האם נשיא אירן לשעבר מחמוד אחמדיניג'אד בדרך לכלא?

 | 
יש מתנגדים?
סוכנות הידיעות רויטרס מדווחת כי נשיא אירן לשעבר, מחמוד אחמדיניג'אד, ממתין להכרעת בית המשפט ב-7 תיקים שנפתחו כנגדו בחשד לשימוש בלתי הולם בכספי ממשל בהיקף של מיליארדי דולרים בזמן שהיה נשיא הרפובליקה האיסלמית (2005-2013). לפי רויטרס שמתבססים על ראיון בתקשורת המקומית עם התובע הציבורי האירני,
אחד המקרים קשור לשימוש בלתי הולם בכספים בהיקף של 2 מיליארד דולר במהלך כהונתנו השנייה כנשיא (2009-2013). למעשה, בית דין פרלמנטי באירן כבר מצא את אחמדיניג'אד אשם בשימוש לא הולך בכספי ממשל (מעילה בכספים) וכעת הנשיא לשעבר ממתין לגזר הדין.  
לפני מספר חודשים ביצע אחמדינג'אד מהלך מפתיע ונועז כאשר הגיש מועמדות לנשיאות וזאת בניגוד להוראת המנהיג העליון חמינאי. מספר ימים לאחר מכן מועמדותו נפסלה. 
אחמדיניג'אד זכור כנשיא עוין מאוד כלפי ישראל. בויקיפדיה נכתב כך: "במהלך כינוס סטודנטים תחת הכותרת "עולם ללא ציונות" באוקטובר 2005 ציטט אחמדינז'אד את ח'ומייני אשר קרא למדינת ישראל "משטר הכיבוש של אל קודס", "גידול מביש" שיש "למחותו מהמפה". מאוחר יותר בנאומו הצהיר אחמדינז'אד כי "הנושא הפלסטיני" צריך להסתיים בכך שכל הפליטים ישובו לבתיהם, וממשלה דמוקרטית תיבחר על ידי העם. כן דחה את המאמצים לנורמליזציה של היחסים עם ישראל, וגינה את כל המנהיגים האסלאמיים המכירים בקיומה של המדינה כ"מכירים בכניעה והתבוסה של העולם האסלאמי".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה