12:40 דלק קידוחים יהש מאבדת 1.1% ומשלימה ירידה של 18% מתחילת השנה

11:51 דיווח: דאע"ש הרג לפחות 128 אזרחים בסוריה

11:31 מניית קסטרו עולה כ-3% ומשלימה 5 ימי עליות רצופים

10:31 בולטות בת"א: פרוטרום עולה 1.4%, כלל עסקי ביטוח יורדת 1.3%

09:50 מחאת הנכים נמשכת: אוהל מחאה הוקם מול משכן הכנסת

09:20 ירושלים: 51 תושבי מזרח העיר נעצרו בחשד להפרות סדר

08:47 ח"כ אמסלם נגד פרקליט המדינה: "בסוף הוא רק פקיד" >>

08:11 הבוקר באסיה: הניקיי מטפס 1.2%, ההנג סנג יורד 0.7%

ישיא קית Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
שלום, אורח התחבר
התיק שלך ריק.
להוספת ניירות לחץ כאן
בוא להיות משקיע מיומן!
קבל שיעור ראשון
בחינם
תודה על פנייתך, נציגינו ייצור איתך קשר בהקדם
לש םירטלזוינה Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
BizTV
BizTV
ן"לדנ רודמ

מדור נדל"ן

מדור נדל"ן

תויגתב יכה
הכי בתגיות

מחירי הדירות יעלו או יירדו בתשע"ז? שאלנו את פעילי הנדל"ן - הנה התשובות

לקנות או לחכות. Bizoprtal פנה ב-2 שאלות לפעילים בתחום הנדל"ן למגורים - ויש גם סקר...
 |  137
שנה חדשה
Share
כנראה שהשאלה המסקרנת ביותר (ומבחינת אנשים רבים מאוד גם המשמעותית ביותר) מבחינת הציבור בארץ לקראת שנת תשע"ז הבאה עלינו לטובה היא מה יקרה עם מחירי הדירות. מהבחינה הזו, בהתאם להחלטת הממשלה האחרונה לפיה רק הלמ"ס הוא הגוף המוסמך לפרסם נתונים לגבי מחירי הדירות - אנחנו נחיה מ-15 ל-15. כלומר מפרסום למ"ס אחד לזה שבא אחריו.


בהמשך השבוע נביא את עמדתם המנומקת של כלכלנים לעניין הצפוי בשוק הדיור בשנה הקרובה (כלומר עלייה או ירידת מחירים). בכתבה זו שאלנו את אנשי השטח 2 שאלות:
1. מה הצפי שלך מבחינת כיוון מחירי הדירות בשנה הקרובה?
2. לגבי זוג צעיר, האם לקנות או לחכות?
הנה התשובות?

אריה בר, מנכ"ל טופ נדל"ן ולשעבר מנכ"ל משרד השיכון
כיוון מחירי הדירות: "אין לי ספק כי מחירי הדירות באזורי הביקוש ימשיכו ויעלו. הציבור הבין מזמן כי ההצהרות החוזרות ונשנות אין להם כיסוי ובעיקר של בכירים ובכלל זה שרים. המציאות טופחת על פני אלו שטענו בשנה שנתיים האחרונות כי המחירים ירדו והציעו לאלו שרצו לקנות להמתין - המתנה שעלתה להם במחיר דירה יקרה יותר. הביורוקרטיה ברשויות התכנון ובראשויות המקומיות רק גוברת ומיום ליום נערמים קשיים רבים בפני הקבלנים והיזמים ומונעים התחלות בנייה בקרקעות בבעלות פרטית". לדבריו, תשלומי האגרות וההיטלים התופחים כמו גם תשומות הבנייה שעולים מובילים לעלייה במחירי להמשך עלייה במחירי הדירות".
לקנות או לחכות: "ממליץ לזוג צעיר שמתלבט לא להמתין ברכישת דירה. "שווק דירות במחיר למשתכן הוא אך ורק בקרקעות המדינה ואלו נמצאות בעיקר בפריפריה שם מחיר הקרקע יחסית נמוך, ולכן לפרויקט מחיר למשתכן אין הרבה מה לתרום באזורי הביקוש. כרגע המדינה עוסקת בהטלת מיסוי למשקיעים ובעלי דירה שלישית - פעולות שרק מצמצמות את כמות הפתרונות בשוק הדיור ומעלות מחירים".
מנכ"ל חברת דן נדל"ן, מצי קזיס
כיוון מחירי הדירות: "המחירים ימשיכו לעלות, אך בעליה מתונה יותר ממה שהיה עד כה. הכל עניין של היצע וביקוש, ושום דבר מהותי לא השתנה ביחסים בתחום זה. הביקוש גדול מההיצע ולכן המחירים ימשיכו לעלות".
לקנות או לחכות: "היות שלא צפויה ירידת מחירים - לא להמתין. לרכוש עכשיו ולהתחיל לשלם משכנתא. ליהנות מהריבית הנמוכה כמה שניתן".

ליאור בכר מנכ"ל ובעלים קבוצת בכר
כיוון מחירי הדירות: "משבר האשראי ומצוקת הקרקעות הקשה יביאו להמשך עליית מחירים בשוק בשנת 2017. אין די בתכניות הממשלתיות כדי להביא לירידה במחירי הדירות , יש צורך למצוא פתרונות גם לקידום פרויקטים של התחדשות עירונית באזורי הביקוש, לקצר את הביורוקרטיה, להגדיל מכסות פועלים כדי לקצר זמני בנייה בפועל ולדאוג לכך שאנחנו היזמים נוכל להגדיל את היצע הדירות, ובזמן סביר, כמובן עפ"י המגבלות של כל רשות ורשות.
לקנות או לחכות: "הייתי ממליץ לזוג צעיר שחייב לקנות דירה, לא להמתין ולרכוש כעת, שכן כל הזוגות שהמתינו רק נאלצו לראות בשנים האחרונות איך מחיר הדירות רק עולה והדירה עליה חלמו רק מתרחקת מהם.


חיים פייגלין, מנכ"ל צמח המרמן
כיוון מחירי הדירות: "אני צופה את המשך העלייה במחירי הדירות בכל הארץ. נכון לעכשיו אני לא רואה שינוי מגמה בענף שיוריד את מחירי הדירות".
לקנות או לחכות: "לזוג צעיר שיש לו את ההון העצמי הדרוש ויכול להרשות לעצמו ולעמוד בתשלומי המשכנתא אני מציע לרכוש דירה ולא לחכות. תנאי השוק לא נעשים קלים יותר, אני לא רואה שום סיבה שהמחירים יירדו ואני מעריך שגם המשכנתאות לא יירדו מהרף בו הם נמצאים כרגע".


איל הנדלר יו"ר קבוצת כנען
כיוון מחירי הדירות: "לצערי, אני לא איש בשורות. שר האוצר עושה אמנם עושה ניסיון להגדלת היצע הדירות, באמצעות קבינט הדיור, מטה הדיור, מנהל התכנון, וועדות התכנון והבנייה ועוד, אך עד כה לא נראה שהתכניות כמו מחיר למשתכן מצליחות להביא לבלימת מחירי הדירות. מבלי שהמדינה תוריד באופן חד את מחירי הקרקעות, ותיתן פתרונות גם למשפרי דיור המחירים לא יירדו או יבלמו. אני צופה שבשנה הקרובה המחירים לצערי הרב ימשיכו לעלות גם השנה".
לקנות או לחכות: "זוגות צעירים רבים "יושבים על הגדר " וממתינים שמחירי הדירות יירדו או לפחות יבלמו . זה לא יקרה, בטח לא בתקופה הקרובה, אני ממליץ לזוגות צעירים לקנות דירה ולא לחכות, ההמתנה היא רק בעוכריהם. אם בודקים את מחירי הדירות לאורך העשור האחרון , רואים שכל שנה הביאה עימה עליית מחירים משמעותית. כך שאם לזוג צעיר יש את ההון העצמי ההתחלתי, אני מציע לו לבדוק את הפרויקטים החדשים הרלוונטיים לו ופשוט לקנות דירה עכשיו. על אחת כמה וכמה אני ממליץ למשפרי הדיור שרכשו דירה כי מלאי הדירות שמשווקות במסגרת רגילה ולא במחיר למשתכן הולך ואוזל".


ניסים אחיעזרא, מנכ"ל האחים דוניץ
כיוון מחירי הדירות: "לדעתי מחירי הדירות ימשיכו לעלות בשנה הקרובה, אבל לא בקצב שהכרנו עד היום, אלא איטי יותר. להערכתי צפויה עליית מחירים של כ-5% באזור המרכז".
לקנות או לחכות:"הייתי מייעץ למצוא דירה בהתאם לתקציב וליכולת החזר המשכנתא ולא לחכות. נכון שהתכניות הממשלתיות מאד קורצות לזוגות הצעירים בזכות המחיר, אבל צריך לזכור שרוב המכרזים הם בפריפריה, סיכויי הזכייה נמוכים מאד מלכתחילה. כמו כן, בחלק מהמכרזים מסירת הקרקע לקבלנים תיעשה רק בעוד שנה וחצי-שנתיים מה שאומר מסירת דירות רק בעוד 4-5 שנים, ובינתיים הם ימשיכו לשלם שכר דירה".


בעלי חברת אילה אגם, איתן לוי
כיוון מחירי הדירות: "למרות הבטחות הממשלה, אני צופה עלייה קלה במחירים במהלך השנה הקרובה".
לקנות או לחכות: "קודם כל ניסיון להשתלב בפרויקט מחיר למשתכן. ואם לא, אין מה לחכות ורצוי לקנות עכשיו לפני שהמחירים יעלו עוד יותר. המלצנו על כך בכל השנים האחרונות, ואכן מי שחיכה הפסיד הרבה מאוד כסף".


אבישי בן חיים, מנכ"ל חברת רוטשטיין:
כיוון מחירי הדירות: "להערכתי, מחירי הדירות בישראל לא יירדו, ולא רק שלא יירדו, אני חושב שהם אף ימשיכו לעלות בקצב מתון בשנה הקרובה. בבסיס, לא השתנה דבר. ההיצע ממשיך להיות דל, תכנית מחיר למשתכן לא משפיעה על ההיצע ואפילו מחמירה את המצב. ישנו מחסור אדיר בקרקעות והביורוקרטיה גם היא מחמירה מיום ליום".
לקנות או לחכות:"אני מציע שזוג צעיר שצריך לקנות דירה- יקנה דירה במעגל השני, השלישי והרביעי, לפי יכולתו, גם אם הוא לא יגור בה ויעדיף להשכיר ולהמשיך לשכור. אין למה לחכות".רוני כהן, מנכ"ל אלדר שיווק
לכיוון מחירי הדירות "המשך עליות מתונות".
לקנות או לחכות: "אני ממליץ לזוג צעיר שיש לו את ההון העצמי לקנות דירה ממספר סיבות. ראשית מחירי השכירויות ימשיכו לעלות וקצב העלייה שלהם יואץ יותר מקצב עליית מחירי הדירות. בנוסף, כדאי לנצל את הריביות של המשכנתא שעדיין נמוכות ברמות היסטוריות וצפויות להמשיך לעלות.


ליאור ברדוגו, מנכ"ל פרי נדל"ן מקבוצת אלדד פרי
כיוון מחירי הדירות: "קשה לי לראות את מחירי הדירות בשנה הקרובה משנים כיוון ויורדים מטה. שיווקי הקרקעות הם רק למחיר למשתכן, והדירות עדיין לא נמצאות בשוק. לציבור המשקיעים ומשפרי הדיור יש בינתיים מלאי קבוע של דירות, ואין יצירה משמעותית של דירות חדשות לקהלים אחרים חוץ מזכאי מחיר למשתכן. במצב הזה השוק ימשיך ליהנות מביקושים ערים גם בתקופה הנראית לעין, מה שעשוי לתרום לעליית מחירים".
לקנות או לחכות: "זוג צעיר שמבקש לרכוש דירה למגורים כדאי שיעשה זאת גם היום, במיוחד באזורי הביקוש. עליית מחירי הדיור שצפויה להיות בשנים הקרובות, עלולה להרחיק אותם בכל שנה מהדירה, כפי שקרה לזוגות רבים בעשור האחרון שהמתינו ופספסו את הרכבת. רכישת דירה למגורים, להבדיל מהשקעה, מאופיינת בשיקולים שונים, שאינם רק כלכליים, ולכן מי שצריך לקנות דירה היום עדיף שיעשה זאת".


שמחה גרידינגר, יו"ר ובעלים של חברת נתיב פיתוח נדל"ן
כיוון מחירי הדירות: "אני מקווה ומאמין שמחירי הדירות לא יעלו יותר, אך מה שבטוח זה שהם בוודאי לא יירדו".
לקנות או לחכות: "המלצה לזוג צעיר-לא לחכות! כבר ראינו מה קרה לאלו שחיכו למע"מ אפס, ובסוף מצאו את עצמם עם מחירים גבוהים יותר וללא הדירות שרצו. אם אתם מוצאים דירה שנראית לכם ועומדת בתקציב תקנו אותה. תהליכי הבניה לוקחים זמן, והזמן עולה כסף(שכירות וכו'), וגם אם מבטיחים היום שתיכנס לשוק כמות עצומה של דירות חדשות זה עדיין ייקח כמה שנים".אייל עמיר, מנכ"ל חברת פידמונט אנטרפרייזס
כיוון מחירי הדירות: "בשנה הקרובה אני צופה שמחירי הדירות ימשיכו לעלות, בקצב דומה לשנה הנוכחית, כ 5% בשנה.
לקנות או לחכות: לא הייתי ממליץ "לרוץ" לרכוש דירה מחשש לעליית המחירים, אך לאלו שמתלבטים, אלו שרכישת דירה נמצאת היום בצורכיהם וביכולתם וגם לאלו שרכישת דירה מסתדרת להם מבחינת המיסוי, הייתי ממליץ להתקדם בחיפושים והליכי הרכישה. אם ההתלבטות והרצון להמתין נובעים מצפייה לירידת המחירים, הצפי הוא שהמגמה תהיה הפוכה. מה שכן, למי שהחליט לרכוש הייתי ממליץ לנצל את הריביות הנמוכות שיש היום במשק ולבחור במסלול משכנתא נח, בריבית קבועה ככל האפשר".


שגיא לנצ'נר מנכ"ל ובעלים של חברת ינוב
מחירי הדיור:"מחירי הדירות בשנה הקרובה יישארו במקום, וזאת בניגוד למגמה בשנים האחרונות. מחירי הדירות בישראל זינקו בעשרות אחוזים בשנים האחרונות, ואני חושב שפעולות הממשלה בשנה האחרונה הובילו לעצירת העלייה, אבל היא יכולה להיות זמנית בלבד. הממשלה לא יכולה להסתמך רק על מחיר למשתכן כפתרון קבע לבעיית מחירי הדירות. אם היא לא תפתור את בעיית הביורוקרטיה בתחום ההתחדשות העירונית, לא תספק פתרונות למשפרי דיור באמצעות קרקעות מינהל, אנחנו נראה שוב עליית מחירים".
לקנות או לחכות: "אני ממליץ לזוגות צעירים לא להמתין ברכישת הדירה כי המצב כיום בשוק הוא שהמחירים יחסית עומדים, אבל זה יכול להיות זמני בלבד, בכל מקרה מחירי הדירות לא יירדו, ולכן זהו הזמן הנכון ביותר לרכוש דירה. מחיר למשתכן רלוונטי ל-50 אלף זוגות צעירים שנרשמו מבעוד מועד וההשפעה של התכנית כיום על השוק לא מהותית".

אוהד סבן, סמנכ"ל בדונה
כיוון מחירי הדירות: אוהד סבן, סמנכ"ל דונה, מעריך כי בשנה הקרובה נראה עדיין עליות במחירי הדירות, אך הן יהיו מתונות יותר. "מחירי הדירות צפויים להתמתן בשנה הקרובה. המדינה משווקת קרקעות מינהל רק לזוגות צעירים, אולם מדובר במכרזים לא מספיק אפויים, ולכן הם לא מצליחים לבלום את עליית המחירים, אלא רק למתן אותם".
לקנות או לחכות: סבן ממליץ לזוגות צעירים לבחון באופן אינטנסיבי רכישת דירה ולקנות. "זוגות צעירים מוותרים מראש על האפשרות להתמודד בהגרלות של משרד הבינוי על דירות במחיר למשתכן. הם מבינים כי ההיצע לא מספיק והם יכולים להישאר בסופו של התהליך בלי דירה. אותם זוגות כבר לא מקובעים לדירה בגוש דן ויוצאים החוצה כי יש היצע גדול יותר ובמחירים אטרקטיביים יותר".


עדינה חכם, מנכ"לית רשת אנגלו סכסון
כיוון מחירי הדיור: "אני לא צופה שמחירי הדירות יירדו, מאחר ולא נעשים הצעדים הנכונים על מנת להשפיע עליהם. דבר ראשון, חייבים להפסיק לדבר. יותר מעשים ופחות דיבורים שיוצרים אצל הזוגות הצעירים ציפייה. בסופו של יום, הציפייה הופכת לאכזבה והאכזבה יוצרת חוסר אמון. חלק עיקרי מהמשבר הוא פסיכולוגי ויש לכך השפעה אדירה על השוק, בעיקר כשהציפיות לא מתממשות. לראייה, בשנה האחרונה, שראינו מכרזי קרקע של מחיר למשתכן בלבד, לא ראינו ירידת מחירים. יש להוציא מכרזי קרקע מסובסדים לקהל הרחב. המדינה, שהיא בעלת הקרקעות העיקרית, יכולה להוציא מכרזים "רגילים" במחירים מסובסדים, כדי לאפשר לשאר השוק, שגם רוצה להתפתח, לקנות דירות במחיר סביר".
לקנות או לחכות: "לגבי השאלה אם לקנות או לחכות, זו שאלה קשה. מי שיכול לקנות דירה היום, שלא יחכה, כי כאמור, אני לא רואה את מחירי הדירות יורדים. זוגות צעירים שיכולים לגשת להגרלות של 'מחיר למשתכן', שירוצו לעשות את זה. זו מתנה".

שמאי המקרקעין, עו"ד חיים מסילתי
כיוון מחירי הדירות: "אני מעריך שנראה התייצבות ותחילתה של ירידת מחירים. זו לא שאלה של היצע וביקוש אלה של פסיכולוגיה. ברגע שהציבור יאמין ששר האוצר נחוש להוריד את מחירי הדירות, המחירים יירדו".
לקנות או לחכות: "אני מציע לחכות או להתמודד במכרזים במחיר למשתכן".


איציק מצליח מבאר שבע, מנהל הדף 'מחיר למשתכן' בפייסבוק
כיוון מחירי הדירות: "הצפי שלי הוא שתהיה ירידת מחירים מסוימת, זאת מכמה סיבות; התייקרות המשכנתא ביחס לשנה שעברה, ירידה בכמות המשקיעים בשוק, התכניות של של שר האוצר למסות דירה שלישית ומעלה, וכמובן תכנית 'מחיר למשתכן', כל זה ביחד עשוי לצנן את הביקושים.
לקנות או לחכות: "לגבי הזוגות הצעירים אני ממליץ לחכות כשנה בערך לא לרכוש דירה במחיר שיא כרגע, וכמובן שינסו לזכות ב'מחיר למשתכן'".
לדף הפייסבוק מחיר למשתכן


ויש גם סקר! (שנפרסם בהמשך השבוע). הצביעו והשפיעו:

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו ונתקן.
תודה עבור פנייתך, היא תיבדק ותטופל בהקדם שלח
הרשמה לניוזלטרים
הירשם לסיכום היומי של תחום הנדל"ן וקבל מידע למשקיע וחדשות מהארץ ומהעולם
הבתכל בגה

הגב לכתבה

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

שלח
תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה

137 תגובות ב-97 דיונים

מיין תגובות לפי: מהחדש לישן מהישן לחדש הרחב תגובות צמצם תגובות
97 יוסף 08/10/2016 21:55 אם הם יאמינו בירידה או שיגידו את זה הם יורים לעצמם ברג (ל"ת)
96 מוטי 07/10/2016 14:45 חחח, לכו לבאר יעקב, תראו כמה שיפוצניקים "מובטלים" בונים
ווילות פאר של מיליוני שקלים והם נתמכי סעד.....
95 יעקב 07/10/2016 10:15 כישלון
כחלון הכריז שהמחירים לא ירדו בזה שהוא מביא רעינות טיפשיים במקום לבנות ולשחרר קרקעות ולעודד קבלנים וכדו' ואם באמת היה צד שהמחירים ירדו המשקיעים היו מוכרים את הדירה גם בלי המס אבל כנראה שהוא מבין שזה לא הכיוון. ובתור זוג שמחכה כמה שנים לרכוש דירה אל תעשו את הטעות שלי.. אך עכשיו אני מפחד שמחירי השכירות יעלו...
94 כל היתר ללא שינוי 05/10/2016 20:51 הדבר היחידי שהשתנה זה שהמעוניינים בדירה מנצחים בטוקבקים (ל"ת)
93 דבעי 05/10/2016 11:18 האם אתה מעוניין בכסף של האזרחים?
כן... כן... אני די מעוניין ושיעבירו אליי רק לפי יכלתם, אני... ממליץ בחם לכל אזרח להעביר אליי כסף כל אחד לפי יכלתו בלי לקפוץ מעל הפופיק.
92 אני 05/10/2016 08:17 היחיד שאין לו אינטרס כלכלי בעליית מחירים אמר את האמת
השמאי הווא היחיד שאין לו עניין בשימור מחירי הנדלן הגבוהים. ברור שכל עסקני הנדלן ימליצו לקנות, הם חייבים לשמור על הבהלה כדי להמשיך לייצא ביקושים כדי להמשיך ולעשות עלינו כסף
shafik 05/10/2016 11:39 מעניין, כשמסילתי אמר שק.מלאכי הולכת לזנק אתם צחקתם
ופתאום אתם מסכימים איתו? צבועים.
91 ליאור 04/10/2016 07:23 תפסיקו לגרום לצעירים להתאבד פיננסית
איפה האחראיות המוסרית שלכם כעיתון אתם מפמפים נדלן וגורמים לזוגות צעירים להתאבד פיננסית מספיק ודי
90 אזהרה 04/10/2016 00:03 טוקבקיסט גרילה מטעם כחלון
מעליב אנשים עמלים שרכשו דירה להשקעה, מציע למכור מהר, נותן נבואות שחורות למשקיעים. הטוקבקיסט מסית ברוע. המשקיעים הם תתי אדם, דמם מותר. כחלון הוא בושה, לנו ולמדינה.
89 קוסם 03/10/2016 21:42 יש פתרון קסם אחד! והוא ניקרא מס!
ברגע שיהיו הרבה מיסים אז אנשים יהיו יותר עניים! ברגע שאנשים יהיו יותר עניים אז גם המחירים יהיו בהתאם היכולת של השוק! כחלון גאון הכלכלה!
אני 04/10/2016 14:34 גאון
אתה גאון
88 שלום 03/10/2016 21:38 ראיתי עכשיו את אלי כהן מכולנו בסודות הנדלן והמסקנה
המבהילה היא שנבחרו חמורים אמיתיים לטפל בכלכלת ישראל והם מסוכנים למדינה יותר מדאע"ש!
87 הירידות כבר כאן 03/10/2016 21:16 חברים, סעו ברחוב הרב קוק בהרצליה, שלטי למכירה מכל עבר
משקיעים בורחים מהשוק, שימו לב למודעות באיזור מגורכם..
שמאי 07/10/2016 14:42 חחח, ככה אתה חושב להוריד את מחיר הדירה ברחוב קוק???? (ל"ת)
86 דני 03/10/2016 20:41 כולנו וכחלון מתרסקים
חוץ מכמה אדיוטים שכחלון בונה עליהם, הציבור מואס בכחלון. הסקרים ברורים. העילגות, התוקפנות, וכולנו? גלנט התקפל כמו כלומניק בפני מנהל עמידר ויצא קטן, פולקימוני פוקימוני המצחיק פתטי, כחלון מוכר מס שאינו ברור, אינו שוויוני ומקומם רבים. ראו את הירידה שלו על האומללה מעפולה שירשה 4 דירות (נאום בקבוקי הערק). הוא לא מספר שגב׳ אמסלם שמשכירה ב 6200 את הדירות, משלמת 620 ₪ מס, ונשאר לה 5800 לחיות ואחרי המס 2500 שקל. את זה הוא לא מספר הבדרן. כי גב׳ אמסלם יכולה למות מבחינת השר, להיות ענייה. העיקר שימכור את התעמולה לאידיוטים שמקשיבים לו. אבל בסוף כולם מבינים. האיש גמור. הוא והמפלגה המצחיקה שלו.
יעל 03/10/2016 23:51 ברור. הוא לא מבין שהמס נתפס בעם כשלילי ומדאיג (ל"ת)
סמי 03/10/2016 21:11 כחלון יוריד את מחירי הדיור ויקבל 15 מנדטים
אתה שייך למיעט של בעלי דירות תאבי בצע, שמטנפים 24\7 בכל מקום כולל בגלובס. אתה משקיע טיפש, שנאחז בקרנות המזבח ומסרב להכיר בעובדה שהחגיגה נגמרה. אם יש לך עוד טיפת שכל תמכור עכשיו כשנשארו עוד כמה פריירים. כל דקה שעוברת אתה מפסיד כסף.
מעניין 04/10/2016 00:06 שאתה עובר על העיתונים ובנושא אחד
איש קטן המשרת איש חולף. יהיר ושחצן שכמוך
מזהים אותך. שקוף 03/10/2016 23:55 טוקבקיסט בתשלום שעובד בחג
תגיד למשה שחבל על הכסף. שיתן אותו לזקנים ולנצאכים ולא לטפילי אדם כמוך שנשכרים מסבלם של אחרים. לך לעבוד בעבודה אמיתית
85 חסר אינטרס 03/10/2016 20:40 ירידת מכירים קלה (ל"ת)
84 כחלון 03/10/2016 19:39 זה במקרה שקפצה לי פרסומת לנדלן
צירוף מקרים מדהים, כתבה עם אינטרסנטים שבסופה קופצת פרסומת למכירת דירות
83 אחד מהעם 03/10/2016 18:18 בנפילה הבאה של שוק המניות הבועה פה תהיה הראשונה להתפוצץ
ברגע שהמשקיעים ירדו מפה, יתגלה שלזוגות צעירים ישראלים אין כסף התחלתי הנדרש לקניית דירה. לא ישארו קונים... אמנם השכירות תעלה בהרבה, אבל זה יהיה end of the game
82 מנהל אשראי בבנק גדול 03/10/2016 12:31 אני מצטרף לנאמר בתגובה 38. כרגע השוק עומד על מקומו.
הירידות בפתח. בואו ולא נשכח שבחודשים הבאים הבנקים יתחילו למכור נכסים של שומטי חוב בגין משכנתאות. מדובר במכירה מהירה. היה רצוי שעיתונאי בכיר יראיין ראשי בנקים בנושא הפרשות לחובות אבודים בגין משכנתאות. מכאן תבוא הבשורה לעם ישראל ולא מכיוון כחלון.
בעלבית 03/10/2016 16:54 בגלל ההתחזות אני לא מאריך לך את השכירות (ל"ת)
הוא גר בוילה בקיסריה 21/01/2017 00:55 מה קפצת בראש? לא כולם שוכרים דירה בב"ש :) (ל"ת)
81 מיסים מדירה שלישית 03/10/2016 12:28 בטווח רחוק גם השכירות תרד
יש יחס ישר בין מחירי הדירות לשכירות.בכל התוכניות מרעיינים רק מתפרנסים מנדלן.
80 מס על דירה שלישית 03/10/2016 12:16 הורדת מיסים משוק ההון
עד שהשוק יתיצב
79 שנה טובה 03/10/2016 12:15 נראה לי מה שהכי נכון כנראה זה הסקר
מה שנקרא חוכמת ההמונים
78 טלטל 03/10/2016 12:11 אין שום פרמטר שיגרום למחיר הדירות לרדת!מחסור בקרקעות
זמינות לבניה,ביוקרטיה הרסנית,מיסוי דרקוני,ביקוש שעולה כל הזמן בגלל סיבות אוביקטיביות כמו גרושים,שכל זוג שהיה גר בדירה אחת זקוק לאחר הגירושין ל-2 דירות. תוחלת החיים שעולה ומשאירה את הזקנים לגור בדירותיהם ולא לעבור לבתי אבות מחוסר הכנסות,הצטברות של חוב דירות,גידול טבעי של האוכלוסיה,עלי חיובית לעומת ירידה,וככל שהמצב בעולם הן מבחינת אנטישמיות וכלכלית מעלה את כמות העולים שזקוקים לדירות ואחרו הוא מחסור אדיר ביידיים עובדות הן בעבודות הרטובות והן בעבודות המקצועיות בבינין.אים בטווח הנראה לעיין התיצבות במחיר הדירות ובטח לא ירידה.לגבי המס על דירה שלישית,אף בר דעת לא ימכור דירתו אלא יעדיף להנות ממחיר דירתו עולה ואת המס הוא יעביר לשוכר.חבל שבאוצר והעומד בראשו לא מבינים זאת.אבל יש בהחלט פתרון להורדת מחיר הדיור ומהר!
חושף את טלטל 03/10/2016 17:35 על איזה מחסור בדיוק אתה מדבר? המדינה מוצפת בדירות
ובכלל, הבעיה של עלייית המחירים היא לא מחסור, אלה מחסור מדומיין שגרם לאנשים לרוץ לקנות דירות בכל מחיר. אבל עכשיו כחלון טיפל בצד של הביקוש, וירידות המחירים בדרך
תקווה 05/10/2016 11:22 מחסור בדירות להשקעה, כולם רוצים עד מפעל לכסף שחור ולא..
מגיעים לשובע
77 כמו לשאול ספר 03/10/2016 08:57 אם אתה צריך להסתפר (ל"ת)
76 שהם יאיצו בקונים! 03/10/2016 08:18 כשרוב הנשאלים הם קבלנים ומתווכים ברור
אילו היה איזון בין הנשאלים, קרוב לוודאי שהתשובות היו שונות.....כלום לא עולה בלי סוף.....בורסה, מחיר דירה, או מחיר חופשה....אבל כשמחירי דירות ירדו בעשרות אחוזים...יגדל הביקוש לגגות בבניינים גבוהים והמבין יבין...
75 מישהו 03/10/2016 05:54 תעיפו את הכתבה
ביזפורטל עד היום החזקתי ממכם כאתר הכלכלי הכי רציני. אבל הכתבה הזאת היא חרפה , כתבה לא הוגנת ומטעה אנשים שמשתוקקים לדירה. לא כולם שמים לב שהגברדיה פה היא כולם עסקני נדלן ... הרי מה אפשר לצפות מהם שיגידו שהנדלן יירד? הרי אז הם יכולים ללכת למכור פיתות!! אז בחייאת , בשביל הכבוד שלכם ושל הכתבת הלא מקצועית להוריד את הכתבה .שנה טובה.
מיחחחא 06/10/2016 21:21 אבל הם כבר שילמו לביזפורטל על הפרסומת (ל"ת)
נטע 03/10/2016 20:56 אז למה אתה מגיב בהיזסטריה פה ובכול כתבה שלהם???? (ל"ת)
74 הכל תלוי במס 03/10/2016 02:52 אם המס לא יעבור המחירים יעלו (ל"ת)
73 הם גם נגד מיסוי הנדל 03/10/2016 02:39 מענין מה האינטרס של המרעין (ל"ת)
72 אינטרסנטים 03/10/2016 02:23 מתפרנסים מנדלן
לא להתיחס למתפרנסים מנדלן הם צוברים הון מעלית מחירים.רק אותם מרעינים!
71 משקיף 03/10/2016 01:03 ביזפורטל, די לקדם אינטרסים של קבלנים.הציבור לא מטומטם !
על אף שהכתבה לא מאוזנת,הציבור אמר את דברו בסקר !
70 ברדוגו 03/10/2016 00:46 פרי נדלן
הביאו את כל האטרסנטים לדבר אבל דבר אחד יש לי להגיד לכם חברים ריבית נמוכה תהייה פה עוד זמן רב ולכן הנדלן יעלה ואו ישאר יציב לא תהייה פה קריסה זה ברור כל אחד יעשה חישוב לעצמו מה מצבו ויחליט שנה טובה
חושף את פרי נדל"ן 03/10/2016 17:38 כאמור, כשאינטרסנט נדל"ן מדבר, זה נכתב מפוזיציה
הריבית על המשכנתאות כבר הוכפלה בחודשים האחרונים, הבלוף של המחסור התגלה, כחלון טיפל בביקוש.. נדמה לי שמי שעיניו בראשו, עף משוק בהיסטריה
דניאל 03/10/2016 23:59 אתה טפיל שעובד אצל כחלון
ביום שיגמרו הפוליטיקאים תגמר גם אתה. שכיר חרב.
69 תמר 02/10/2016 22:40 כל עוד יהיה פטור ממס בתמ"א - המחירים רק יעלו (ל"ת)
68 יניב 02/10/2016 21:48 שואלים קבלנים אינטרסנטיים חחחחח
טוב שלא שאלתם סוכן מכירות של רכבים אם לנסוע ברכב או באוטובוס.הם חיים מהענף הזה, אתם רוצים שיגידו שהוא לפני קריסה?
67 בר 02/10/2016 18:07 אפשר להוריד את מחירי הדירות
אין שום בעיה לאוצר להוריד את מחירי הדירות כל מה שהוא צריך לעשות לשחם ריבית של שלושה עד ארבעה אחוזים לכל ישראלי איו בעיה להוריד את המחיר במיידי האוצר יכול לתת ריבית של שלושה עד ארבעה אחוזים ועד לתקרה של מיליון וחצי שקל לכל ישראלי תושב מעל גיל 27 שאין לו דירה זה יוריד באופן מיידי את המחירים אבל באוצר המדינה לא חושבים אף פעם על הוצאה רק על הכנסה
66 אלי 02/10/2016 18:03 מתי תבינו,הממשלה לא תוותר על 50% מס שהיא גובה על כל
דירה, ולכן כל השטויות שכחלון מספר לכם לא יתגשמו. מסקנה המחירים לא ירדו כל עוד שתמשיכו לבחור בליכוד. חג שמח.
סמי 03/10/2016 21:13 היא החליטה לוותר עד 3 מילארד, וזה בתקציב. תמשיך לחלום. (ל"ת)
65 מבין 02/10/2016 17:31 תמשיכו לחכות
כנראה אתם לא היתם מטומטמים מספיק ולכן חיכתם עד היום, תמשיכו לחכות לכחלון ותפסידו עוד קצת
64 אביר 02/10/2016 16:39 מה שואלים קבלנים? (ל"ת)
63 גדי 02/10/2016 16:36 ירידה ודאית
המחירים ירדו מישום שהבנקים לא מפרסמים את כמות הלווים שמיתקשים לשלם את המשכנתא בארהב במשבר הסאב פריים 5 אחוזים לא שילמו והחזירו דירות לבנקים פה אי אפשר להחזיר זה יותר גרוע הבנק ימכור את הדירות המחירים ירדו יותר מ30 אחוז כך שמירווח הביטחון של הבנקים יקרוס איתם ביחד באתר יד 2 ליפני חודש היה היצע של 81000 דירות חודש לאחר מיכן נכון לעכשיו 83139 מעל 2000 דירות יותר מספיק שזה יגיע ל85000 זה הכל יפול נדלן זה לא כסף מזומן זה לא פיק אפ ראו הוזהרתם דירות זה מסטיק
62 שקוף ביותר 02/10/2016 16:26 פרסומת זולה .לקבלנים ויזמים וכד" (ל"ת)
61 ש.א 02/10/2016 16:17 מסתמן סוף עידן ריביות אפס, וכך סוף עידן הנדלן.
בנקים כבר לא נותנים אשראי לנדל"ן כי הם לא טיפשים, הרבה משקיעים חכמים יוצאים כי עשו את שלהם בטח יבואו בסיבוב הבא. כנראה משבר הבא יהיה הנדל"ן. אל תקשיבו לקבלנים ומתווכים הם לא נביאים. איך אומר הרב מארץ נהדרת אני יודע מה אני אומר.
60 זאת כתבה זאת ? 02/10/2016 16:09 במילה אחת צהובון והמבין יבין.....אתם דפוקים ברמה (ל"ת)
59 ליאור 02/10/2016 15:56 כתבה בדיחה
אני לאתר הזה לא נכנס יותר. בושה של כתבה
58 פשוט בדיחה 02/10/2016 15:09 תמשיכו עם הכתבות האלה עד מחר
אני מחכה עם ההון שלי לימים טובים יותר. זו כתבה מגמתית שמטרתה לנסות ולהשפיע על הרוח החדשה ממנה מפחדים הקבלנים ויתר האינטרסנטים. נגמרו הימים של העושק. הציבור מתפקח ומבין שעבדתם עליו. ומי שיחכה, יהנה מבית הרבה יותר בקלות. שנה טובה לעם ישראל.
57 דוקטור 02/10/2016 15:08 כתבה בדיחה
מצאתם את מי לשאול...נו באמת אתם לא רציניים נכון?!
56 מוטי כהן 02/10/2016 15:07 התגובות כאן על הכתבה אומרות בידיוק מה הצרכנים חושבים..
באמת שהפכתם לבדיחה עם הכתבה הזאת.. וזה שכמעט 10% עוד מעיזים לכתוב שהם מאמינים שמחירי הדיור יעלו בחדות.. נו באמת!!
נטע 03/10/2016 20:58 התגובות פה אומרות רק שאתה חולה נפש אובססיבי קשה (ל"ת)
55 לפידות ישראל 02/10/2016 14:56 מחירי הדירות
כל מי שראיינתם בכתבה,אינטרסנטים חסרי אחריות,והבעת דעתם נובעת מהרצון שלהם שימשיכו לרוץ ולקנות דירות,ומובן גם למה,ואני תקווה שיבלעו את הכובע,ולדעתי מחירי הדירות יהיו בלי שינוי כלפי מטה,כי המחירים מנופחים,ולאט לאט זה מחלחל לציבור,וגם כל המתלהבים מתחילים להבין זאת,
54 המומחה 02/10/2016 14:50 מי שיקבע את מחירי הדירות זה הציבור
ברגע שיבינו שהמחיר לא משקף ואף מסוכן יפסיקו לקנות כל מה שזז, למחיר של דירה יש ערך, מי שחושב שמחיר של דירה בתל אביב 4-6 מיליון או בגוש דן דירת 4 חדרים ב 2 מיליון ויותר כשהריבית תעלה יבין שיהיו פה שחיתות ואנמי לא יתפלא אם השוק יפול בין 30% עד 50% זה נשמע הרבה אבל בהסתכלות אחורה זה תיקון סביר, הבנקים נכון להיום לוקחים מקדם ביטחון של 30% מישהו שאל למה ? 30% ולא 10% . אז תחשבו על זה
53 שמקה 02/10/2016 14:40 לקנות או לא לקנות
אני לאומת רוב האנשים חושב שכדאי לחכות הבלון הזה כל כך מנופח שהוא חייב להתפוצץ כמו שקרה בארצות הברית. יתכן שזה יקרה אפילו ב 2017.
52 הלו זה רדיו? 02/10/2016 14:34 על הקבלנים אני לא מתפלא
אבל על ביזפורטל כן. יום יבוא ותקום ועדת חקירה על חלקה של התקשורת בניפוח בועת הנדל"ן ועל הסיבות שהביאו אותה להתמסר לספינים של הקבלנים ויתר בעלי העניין.
51 משה 02/10/2016 14:17 כתבה לא אובייקטיבית
את מי שואלים?את האנשים שמונעים מאינטרסים?מה הם יגידו? מה שיקבע את המחירים זה פסיכולוגיה והגעה לקצה גבול היכולת. הגענו לקצה גבול היכולת והמבין יבין.
50 אביטל 02/10/2016 14:14 עד כמה יכולים עיתונאים להיות תמימים? האם קבלן או
יזם נדל"ן סיפר לכם אי פעם בעבר שמחירי דירות עומדים לרדת? האם יבואן כלי רכב הזהיר אתכם מראש שמחירי מכוניות יירדו? עד כדי כך אתם תמימים?
49 נוי 02/10/2016 14:08 אחד הסקרים הכי הזויים שנערכו מעולם
בסקר ההזוי שלכם, אשכרה נתתם שתי אפשרויות לעליית מחירים.. כאילו מה? עליית מחירים משמעותית?? ועליית מחירים קלה... חחחח מתברר שזו לא רק בועת נדל״ן, זאת גם בועה של אינטרסנטים שחיים בתוך בועה ומנותקים מהמציאות ומהעולם אבל רגע.. אלה לא אותם אינטרסנטים שחשים כל יום שהשוק נעצר בחריקת בלמים ואף אחד לא קונה דירות? אז מי בדיוק יזם את האפשרויות של הסקר ההזוי הזה? כי לי חסרה האפשרות הכי סבירה / התרסקות !!!
יניב 02/10/2016 17:23 צודק מאוד
אני מתווך ואני רוצה לומר לך תסתכל באתר מדלן מגמת מחירים ותרשום ארבעה חדרים,חמישה ותראה את התוצאה בגרף 280000 ירידה כולל כל ראש העין
48 ציפי 02/10/2016 13:53 מה יגידו הקבלנים נחזירים שהמחירים ירדו הם אנטרסנטים
כול הקבלנים זבל הכול נופל כבר רואה מהשטח מה הם יגדו שהכול נופל התרנגול לא רץ לשוחט אנטרסנטים מתווכת מהשטח יתרסקו 50 אחוז ויותר ראו הוזהרתם
47 מיכאל 02/10/2016 13:46 נו מה חדש , כל אחד מדבר לפי אינטרס
רק הזמן יגיד מה יקרה , הניחוש שלי שהמחירים ירדו בהדרגה
46 עופר 02/10/2016 13:46 כתבה מוזרה ומצחיקה, שואלים מנכ"לים ו...
בעלים של חברות בניה ויזמות, לאיזו תשובה מצפים? שאלו יאמרו "המחירים יירדו אז אל תקנו כעת את מרכולתנו שאנחנו מתים למכור לכם"?
45 no 02/10/2016 13:24 קשה לצפות ממי שפרנסתו תלויה בכך לחשיבה אובייקטיבית
ולכן, כל הקבלניסטים ויזמיסטים צופים המשך עליות וממליצים לזוגות צעידים לא לחכות, ודווקא מנהל דף 'מחיר למשתכן' בפייסבוק סבור שצעדי הממשלה יניבו פרי ושניתן לנשום עמוק בין הגרלה להגרלה.. כמה מפתיע. ודעתי האישית כאזרח חף מאינטרסים - אני מהמר שמחירי הדיור יוותרו פחות או יותר סביב רמתם הנוכחית למשך פרק זמן קצר-בינוני, ולאחר מכן נראה מגמת ירידה ארוכת טווח שתחתוך את מחירי הנכסים בכ - 30%-40% לפחות.
כלכלן 02/10/2016 16:11 מסכים בהחלט
המחירים יתיצבו בתקופה הקרובה.ובמידה ויביאו פועלים מחול ירדו וירדו וירדו
44 סיסמוגרף שוק 02/10/2016 13:20 הקבלנים חושבים שהם אלה שמווסתים את ההיצע והמחירים....
הם בטוחים שיש להם סיסמוגרף שוק משוכלל ביותר, וכל פעם שתהיה ירידה בביקוש הם יבנו פחות והמחיר שוב יעלה. הם שכחו ששוק היד השניה גדול פי 4, הקבלנים מוכרים רק 28,000 בשנה מתוך 120,000 עסקאות. לא רק זה, אלא שאין קשר בין המחיר שהם שילמו על הקרקע והפועלים לבין מחיר הדירה שהם מצליחים לקבל. כשאדם מקבל דירה בירושה, או דירה בחינם בתור פרס בטלוויזיה, הוא מוכר תמיד במחיר שוק מלא. כך גם קבלן שרכש קרקע ביוקר ולידו קבלן שרכש קרקע בזול לפני 25 שנה. שניהם ידרשו מחיר שוק מלא. אלא שזה עובד הפוך- כשהציבור לא יכול לשלם (ריבית משכנתאות גבוהה, צעדי מיסוי) או לא רוצה לשלם (מעדיף מחיר למשתכן, או מאמין שירידת מחירים קרובה), הקבלנים יאלצו להוריד מחיר לא משנה כמה יקר עלתה להם הקרקע! לכן יש פשיטות רגל בעולם העסקים זה לא משהו חדש!
43 מאיר 02/10/2016 13:10 מקווה שהכתבת חילקה אקמול פורטה למרואיינים שלה
כי הולכת להיות להם שנה לא קלה
42 חיים ברו 02/10/2016 13:07 קקלון היכן הקבלנים הזרים?הבטחת שיגיעו חברות בניה מחול,
טרם (מהמילה טירמה צי׳נה)הגיעו הקבלנים, ואם דיבורים לא מתקדמים לשום מקום.
41 תומר 02/10/2016 13:05 ממש מעניין שכל בעלי האינטרס בעלי אותה דיעה בדיוק
זה כבר באמת מגוחך לשמוע חוות דעת ממי שמתעשר מעליית מחירים, מספיק !הזוגות הצעירים כבר הבינו את חוקי המשחק, כמובן שלא לקנות עכשיו והמחירים בדרך לירידה..רק אידיוט לא קולט את זה רק מהחווד של בילי האינטרס בכתבה..אין רכישות כרגע השוק קפוא!! לא לקנות בשום אופן במחירים הזויים כאלה.
40 כתבה ממש בדיחה!! 02/10/2016 13:03 אינטרסנטים מובהקים
חח לא ציפיתי שהאינטרסנטים יגיבו בצורה אחרת.. כתבה ממש לא אוביקטיבית. אם גם אני הייתי עוסקת בנדלן וזאת הייתה הפרנסה שלי ברור שהייתי אומרת שהמחירים יעלו ולא משנה מה באמת היה קורה בשטח.
39 לוי ברוך 02/10/2016 12:39 כחלון לך תשתה ערק עם אביך הבטלן זאת הירושה שלך (ל"ת)
38 שמאי עם ותק במרכז 02/10/2016 12:34 מחירי הנדל"ן ירדו בכ-10% בחצי השנה הקרובה ועד 12/17
ימשיכו לרדת ב-10% נוספים. מי שמנסה היום למכור דירה קטנה במחירים 2.4 מיליון - 2.8 מיליון ש"ח מחכה וממתין וקונה אין בפתח.
בן אהרון 02/10/2016 20:56 זה אומר שכל ההנחה של מחיר למשתכן תמחק...
אבל אף אחד לא מבין את זה. אם התוכנית של הממשלה תצליח, והמחירים ירדו ב-20% , יוצא שההנחה שנותנים היום, תמחק בעוד שנתיים.
הילה 04/10/2016 23:30 טוב ציפור אחת ביחד מאשר 2 על העץ..
אף אחד לא יכול להבטיח מה יהיה בוודאות.. מי שחושב שהמחירים ירדו שלא יקנה במחיר למשתכן אבל כרגע זאת האלטרנטיבה הכי טובה שיש..
37 ישראל ישראלי 02/10/2016 12:32 כולם אינטרסנטים לעצמם וחבל
ושלא יעבדו עליכם כל בעלי האינטרסים השמנים שדואגים לעצמם ולילדים שלהם.תחשבו טוב יהיה נכון וטוב.
36 בן 02/10/2016 12:30 אלה מעלי המחירים מוכרים במקום ב900000 ב2 מליון
תקראו ראיון עם אלפרד אקירוב ותיק הקבלנים הגדולים.דירה במרכז עולה לקבלן 800000 שח כולל הכל כולל רווח על זה צריך להוסיף רק מחיר קרקע לדירה 100000שח מכסימום.והם דורשים 2 מליון מינימום.
35 ירושלמי 02/10/2016 12:29 זלזול
פשוט זלזול בקוראים אם אתם רוצים שנמשיך לעיין בכתבות בבקשה לעבודהקצת יותר קשה ולא לשאול עשרה אינטרסנטים מה יהיה ? בבקשה אני מבקש להפסיק לזלזל בקוראים !!!!!
34 תלוי עם המס יעבור 02/10/2016 12:26 לא להתייחס למתפרנסים מנדלן
הם יעשו הכל לטרפד את המס.הם מעטים ורק אותם שומעיםכולל בתוכנית נדלן בשבת שגם המרעינים נגד
בן אהרון 02/10/2016 20:53 המס הזה לא יוסיף דירות במחירים ברי השגה באיזורי הביקוש
ובפריפריה, ממילא יש עודף היצע והממשלה מגדילה את ההצע בפריפריה כי שם זה הכי קל. בכל מקרה, את התוצאות העגומות יראו בעוד מספר שנים ועד אז כנראה שאף אחד לא יזכור מי בישל את המצב הזה.
33 מאה אחוז יוריד 02/10/2016 12:18 יש לאסור על נתינת משכנתאות. זה הצעד הנכון, שעוד לא בוצע
צעד כזה יביא לגידול אדיר בהיצע "כבוש" כי המוכרים (קבלנים ואנשים פרטיים) לא יצליחו למצוא קונים שמסוגלים לקנות במחירים של היום ללא משכנתא. לאחר כמה חודשים עודף ההיצע יביא לקריסה של המחירים. הקבלנים יכולים להפסיק לבנות ולהפסיק לרכוש קרקעות ביוקר, אבל זה לא יעזור. המחיר בהכרח יירד עד שיתייצב על גובה ההון העצמי שאנשים ממוצעים מסוגלים לגייס בכל אזור בארץ.
משה 03/10/2016 08:53 אתה טיפש
איזה שטויות אתה כותב
בן אהרון 02/10/2016 20:49 אין סיכויי, הממשלה לא תאפשר ירידת מחירים חדה !!!
כי הממשלה היא השחקן המרכזי, בידיה הקרקעות והרגולציה וגם הצורך בהכנסות ממיסים ולכן זה לא יקרה. אנחנו בסך הכל רואים פול גז בניוטראל כאשר רוב הציבור למרבה הצער, לא מבין שמשטים בו. וכל עוד זו תהיה רמת ההבנה של הציבור, המשחק הזה ימשך. והציבור ימשיך לשלם.
כלכלן 02/10/2016 13:05 הבעיה שכחלון מנסה להשיג מקס' צמיחה ולכן בנתיים נכשל (ל"ת)
נטע 03/10/2016 21:02 כחלון מנסה להשיג עוד מיסים וזהו! בשביל לקדם פרוייקטים
באזורי ביקוש נחוץ כישרון וכריזמה. נחוצה הבנה שעודף מיסוי לא מביא להגדלת היצע, ונחוצה כריזמה וחוכמה כדי להסיר חסמים ברשויות ולצמצם ביורוקרטיה, צריך לתת הטבות מס משמעותיות שיעודדו הצטרפות למיזמי פינוי בינוי. מה שכחלון עושה זה בדיוק הפוך ויביא להרס הכלכלה במדינה.
32 רון 02/10/2016 12:15 זו הבדיחה של 1 באפריל?
אני חושב שהתבלבלתם בתאריך. מדוע לא שאלתם עוד כמה אנשי נדלן את אותה השאלה? חחחחחחחחחחח תרשו לי לצוטט מישהו מהעבר הם מממממפפפפפפחחחחדדדדייייםםםםםם
31 המבין 02/10/2016 12:11 השבוע נפגשתי עם כמה מתוווכים
כולם אמרו לי ללא יוצא מן הכלל כי השוק מראה סימני עייפות, אדישות ותסכול.מספר המתעניינים הולך ופוחת ובמקביל מספר המממשים הולך וגדל. עם ישראל לא מוכן יותר ואפילו הצרפתים הבנו זאת.....
30 קליפ 02/10/2016 12:11 זוג צעיר או זוג מזדקן קנו מיד ועכשיו דירה!!!
בת"א או בפריפריה בכמעט בחינם. רכבת במהירות האור תביאכם לעבודה במהרה!!! המחירים ירדו? הלוואי. אז תקנו עוד דירה. תעשו ממוצעים
29 כתבה לא רצינית 02/10/2016 12:05 ממש בדיחה.....
זאת כתבה מיותרת. לא מתאימה לביזפורטל. ביזבוז זמן של הכותבת. עדיף שתבשל לחג במקום כל השטויות האילו. אם שר האוצר ימשיך בדרכו בהתמדה יהיו עוד כמה הפתעות....נחמדות שיקפיאו את השוק...וכל הכבלנים החמדנים יתחילו לדבר אחרת....גם הריבית כבר גבוה מהתשואה על הנכסים משכירות.
28 כלכלן 02/10/2016 12:04 כתבה מגמתית ביותר! עניין העליה הוא פרנסתם של העונים
מלבד אלו שלא עובדים בנדלן. נכון היה להעלות מגוון דעות מקהלים שונים (גורמים במשרד השיכון לשעבר שלא עובדים היום בנדלן וכו, כלכלנים באוניברסיטה, שמאים ממשלתיים וכו)
27 משקיע זהיר 02/10/2016 11:53 מי הקונים שאליהם מכוונים הקבלנים
כי במחירים שהם רוצים נראה שאנחנו לא באותה מדינה שכר חיצוני של. 6000. ודירות ב 2000000. הצחקתם אותי המשבר יפתיע את כולנו בעוצמתו
26 צדוק 02/10/2016 11:52 הכל אינטרסים
לרוב האנשים שראיינתם יש אינטרס שהמחירים יעלו.. בפועל רואים כרגע התייצבות ואני צופה גם לאחר שצפיתי בגרפים שלושים שנים לאחור שברור שתגיע הירידה הקלה ולאחר שנה שנתיים שוב עליה... שנה טובה ומוצלחת לכולם.
25 דוקטור 02/10/2016 11:43 כול המגיבים כאן! אתם גם לרופא שלכם לא מאמינים?!
אנשים בעלי מקצוע שחיים את היום יום שלהם בשוק ומבינים קצת יותר ממכם בעניין! אומרים לכם שתיהיה עליה! אבל אתם לאאאאא.... כול ליבכם אם כחלון! השאלה שלי אליכם! אתם באים לרופא נגיד שיניים אומר לכם הרופא! יש לכם 10 חורים בשיניים! צריך לעשות סתימת בכולם וזה יעלה 3 אלף שקל אבל אתם לא מאמינים! אתם יודעים יותר טוב ממנו על השיניים! אז אחרי 5 שנים אתם באים לאותו רופא ומשלמים לו על טיפול שורש 5 אלף שקל! תחשבו על זה!
עופר 02/10/2016 12:44 מתווך הוא איש מכירות, לא רופא שיניים. תפקידו למכור (ל"ת)
יוסף 02/10/2016 16:22 זה אותו דבר שניהם מתפרנסים מהדיאגנוזה שלהם..
ולשניהם אינטרסים לרווח
24 כחלון מיסים ופופוליט 02/10/2016 11:43 כחלון תביא עוד מיסים ושרק אתה תפרסם מחירי דירות
עצוב ורע שאיש כל כך טיפש ומוגבל הפך לשר האוצר שלנו. איש שהרס את ענף התקשורת אבל זכור כמי שהוריד את מחיר הסולולר, שהתקשורת ברוב אפסיותה הפכה לחזות הכל והתעלמה מהדרך הנוראית בה ביצע האיש הטיפש והיהיר את הרפורמה. עתה מבצע הכחלון ניסוי עתק בשוק הנדל"ן ואני תומך במלוא דבריו של יקי אמסלם מנכ"ל קבוצת אלמוג על ה"רצח" שכחלון מבצע בענף הדל"ן - אחרי הרצח שביצע בענף התקשורת. "כחלון תביא עוד מיסים" צריך הציבור לזעוק על הטיפש שמטיל עוד ועוד מיסים וסותם פיות של השמאי הממשלתי כי הם חושפים את כישלונו ברבים. תסתום עוד פיות כחלון, תעביר בממשלת ביבי המתרפסת החלטה שרק אתה במו פיך תפרסם לציבור את מחיר הדירות, כיאה לדמוקרט הגדול שאתה
23 מנשה 02/10/2016 11:37 לא מאמין שקראתי את השטויות האלו
לא נמאס לכם לפמפם קבלנים?
22 לכולם יש אינטרסים 02/10/2016 11:36 אבל מחירי הדירות ושכ"ד רק עולים (ל"ת)
21 שי 02/10/2016 11:31 טוב ששאלתם שמאי אחד, לפחות מישהו אחד אובייקטיבי.
פשוט בדיחה לשאול אדם שמוכר דירות מה הוא חושב. מה נראה לכם? תשאלו אותם בתקופת שפל מה הם חושבים? התשובה תהיה זהה.
20 משה 02/10/2016 11:28 אל תאמר אילנה דיין
מעתה אמור ענת דניאלי. פחחחחחח עיתונאית עלאק
19 איצה 02/10/2016 11:27 כולם בכתבה אינטרסנטים !!!
המחירים ירדו ! חודש-חודשיים של ירידות מחירים והמשקיעים יזרקו לשוק את הדירות מפחד שיפסידו. שיזכרו את 2008 . 20% ירידה! המשק נכנס למיתון. יהיו פיטורים ובעלי המשכנתא לא יוכלו להחזירה. הבנקים ימכרו הדירות בפחות 25 אחוז.
18 אורן 02/10/2016 11:26 כמו לשאול מוסכניק אם יש בעיה באוטו, ברור מה הוא יענה
חבורת בעלי אינטרסים שמחלקים עצות אחיתופל לצעירים שאין להם מספיק ידע לקבל החלטות מושכלות בפן בעולם הנדל"ן, משכנתא היום עבור דירה = התאבדות כלכלית, מחירי הנדל"ן ירדו והרבה בשנים הקרובות
בן אהרון 02/10/2016 13:02 ממש לא ברור !!! במוסכים שלי זה ממש לא ברור !!! (ל"ת)
17 שלמה 02/10/2016 11:25 בכר או ברדוגו? לא משנה.
כל הדעות משוחדות. אינטרס המשך רווחיות הקבלן והיזם על חשבון חיילי המילואים .
16 אדם 02/10/2016 11:19 מחירי הדירות בכיוון למטה למרות האינטרסנטים:
קצת עובדות: א.עלות משכנתא בריבית קבועה ל25 שנה היא כ 5% ואילו תשואה על דירה באזור המרכז כ 2-3%. כלומר המימון גבוהה מהתשואה!! ב. נדרשות מעל 200 משכורות חציונית לרכישת דירה חציונית! מחירי חלל?אימא של הבועות? הכל בעיני המתבונן! ג.אין מחסור בדירות, לא עלו מיליון עולים ב8 השנים האחרונות, הביקוש בעיקרו ספקולטיבי ונובע מהרבית הנמוכה והעדר אפיק השקעה סולידי. ד. החשיבה ששכר הדירה יכסה המשכנתא היא לא ריאלית היות ויש תלות בין מחיר הדירה ושכר הדירה ל2 הכיוונים!! לסיכום ,למרות האינטרסטים למיניהם , כיוון הדירות דרומה כי זו דינה של כל בועה -פיצוץ!!(אירלנד,ספרד ,יפן, ארצות הברית ועוד).
15 בן אהרון 02/10/2016 11:18 מי שלא חושב לגור בפריפריה שלא ירוץ לקנות שם !!!
כמות הדירות שמשווקות בפריפריה יותר גדולה מהביקוש לדירות באזורים האלה !!! אם מישהו חושב לקנות עם 90% משכנתא, ולהשכיר, זו עלולה להתברר כהשקעה בסיכון גבוהה מאד שיכולה לייצר הפסדים כבדים דווקא למי שלא יכול לספוג הפסדים בכלל. תזהרו !!! אני יכול לומר שבאזור חיפה יש עודף גדול של משקיעים ועקב כך מאד קשה להשכיר דירה בתנאים סבירים: המשקיעים נאלצים להמתין עד חצי שנה כדי למצוא שוכר בלי ערבים ובלי בטחונות ובקושי עם עבודה קבועה !!! זה לא פיקניק !!!
14 ירדן 02/10/2016 11:13 לא באמת העלתם את זה ככתבה עיתונאית
אינטרסנטים
13 יגאל 02/10/2016 11:11 ביזפורטאל היקרים למה
לשאול מוכר בננות אם הוא חושב שמחירי הבננות ירדו או יעלו....
12 רון 02/10/2016 11:08 המחירים כבר יורדים. כולם משקרים .
השוק בתל אביב קפוא. אין כמעט עסקאות. לכן כבר יש ירידות של בסביבות 5%
מאור 03/10/2016 21:06 מצאת דירה שירדה המחיר, לך תקנה למה אתה מחכה ומקלל???? (ל"ת)
11 ירון ב 02/10/2016 11:06 זו כתבה עיתונאית
בדיחה
10 צביקה 02/10/2016 11:05 עד מתי תוכן ממומן
מה נהיה מכם ביזפורטל??? ראיינתם 10 יזמי נדלן? זה הכתבה הכי רצינית שלכם לראש השנה?
9 טדי 02/10/2016 11:05 ולכ מצאתם אינטרסנטים יותר גדולים לענות על השאלה הזאת?
נו באמת.. כאילו מה אמורים להגיד האנשים שכל עיסוקם הוא נדל״ן לענות? האם הם אמורים לגדוע את הנהירה של הצרכנים למוצר שלהם? מה בדיוק ציפיתם שהאינטרסנטים האלה יגידו? הצחקתם הגדול
8 הנביא יחזקאל 02/10/2016 11:02 ענק!!
הכתבת המוערכת, המקצועית וחסרת הפניות - ענת דניאלי, יצאה לשאול את מוכרי העגבניות מה יהיה מחירם בשנה הקרובה. מגדלי העגבניות שכבר תקועים עם כ 30,000 עגבניות שהולכות ונרקבות, לא היססו וענו ל"כתבת" תשובות מהימנות. דניאלי - לכי לישון נשמה עוד מעט ארוחת חג
דפנה 02/10/2016 11:24 הם בטוחים שכולם מטומטמים
אינטרסנטים משרתי האלפיון. המחירים יצנחו השנה כמו שלא נראה פה מעולם
מאור 03/10/2016 21:05 מסתבר שיש עוד מטומטמים שעוד לא קנו דירהושורפים את החיים
שלהם על מקלדת......
7 מצחיק 02/10/2016 10:58 חחח תראו את מי שאלתם
רשעים תאבי בצע לא קונים דירה במחיר בועה
6 אזרח 02/10/2016 10:56 האינטרסנטים תמיד חושבים אותו דבר.להוריד מס על הבורסה.
הורדת המס על הבורסה תביא איזון.ותעזור להורדת מחירי הנדל״ן ותשפר את המסחר בבורסה.
בן אהרון 02/10/2016 12:02 השיטה תמיד מעלים מיסים, אף פעם לא מורידים... (ל"ת)
5 צחי 02/10/2016 10:56 כתבה של בעלי אינטרסים!
ברור שבעלי חברות נדל"ן ותיווך יגידו שהמחירים יעלו! אם הם יגידו שיש צפי לירידה אז יירו לעצמם ברגל!! איזה הגיון לעשות כתבה כזאת ועוד לשאול מתווכים שהם השרלטנים הכי גדולים במשק.כל בעלי האינטרסים מבוהלים ומבועתים מירידה קרובה של המחירים והם ממשיכים למכור לזוגות צעירים שקרים ומיתוסים שהמחירים רק יעלו!
4 ממש סקר שוק ! 02/10/2016 10:55 נו באמת זה כמו לשאול אותם האם אתם מעוניינים לפגוע
בפרנסה שלכם כן או לא !
3 אלי 02/10/2016 10:51 מצד אחד הזחוחים האלה מצד שני הצעירים המיואשים חסרי דיור (ל"ת)
2 רונית 02/10/2016 10:50 הרוב פה מדברים מפוזיציה
הצפי ירידה של 10 אחוז ב2017וירידה של 15 בשנת 2018
בן אהרון 02/10/2016 12:01 זאת אומרת שלא כדאי לקנות ב-20% הנחה מחיר למשתכן? (ל"ת)
רוני 02/10/2016 14:35 כדאי
אם זכית קח את מה שיש ביד, זה הכי קרוב לכסף ביד
קליפ 02/10/2016 11:44 כמה דירות בבעלותך? (ל"ת)
ישראל 02/10/2016 11:36 רונית הנביאה
ואת לא מדברת מפוזיציה גברת רונית הנביאה נכון? חחחח חיה בסרט. יש לך כובע מגבעת מקש נכון? תטבלי אותו טוב טוב כי זה צריך להתעכל בצורה כלשהי בבטן גברת עולב עולבים זחוחה
1 טל 02/10/2016 10:50 אינטרסנטים שמזיעים מפחד
מחירי הדירות בירידה, השוק יבש!! האוויר מתחיל לצאת מהבועה
בן אהרון 02/10/2016 12:00 רק הבעיה שבונים פחות, איך יסגר המחסור?
ואם השוק יבש, זה אומר שנפתר משבר הדיור? או דהוא לא היה בכלל?
מנשה 02/10/2016 15:38 על איזה מחסור בדיוק אתה מדבר? על הבלוף שהתגלה? (ל"ת)
תקווה 05/10/2016 11:26 מחסור למפעלי הכסף השחור = דירה להשקעה
תכף כחלון סוגר את הקרקס הזה.
כללי
מדורים
שווקים
שירותים
טאבו ישיר
תמיד מעודכנים לאתר טוויטר לאתר פייסבוק RSS Mail Red mail
חפש
כל הזכויות שמורות לחברת ביזפורטל בע"מ מקבוצת קו מנחה © |תנאי שימוש | לאתר אקטיבטרייל
לחץ לביטול הצגת המידע המורחב על מדד/נייר בבר המדדים, לחיצה נוספת תשיב את המידע.