סיטי רכש את מניות לאומי מידי המדינה ב-23.38 שקלים למניה

35 שנים לאחר משבר וויסות הבנקים, משרד האוצר פנה אמש למספר בנקים להשקעות במטרה למכור את יתרת אחזקותיו. המחיר משקף הנחה של 1.43% על מחיר השוק
 |  (1)
בנק לאומי, צילום: Bizportal
הזוכה בהליך מכירת מניות בנק לאומי המוחזקות על ידי המדינה הוא סיטי בנק. כך הודיע משרד האוצר. מוקדם יותר, לאחר נעילת המסחר בבורסה, פנה האוצר לתשעה בנקים להשקעות והזמין אותם להגיש הצעות לרכישת מניות המדינה בבנק.
הבנק הזוכה הציע מחיר של 23.38 שקל למניה אחת של בנק לאומי, מחיר המשקף שיעור ניכיון של כ- 1.43% ממחיר הסגירה של המניה בסוף יום המסחר הקודם שעמד על 23.72 שקלים.
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
מדובר בכ-81 מיליון מניות המהוות כ-5.73% מהון המניות הכללי של הבנק בשווי שוק של כ-1.9 מיליארד שקל, לא כולל את המניות המיועדות למכירה לעובדים. נזכיר כי השליטה בבנק עברה למדינה לפני כ-35 שנים בעקבות משבר וויסות המניות, עד שלפני מספר שנים הוחלט כי לאומי יתנהל בלא גרעין שליטה. בתחילת 2011 מכרה המדינה כ-5% מלאומי תמורת 1.3 מיליארד שקל.
 
הצעד הנוכחי מגיע לאחר שביולי האחרון קיבלה המדינה את האישור של ועדת הכספים למכירת המניות. 
לאחר השלמת המכירה, המדינה תפעל למימוש מניות עובדי לאומי, כחלק מההסכמות שהושגו עימם ב-2010. לאחר עסקה זו יוותרו בידי המדינה כ- 0.5% ממניות בנק לאומי אשר כולן מיועדות למכירה לעובדי הבנק, בהתאם להסדרים הקיימים עם העובדים. 
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מה עם הכסף שגנבו מהציבור כדי להציל את המושחתים של לאומי
  משה 04/09/2018 19:17
  הגב לתגובה זו
  5 0
  למה לא להחזיר את הכסף לציבור מחדש (כמו שביבי כשהיה שר אוצר בימי שרון רצה לעשות ונחסם על ידו)
  סגור