לנדאו: "אנו זקוקים להתגייסות הציבור כדי שלא יהיו הפסקות חשמל"

משרד האנרגיה וחברת החשמל ערכו היום מסיבת עיתונאים ובה הזהירו מפני האפשרות שבשבוע הקרוב יהיו הפסקות חשמל יזומות. יפתח רון טל: "אם יהיו הפסקות חשמל אנו לא נפגע במישהו יותר ממישהו אחר"
|
(8)
עוזי לנדאו

במשרד האנרגיה ובחברת החשמל דואגים מאוד מעומס החום הצפוי בשבוע הקרוב. היום (ה') נערכה מסיבת עיתונאים דחופה שבה קראו ראשי משרד האנרגיה וחברת החשמל לציבור לאחד כוחות במטרה להקטין את צריכת החשמל בשעות השיא.

"אנחנו נמצאים כאן היום כדי לשתף את הציבור ולהביא לידיעתו שכבר בימים הקרובים ייתכנו הפסקות חשמל יזומות", כך אמר שר התשתיות ד"ר עוזי לנדאו בפתיחת מסיבת העיתונאים. "גל החום צפוי להחמיר לקראת סוף השבוע הזה ולהגיע לשיאו ביום ראשון הקרוב".

לדברי לנדאו: "במהלך הקיץ הקרוב יש לנו בעיה. אנחנו זקוקים להתגייסות של כולנו כדי שלא יהיו הפסקות חשמל. חשוב לנו שהמוסדות הגדולים, מפעלי התעשייה ועובדי הממשלה יירתמו. תרגלנו את הדברים האלו גם לאחרונה והדברים נמצאים תחת ביקורת של אנשי מקצוע שיודעים לטפל במשבר. זאת השעה של הציבור לצרוך פחות, התנהגות אחראית של כל אחד מאיתנו כדי שהחשמל ימשיך לזרום כל שעות היממה ואני אופטימי מאוד".יפתח רון טל, יו"ר חברת החשמל ציין במסיבת העיתונאים: "הקיץ מדובר באחד מהאתגרים החשובים ביותר. הפעם האחרונה שבה היו הפסקות חשמל במדינה הייתה בשנת 2006. אם ננהג בתבונה לא נגיע לזה אבל הפוטנציאל קיים".

רון טל ציין כי "חברת החשמל עובדת ממש מסביב לשעון כדי לאפשר בסופו של דבר את כמות היחידות המקסימלית לטובת ייצור חשמל. אחד הנושאים הוא להשמיש את תחנת רידינג. תחנה זו מתאפשרת רק בגז ואנחנו מכשירים אותה גם למזוט כך שתוכל לייצר חשמל בהיקף של 200 מגה וואט. התחנה יכולה לפעול כבר ממחר בבוקר ונותר לנו לקבל את אישור כיבוי האש".

עוד ציין רון טל כי "שיתוף הפעולה עם הציבור הוא טוב ויש היענות לתוכניות השונות. אם שיתוף הפעולה יימשך וייגבר לא רק עם הצרכנים הגדולים, אנחנו נצליח לעבור את הקיץ בצורה כמעט שאינה מורגשת. בגלל שהרזרבות היא נמוכה, אם יש תקלה באחת התקנות, אנחנו נצטרך לבצע ניתוק מתוכנן ומוסדר וידוע מראש. אנחנו נעשה את הצדק המיטבי, חלוקה בנטל. לא נפגע במישהו יותר ממישהו אחר".

תגובות לכתבה(8):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 8.
  כבוד השר לנדאו, ענה לי בבקשה בכנות וביושר
  אזרח 14/07/2012 15:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אתה מרגיש טוב ושלם עם מה שקורה בארץ/במדינה, עם תפקוד הממשלה ובמיוחד בתחם האנרגיה עליו אתה אמון ? אם אתה אדם ישר והגון כמו שאתה רוצה להיראות, שנתך צריכה לנדוד בימים ובלילות ודי לחכימא ברמיזה. לכן מאחר ואתה פוליטיקאי נפוח אגו וחשיבות, אני רואה ושומע אותך ומתייחס בהתאם ומחכה בכיליון עינים ליום הבוחר.
  סגור
 • 7.
  זבל של שר 3 שנים יושב ומגרבץ בתפקיד שלו חרא של פוליטיקה (ל"ת)
  תום 14/07/2012 14:44
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 6.
  גדול ממש גדול ! יושבים מגרדים במפשעה ואחדבגב של השני (ל"ת)
  זולל חשמל 14/07/2012 11:19
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 5.
  לא לומדים לקחים מכשלים קודמים.
  קורמורן 14/07/2012 11:10
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מוזר, מדינה שמנוהלת ע"י אנשים אינטליגנטים שלא מסוגלים להפיק לקחים מכשלי ניהול קודמים. סיפור המחסור באמצעי ייצור חשמל, חוזר על סיפור המחסור במים. שאננות יתר, כניעה ללחצי האוצר, חוסר משילות. לנדאו בנושא הזה לא ממש אשם בכל המחדל. שומרי סביבה למיניהם חסמו את התכנית להקמת תחנת כח פחמית בדרום וכעת עקב המחסור בגז, אנחנו גם מזהמים את האוויר בדלקים פוסיליים וגם משלמים ביוקר. האוצר לא סייע לחברת החשמל להקים עוד יחידות כח שתנצלנה עודפי קיטור בתחנות הכח הקיימות ולכן גם זה אין לנו ולקינוח, האוצר סרב לממן אמצעי בקרה וקישור של הגנרטורים של הצבא, לרשת החשמל הארצית, גם משרד הבטחון סרב לבצע את החיבורים הללו על חשבונו ולכן גם אמצעי ייצור אלו אינם זמינים. הגיע הזמן שהמדינה הזו ת-נ-ו-ה-ל כהלכה ולא תתנהל על פי גחמות\התניות\התעקשויות שאינן עולות בקנה אחד עם האינטרס הכללי.
  סגור
 • 4.
  מר לנדאו...קח אחריות ותתפטר בבקשה...נכשלת............ (ל"ת)
  משה 12/07/2012 13:03
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 3.
  כל עוד יהיו הפסקות חשמל יזומות בישראל ובעזה לא, אז אני
  בובו 12/07/2012 11:05
  הגב לתגובה זו
  3 0
  יצרוך הרבה מאוד חשמל בשעות השיא. דווקא!!!
  סגור
 • 2.
  מי שרוצה שביבי ילך שידליק את המזגנים והתנור בשעות השיא
  אנונימי 12/07/2012 10:12
  הגב לתגובה זו
  4 0
  ככה הפשלות של ביבי את שטניץ שהרגו את הגז הישראלי כולל תחנות האגירה יציפו את התיקשורת זו שעת היתגייסות למען החלפת שילטון שלא דאג לעם.
  סגור
 • 1.
  מדינת עולם שלישי כולם להדליק את הכול ביין 1 ל5 (ל"ת)
  שועלי 12/07/2012 09:56
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות