//

דירקטוריון הבורסה משנה פניו: נציג דיסקונט יחליף את נציג מזרחי

על פי ההערכות, מי שימונה מטעם בנק דיסקונט לתפקיד חבר דירקטוריון הבורסה לני"ע הוא יגאל רונאי, ראש החטיבה הפיננסית בבנק
 | 
יגאל רונאי
אחד יוצא אחד נכנס: הבורסה צפוי לשנות פניו בקרוב, כאשר במקום הנציג של בנק מזרחי טפחות יכנס הנציג של בנק דיסקונט. מי שימונה מטעם בנק דיסקונט לתפקיד חבר דירקטוריון הבורסה לני"ע הוא יגאל רונאי, ראש החטיבה הפיננסית בבנק דיסקונט. מי שמאבד את מקומו הוא אלדד פרשר שהיה הנציג הרשמי מטעם בנק מזרחי טפחות.

הרקע לחילוף הוא היקף הפעילות בשוק ההון שגדל בדיסקונט ועקף את היקף הפעילות של בנק מזרחי טפחות, שבו לא מעודדים פעילות של שחקני מעו"ף ושל מפעילי מכונות מסחר כמדיניות שמרנית יותר לניהול סיכוני הבנק. הנוסחה של הבורסה לפיה נמדדים היקפי הפיעילות "מענישה" על פעילות מחוץ לבורסה ומחשבת רק מחצית מהפעילות הזו. נציין כי על רקע המחזורים הזעומים בבורסה, המוסדיים קונים הרבה פעמים מחוץ לבורסה, ובסוג זה של פעילות יש לבנק מזרחי טפחות נוכחות בולטת.

בכך מצטרף הנציג של דיסקונט לחברי הדירקטוריון של האחרים של הבורסה לני"ע, שמגיעים מבנק לאומי, פועלים, הבינלאומי ואיגוד. בנוסף אליהם יושבים בדירקטוריון הבורסה שבראשו עומד היו"ר סם ברונפלד, גם שני נציגים של בתי ההשקעות וגם נציג של משרד האוצר ונציג של .

על רקע הירידות במחזורי המסחר בבורסה ובעקבות החלטת ה-MSCI שלא לצרף את ישראל למדד ה-MSCI אירופה יהיה על דירקטוריון הבורסה לחשוב על דרכים יצירתיות ואגרסיביות יותר למשיכה של משקיעים לבורסה של ת"א, זאת מעבר להחלטות על הארכת שעות המסחר עד 17:30 כבר ביום א' הקרוב, וההחלטה על השקת אופציות שבועיות על מדד המעו"ף ביולי.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה