ביולייט מוכרת חלק מאחזוקותיה באיי אופטימה ב-17.2 מיליון דולר

בהמשך צפויה החברה למכור את יתר אחזוקתיה באיי אופטימה לרוכשת הסינית, קאנגהונג, לפי שווי חברה של בין 40.5 ל- 56.25 מיליון דולר
|
סוזנה נחום - מנכלית ביולייט, צילום: יחצ

ביולייט -2.76% ביולייט 790.1 -2.76% ביולייט בסיס:812.5 פתיחה:812.5 גבוה:812.4 נמוך:785 תמורה:14,981 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: מדווחת על השלמת השלב השני בעסקת השקעה ומכירת החברה המוחזקת איי אופטימה. במסגרת שלב זה, רכשה קאנגהונג (Chengdu Kanghong Pharmaceutical Group), חברת תרופות סינית ציבורית הנסחרת בבורסת שנזן, מבעלי המניות של איי אופטימה (כולל מביולייט), כ-41% ממניות איי אופטימה תמורת 17.2 מיליון דולר ותעלה להחזקה של 60% באיי אופטימה.

השלמת שלב שני זה, מצטרפת להשקעה של 7 מיליון דולר שביצעה קאנגהונג באיי אופטימה לפי שווי של 30 מיליון דולר, לפני הכסף, במרץ 2018. חלקה של ביולייט בתמורת השלב השני שהושלם כעת עומד על כ- 12 מיליון דולר.

השלמת השלבים השלישי והרביעי להסכם הרכישה וההשקעה, אשר בכפוף לקבלת אישורים מקדמיים, צפויה במהלך הרבעון השני של 2019 והרבעון השני של 2021. בהתאמה, יכללו רכישת יתרת המניות של איי אופטימה מבעלי מניותיה כולל ביולייט על ידי קאנגהונג, כ-20% בכל שלב, לפי שווי חברה של איי אופטימה של בין 40.5 ל- 56.25 מיליון דולר, אשר יקבע בהתאם לתוצאותיה התפעוליות של איי אופטימה.

השלמתם העתידית של השלב השלישי והרביעי להסכם ההשקעה והרכישה, צפויה לייצר לביולייט תזרים מזומנים ברוטו נוסף של בין כ- 11 מיליון דולר לכ- 15.3 מיליון דולר, כך שסך תזרים המזומנים ברוטו הצפוי של ביולייט ממכירת כלל מניותיה באיי אופטימה בשלבים השני עד הרביעי (כולל), יסתכם לכ- 23 מיליון דולר עד כ-27 מיליון דולר.

בנוסף, כחלק מהסכם ההשקעה והרכישה, נחתם בין איי אופטימה לחברת התרופות הסינית הסכם הפצה בלעדי עבור מערכת IOPtiMate של איי אופטימה בסין, לכ-3 שנים לפחות. במסגרת הסכם הפצה זה, עוד דיווחה ביולייט היום, כי הושלמה מכירה ראשונה של מערכת ה- IOPtiMate של איי אופטימה לבית חולים  מוביל בסין המתמחה בתחום העיינים.

"אנו שמחים על השלמת השלב השני והמהותי מבין הארבעה במימוש העסקה למכירת איי אופטימה לחברה מובילה בסין בתחום העיניים. עסקה זו מהווה דוגמא ליישום האסטרטגיה אשר אנו מובילים למסחור פתרונות רפואיים ייחודיים בתחום העיניים בשווקי יעד משמעותיים",  אמרה מנכ"לית ביולייט, סוזנה נחום.

איי אופטימה מפתחת ומשווקת את מערכת ה-IOPtiMate, שהינה מערכת המבוססת על טכנולוגיית לייזר CO2 ומאפשרת ביצוע ניתוח לטיפול בגלאוקומה ללא חדירה אל החלק הפנימי של העין. מערכת ה-IOPtiMate קיבלה אישורים לשיווק ומכירה בטריטוריות שונות, לרבות בסין ,  אירופה , ישראל , מקסיקו , קנדה , פרו ,  ארגנטינה,  טאיוואן ובלארוס.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות