רני צים: השווי בהנפקה ירד, מכרז האג"ח בוטל

על רקע הקשיים אליהם נקלעו רשתות האופנה לאחרונה, חברת המרכזים המסחריים תגייס מניות לפי שווי של כ-200 מיליון שקל, ולא 300 מיליון שקל כפי שהתכוונה
|
(1)
רני צים, צילום: יח"צ
חברת רני צים מרכזי קניות הפחיתה את השווי בהנפקה וביטלה את מכרז האג"ח. חברת המרכזים המסחריים, שבשליטת רני צים, מי שהיה בעבר הבעלים של רשת כמעט חינם, רשמה הצלחה חלקית במכרז המוסדי של הנפקת המניות והאג"ח.
על רקע הקשיים אליהם נקלעו רשתות האופנה לאחרונה, החברה הצליחה לגייס כ-50 מיליון שקל בשלב המוסדי, לפי שווי חברה של כ-200 מיליון שקל (לפני הכסף), שווי חברה נמוך מהשווי לפיו תכננה החברה להנפיק - 300 מיליון שקל. השווי בהנפקה משקף מחיר מניה של כ-2.35 שקל למניה.
החברה ביקשה לגייס במסגרת הנפקה ראשונה לציבור (IPO) מניות וכתבי אופציה בהיקף של כ-80 מיליון שקל לפי שווי חברה של כ-300 מיליון שקל (לפני הכסף) וכן כ-100 מיליון שקל באמצעות הנפקה של אג"ח צמודות מדד בדירוג (Baa1) ובמח"מ של כ-4.8 שנים, אולם הביקושים שהזרימו המוסדיים להנפקת האג"ח, בהיקף של כ-70 מיליון שקל, היו בריבית גבוהה מהריבית המקסימלית לפיה החברה ביקשה לגייס (3%) והחברה העדיפה לבטל את הנפקת האג"ח.
בנוסף, נוכח ביטול הנפקת האג"ח לעת עתה ייאלץ צים ככל הנראה, להישאר עם ערבויות אישיות בהיקף כ-90 מיליון שקל, שכן תכנית ההנפקה היתה להחליף את הערביות האישית שנתן צים לחברה, בין היתר, באמצעות כספי הנפקת האג"ח. בהתאם למידע שהגיע ל-Bizportal, נוכח העלויות והמגבלות הכרוכות ברישום האג"ח לציבור, יכולת החברה להתממן מול הבנקים עדיפה, כך שככל הנראה החברה העדיפה לבטל את הנפקת האג"ח בשלב זה ולהמשיך לפעול להסרת הערבויות האישיות במישור חלופי.
 

רני צים מרכזי קניות פועלת בעיקר בתחום הייזום, ההקמה וניהול של מרכזים מסחריים בישראל. בבעלות החברה 4 מרכזים מסחריים במעלות, בית שאן, נתיבות ובערד בשטח כולל של כ-47 אלף מ”ר. בנוסף החברה מחזיקה כ-44% מהזכויות בפרויקטים במגזר הערבי בירכא ואום אל פאחם, בשטח להשכרה של כ-15 אלף מ”ר. עוד בבעלות החברה, 3 נכסי נדל”ן להשקעה בהקמה, מתוכם 2 נכסים בירכא ובאום אל פאחם הצפויים להתחיל לפעול ברבעון השני של שנת 2018, ונכס מהותי נוסף בהקמה "Life Style כפר סבא" המשלב מתחם קניות, פעילות לייף סטייל, ספורט ותרבות - בכפר סבא במתחם בשטח של כ-100 דונם, הצפוי להיפתח בשנת 2020 ואשר בנייתו החלה ברבעון הרביעי של שנת 2017.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  צים הוא נוכל שבחר חתם נוכל שבחר עורך דין נוכל
  נשיא 13/03/2018 15:11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  טוב שנכשל
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות