שולחת הביתה כ-100 עובדים מישראל במסגרת תוכנית התייעלות

בנוגע לבכירים שמועסקים בחוזה אישי, שעלות העסקתם עולה לחברה מיליוני שקלים בשנה, אין כוונה לפטר אלא רק לצמצמם ב-10% את שכרם
 | 
עידן עופר
הנהלת חברת הספנות צים הנמצאת בבעלות המלאה של {חברה לישראל} שבשליטת משפחת עופר, מנהלת משא ומתן עם ועד העובדים במטרה לפטר כ-100 עובדי החברה המועסקים בישאל. מדובר בכ-12.5% בכח האדם שצים מעסיקה בישראל ובכ-2.5% מסך עובדי החברה ברחבי העולם . מעבר לכך, בהנהלת החברה יאפשרו לעובדים תחת הסכם קיבוצי פרישה מוקדמת תמורת פיצויים מוגדלים. בנוגע לבכירים שמועסקים בחוזה אישי, שעלות העסקתם עולה לחברה מיליוני שקלים בשנה, אין כוונה לפטר אלא רק לצמצמם ב-10% את שכרם.

מהלך זה מגיע על רקע תוכנית ההבראה בה מצויה החברה מאז משבר החובות אליו היא נקלעה ב-2008, מאז החברה מתקיימת בעיקר על הלוואות שהועמדו לה ע"י בנקים ישראלים וזרים.

צים חייבת לבנקים 2 מיליארד דולר כאשר בהסכמי האשראי שהעמידו לה היא לא הצליחה לעמוד, נכון לסוף שנת 2011. את הרבעון השלישי של 2011 סיימה חברת הספנות בהפסד כבד של 66 מיליון דולר ובכך ההפסד שספגה בתשעת החודשים של השנה החולפת הסתכם ב-245 מיליון דולר - דבר אשר חייב את החברה לישראל להזרים לה 50 מיליון דולר.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות