דוברות רפאל

חברת רפאל מדווחת כי השלימה בשבועות האחרונים את מסירת המשלוח הראשון של מערכת ההגנה האקטיבית 'מעיל רוח' (TROPHY) עבור חטיבות טנקי האברמס של צבא היבשה האמריקני.

רפאל, יחד עם השותפות- חברת DRS וחברת אלתא הישראלית, מסרו לידי נציגי צבא היבשה של ארה"ב את המערכות בטקס חגיגי שנערך בצפון הארץ לפני כשבוע, בהשתתפות גורמים בכירים אמריקנים וישראלים.

 

לאונרדו DRS ורפאל סיפקו את המשלוח הראשון של מערכות מעיל רוח בהתאם להסכמים שנחתמו בשנת 2018 ובתחילת שנת 2019 בשווי כולל של כחצי מיליארד דולר. לפי ההסכמים הללו, צבא היבשה וכן הנייבי האמריקאי, יציידו את חטיבות השיריון שלהם ב'מעיל-רוח' - מערכת ההגנה האקטיבית היחידה בעולם שהוכחה בקרב.

רפאל, יחד עם השותפות העסקיות ובשיתוף הצבא האמריקני, פעלו להתאים את מערכת 'מעיל רוח' לטנקים ולצרכים האמריקאים- זאת באמצעות תהליך שכלל פעולות הנדסה משותפות, אישורי בטיחות ואינטגרציה. כחלק מהחוזה, מעל ל-50% מייצור המכלולים של מערכת מעיל רוח מתבצע במספר מדינות בארה"ב.

מנכ"ל רפאל, האלוף (במיל') יואב הר-אבן: "רפאל גאה לספק את המשלוח הראשון של מערכת מעיל רוח ללוחמים האמריקנים, זאת תוך עמידה מלאה במסגרת הזמנים המאתגרת שהוקצבה לנו- מסגרת זמנים ששילבה תהליכי ייצור ואינטגרציה לצד ניסויים בתרחישים מאתגרים במיוחד. זהו סיפוק גדול לדעת שטכנולוגיה המפותחת בישראל לאורך שנים של השקעה, ניסויים ופעילות בשדה הקרב, תהווה תפקיד מהותי בהגנה על חיי חיילים אמריקנים, בדיוק כפי שהגנה על חיי חיילים ישראלים. מערכת 'מעיל-רוח' גרמה למהפכה בשדה הקרב המודרני, ושינתה את תפיסת משימות התמרון היבשתי".

מערכת 'מעיל רוח'- פרי פיתוח וייצור של רפאל, הוכחה פעמים רבות בשדה הקרב ומותקנת על מאות פלטפורמות לחימה קרקעיות בצה"ל, לרבות טנקי מרכבה סימן 3 ו-4 וכן על גבי נגמ"שי נמ"ר.

משנת 2011, נרשמו למערכת מספר רב של יירוטים, לצד היעדר פגיעות לכוחות הלוחמים, לפלטפורמות ולמערכות השונות. המערכת נבחנה ביותר מ-4,000 ניסויי שטח ולמעלה מ-500,000 שעות מבצעיות. בנוסף, המערכת נמצאת תחת חוזה לייצור אספקה של אלפי מערכות נוספות. מערכת מעיל רוח, היא מערכת ההגנה האקטיבית לרק"ם המבצעית היחידה בעולם.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות