: המינהל אישר הקמת מתקן ביו גז להפקת חשמל מאשפה במטמנת גני הדס

ההרשאה ניתנה ל-15 שנה לחברת מ.מ.מ אשר תקים מתקן לייצור כ-4.2 מגה וואט בשנה
 | 
אוצר בזבל
הנהלת מינהל מקרקעי ישראל העניקה לאחרונה פטור ממכרז להקצאת קרקע בשטח כ 4 דונם להקמת מתקן ביו גז לייצור חשמל ירוק במטמנת פסולת בגני הדס שבנגב. ההרשאה ניתנה לתקופה של 15 שנה לחברת מ.מ.מ, המתקן צפוי לייצר כ-4.2 מגה ואט לשנה.

גזי החממה המשתחררים כיום כתוצאה מהתפרקות הפסולת ממטמנת האשפה בגני הדס הם רעילים וגורמים נזק סביבתי. כדי למנוע את הנזק ניתן לשרוף את הפסולת או לחילופין לנצל אותה לטובת הסביבה ולהפיק ממנה חשמל באמצעות מתקן ביו גז.

מ.מ.מ אף זכתה במכרז של המשרד להגנת הסביבה להקמה הפעלה וסגירה של אתר ארצי לסילוק פסולת בשטח של כ 700 דונם, הנמצא באזור דודאים במועצה האזורית בני שמעון. לטענת החברה, הקמת המתקן מחייבת השקעה כלכלית של כ-50 מיליון שקל.

את הגזים המשתחררים מהמטמנה ניתן לנצל להפקת חשמל עד 10 שנים לאחר סיום הטמנת הפסולת בה ועל כן אישרה הנהלת המינהל לחברת מ.מ.מ. לקבל הרשאה להפעלת המתקן למשך 15 שנה.

בנצי ליברמן, מנהל המינהל, אמר היום: "אישור פרויקט הביוגז הינו חלק ממדיניות המינהל לעודד ניצול אנרגיות ירוקות לטובת הסביבה. המינהל אף מסייע ומקדם יוזמות לניצול אנרגיה סולארית של יזמים פרטיים ואישר לאחרונה מספר עסקות עם יזמים המקימים מיזמים סולאריים בנגב בהיקף כולל של 150 מגה ואט."
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה