היום ב-13:00: מלחמת עולם באסיפת בעלי המניות של צרפתי?

|
(2)
חדר ישיבות, צילום: Istock

היום הצהריים תתכנס אסיפת בעלי המניות של חברת הנדל"ן צרפתי 0% צרפתי 1,818 0% צרפתי בסיס:1,818 פתיחה:0 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: במשרדי החברה בראשל"צ. על הפרק, אישור הארכת כהונתם של רפי צרפתי ומשה צרפתי כמנכ"לים משותפים של החברה ל-3 שנים נוספות, זאת לצד אביהם צבי צרפתי שמכהן כיו"ר החברה. את יריית הפתיחה למאבק הנוכחי סיפקה הקרן אתו שוקי הון של תומר חפץ וארז רוזנבוך תחת השורה התחתונה - "חשש לעושק".

בנייר עמדה חריף ששיגרה הקרן בשבוע שעבר נכתב כך: "ראשית, מבקשת הח"מ להדגיש כי היא מתנגדת נחרצות לכהונה מיותרת של 2 מנכ"לים במשרה מלאה בחברה. זאת, בעלות מיותרת לחברה של מליוני שקלים רבים. מעבר לכך, הח"מ בדעה כי מן הראוי שדירקטוריון החברה יעשה עבודתו נאמנה וימנה מקרב הדירקטורים הבלתי תלויים ועדת איתור למנכ"ל חיצוני, יחיד, לחברה, שלא יימנה על מי מבעלי השליטה בה ואשר עלות העסקתו לחברה תהא נמוכה בכ-70% מהעלות אותה נושאת כיום החברה בהעסקת שני מנכ"לים - בשנת 2016 לבדה הסתכמה עלות העסקתם בכ-3.6 מיליון שקלים וזאת במקביל לעלות העסקת אביהם, כיו"ר דירקטוריון החברה ואחותם שהסתכמה בכ-3.1 מיליון שקלים, והכל בשנה שאותה סיימה החברה בהפסד של כ-9 מיליון שקלים". 

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

עוד נכתב בנייר העמדה מצד הקרן כי "מעבר לכך, מדגישה הח"מ בנקודה זו כי, אין כל סיבה שאותו מנכ"ל חיצוני (אשר ימונה במנגנון הנ"ל לפי הצעת הח"מ) ו-או קרובו יכהנו אף בתפקיד של יו"ר דירקטוריון החברה ובכך מנכ"ל חיצוני ומוכשר שימונה לחברה ישמש גם כשומר סף ויגן על החברה ובעלי מניותיה מפני החשש לעושק החברה וקיפוח המיעוט בחברה הבאים לידי ביטוי בשכרם של בני משפחת צרפתי".

בהמשך נכתב כך בנייר העמדה: "לגישתה של הח"מ, בני משפחת צרפתי הפכו את החברה, הלכה למעשה, ללשכת עבודה פרטית )בחברה עובדים 6 מבני משפחת צרפתי וקרוביהם(. כל זאת, על חשבונם של כלל בעלי המניות של החברה, באופן בו בני משפחת צרפתי עושקים למעשה את קופת החברה על חשבונם של בעלי מניות המיעוט בה ומקפחים אותם." 

"מניתוח שערכה אתו באשר לעלויות שכר בעלי השליטה בחברה בשנים 2016-2008, בדגש על ה"ה צבי צרפתי (יו"ר הדירקטוריון) ומשה ורפי צרפתי (מנכ"לים משותפים), עולה כי החברה שילמה ומשלמת לבני משפחת צרפתי משכורות אסטרונומיות בהיקפן, הזועקות לשמיים, אשר אינן עומדות בשום קנה מידה עם גודלה של החברה, היקפי פעילותה, רווחיותה, הונה העצמי של החברה וכיו"ב וכן בהשוואה לחברות אחרות מסוגה של החברה. כמו כן, יודגש בנקודה זו כי, בכל השנים החל ממועד תחילת הדיווחים במערכת המאי"ה (לפני כ- 17 שנים), מעולם לא חילקה החברה דיבידנדים ו-או תמורות אחרות לבעלי מניותיה מן הציבור.

"מסיבה שאינה ברורה לח"מ, במשך שנים רבות, נדרשת החברה לכהונתם, במשרה מלאה, של 2 מנכ"לים משותפים - ה"ה רפי ומשה צרפתי, אשר עלותם העסקתם השנתית המצטברת מסתכמת למיליוני ש''ח רבים. באופן מקרי (או שלא מקרי) ה"ה רפי ומשה צרפתי נמנים על בני משפחת צרפתי אשר הינה בעלת השליטה בחברה. יודגש בנקודה זו, כי בבדיקה שערכה לא מצאה הח"מ חברת נדל"ן אחרת הנסחרת בבורסה לניירות ערך בתל אביב ואשר מעסיקה 2 מנכ"לים. יודגש, כי הח"מ בדקה גם חברות נדל"ן בעלות היקף פעילות העולה פי כמה וכמה על היקף הפעילות של החברה (כגון אשדר, אזורים ועוד) ובאופן לא מפתיע, לכל אחת מן החברות הללו יש מנכ"ל בודד". 

תגובת דירקטוריון צרפתי

בתגובת דירקטוריון החברה לנייר העמדה של אתו שוקי הון נכתב בין היתר כך: "אתו בחרה לשלוח את הודעת העמדה במהלך חול המועד סוכות... באמצעות דוא"ל לסמנכ"ל הכספים של החברה (וספק רב אם עמדה בהוראות הדין בקשר עם משלוח הודעות עמדה), כאשר דו"ח מיידי לזימון האסיפה פורסם על ידי החברה כבר ביום 4 בספטמבר. התנהלות זו מעלה תהיות בקשר לתום ליבה ולמניעים של אתו והפועלים בשמה, שכן תזמון שליחת הודעת העמדה למעלה מחודש ממועד פרסום זימון האסיפה, במועד ובשעה הנ"ל, במהלך חג הסוכות, תקופה שאין בה כמעט ימי עבודה ומרבית האנשים נמצאים בחופשה, הקשתה באופן ממשי על אפשרות לכינוס הדירקטוריון ומתן מענה ענייני על ידו, וזאת לפני מועד כינוס האסיפה". 

עוד נכתב בהודעת התגובה כי "התנגדותה של אתו לנושא שעל סדר היום לא התקבלה בהפתעה בחברה. אתו והעומדים בראשה התנגדו ו/או נמנעו בחלק מהנושאים אשר הועלו על סדר יומן של אסיפות החברה שנתכנסו בין השנים 2015 עד 2017 ,וזאת אף לנושאים טריוויאליים כגון: מינוי מחדש של רואה החשבון המבקר, מינוי מחדש של דירקטור חיצוני בחברה ואישור מחדש של הענקת כתבי שיפוי, מבלי לבחון את טובת החברה. התנגדות זו של אתו הינה המשך לפעילות ההתנגחות שלה בהנהלת החברה בשנים האחרונות במטרה לקידום האינטרסים האישיים שלה ומתוך שיקולים זרים אשר אינם בהכרח לטובת החברה".

הכדור בידיים של אלטשולר שחם?

צריך להגיד שבקרב בעלי מניות המיעוט, אלטשולר שחם הם המחזיקים הגדולים ביותר עם מעל 7% בחברה כאשר בפעמיים הקודמות הכשירו באלטשולר את המשך כהונת האחים כמנכ"לים משותפים ואמנם באלטשולר שומרים כעת את הקלפים קרוב לחזה אך לא צפויה הפתעה מצידם בעניין זה. עם זאת, מאוד ייתכן שכאשר סוגיית השכר תעלה לדיון באסיפה, אז יפעילו באלטשולר את כובד משקלם בניסיון להפחית את העלויות הללו.

תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  חגיגה ישראלית
  מוטי 18/10/2017 01:02
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ממשיכים להשתין בקשת על המשקיעים .והמשקיעים בצרפתי ממשיכים להיות מזוכיסטים .
  סגור
 • 1.
  כעמית באלטשולר אני מצפה מהם לדאוג להפחתת עלויות ההנהלה (ל"ת)
  שכר מוגזם בעליל 17/10/2017 22:20
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות