מניית הביוטכנולוגיה הדואלית שמזנקת 10% אחרי הודעה

 | 
הגנו על הפטנטים
מניית ליניאג תרפיוטיק -2.03% ליניאג תרפי 338 -2.03% ליניאג תרפיוטיק בסיס:345 פתיחה:345 גבוה:342.5 נמוך:326 תמורה:340,299 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא:  הדואלית (סימול: BTX) מזנקת כעת בבורסה בתל אביב בכ-10% במחזור של 530 אלף שקל, (קצת מעל המחזור היומי הממוצע בחודש האחרון). העלייה באה לאחר שהחברה הצליחה להגן על שני פטנטים של החברה הבת, סלקיור, במשרדי הפטנטים האירופי (EPO).
סלקיור מפתחת זריקה לטיפול אבדן הראייה באמצעות תאי גזע (של הרשתית) שאמור לעצור את ניוון רשתית העין. מדובר לרוב במחלה המאפיינת את האוכלוסייה המבוגרת הטיפול בא להפחית את איבוד הראייה של המטופלים. 
ההודעה היום מדברת על הגנה על שני הפטנטים EP2554661 ו- EP2147094, המהווים גורמי מפתח לטיפול בניוון מקולרי יבש. מדובר בסוג השכיח יותר של מחלת ניוון הרשתית (תלוי גיל) הפוגעת בכ-90% מאוכלוסיית החולים בניוון זה. בניוון מקולרי יבש קיים איבוד או חוסר תפקוד של שכבת תאי ה-RPE, הנמצאים באזור העין המכונה מקולה, האחראי על ראיה חדה ומרכזית החשובה לזיהוי פנים, קריאה ונהיגה. תאי ה- RPE מהווים תאי תמך לקולטני האור החיוניים לראייה. איבוד תלוי גיל של תאי ה-RPE מוביל לניוון קולטני האור השכנים, דבר המוביל לאיבוד ראייה חמור ואף לעיוורון. השלב המתקדם יותר של ניוון רשתית מהסוג היבש מכונה ניוון גיאוגרפי. בעוד שקיימות תרופות לטיפול בסוג הרטוב של המחלה, אין נכון להיום תרופות מאושרות FDA לטיפול בסוג היבש. 
ביוטיים, הנסחרת לפי שווי של 1.2 מיליארד שקל בת"א, היא חברת ביוטכנולוגיה בשלבים קליניים המתמקדת בפיתוח ומסחור של טיפוליים שפותחו מתאי גזע עובריים. הבסיס לליבת הפלטפורמה הטכנולוגית הטיפולית הוא תאי גזע עובריים אשר ביכולתם להפוך לכל סוגי התאים בגוף האדם. לפי החברה, לתאים עובריים קיימת היכולת לספק מענה טיפולי לתחומי רפואה אשר נותרו ללא מענה טיפולי, ובכלל זה, מחלות ניווניות שונות הקשורות לגיל ומצבים ניווניים חשוכי מרפא. מתחילת השנה איבדה המניה 12% בבורסה בתל אביב.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה