סודה סטרים מזנקת 3.5% אחרי פרסום הדו"חות

הרווח התפעולי צמח ב-24% ל-23 מיליון דולר. הרווח הנקי צמח ב-32% ל-19.8 מיליון דולר
 | 
מבעבעת
חברת סודה סטרים הישראלית פרסמה לפני דקות אחדות את תוצאותיה לרבעון השלישי, והיכתה את התחזיות המוקדמות של האנליסטים גם ברווח וגם בהכנסות. בתוך כך, החברה העלתה את תחזית ההכנסות לשנה כולה ב-13% ואת תחזית הרווח למניה ב-40%. מניית {סודהסטרים} מזנקת 6% עם חידוש המסחר בבורסה המקומית.
הרווח הסתכם ב-87 סנט למניה - מעל תחזיות האנליסטים ב-11 סנט. בשורה העליונה סודה סטרים רשמה עלייה של 12.5% לעומת הרבעון המקביל אשר הסתכמו בכ-140 מיליון דולר - מעל התחזיות המוקדמות של האנליסטים ב-4.5 מיליון דולר. הצמיחה בהכנסות נבעה מכל אזורי הפעילות הגיאוגרפים של החברה ובעיקר מגרמניה, יפן, קנדה, אוסטריה ואוסטרליה. הגידול בהכנסות נבע גם מהשפעה חיובית של שערי החליפין בהיקף של כ-4.2 מיליון דולר כתוצאה בעיקר מהתחזקות האירו מול הדולר. בתוך כך, החברה רשמה עלייה של 7% במכירות מערכות ההגזה, אשר הסתכמו ב-847 אלף יחידות ברבעון.
הרווח התפעולי צמח ב-24% ל-23 מיליון דולר, או 16.5% מהמכירות, לעומת 18.6 מיליון דולר, או 14.9% מההכנסות, ברבעון המקביל אשתקד.
בשורה התחתונה, הרווח הנקי צמח ב-32% ל-19.8 מיליון דולר. החברה סיימה את הרבעון השלישי עם יתרת מזומנים והשקעות פיננסיות בהיקף של כ-137 מיליון דולר וללא חוב בנקאי.
דניאל בירנבאום, מנכ"ל סודה סטרים: "השגנו רווחיות שיא ברבעון השלישי, אשר מונעת על ידי צמיחה רחבה ברבים מהשווקים שלנו בשילוב עם הרחבת המרווח גולמי בצורה משמעותית".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה