ברוכים הבאים לאתר החדש של
רצינו להראות לכם מה חדש
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תוכלו להירשם לאתר, לנהלאזור אישי
ולהגדיר ניירות למעקב
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו את כל המדורים בתחום
שוק ההוןבמקום אחד
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את כל הנתונים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
כל הנתונים והכתבות
במדורהמטבעות הדיגיטליים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
בואו לצפות
בתוכניות החדשות שלנו
להמשך הדרכה מעבר לאתר
נתוני אג“ח
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גרפים אינטראקטיביים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תצוגת נתוני מט“ח חדשה
להמשך הדרכה מעבר לאתר
מניות ארביטראז‘
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את הקרנות
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גלישה נעימה
מערכת
להמשך הדרכה מעבר לאתר

מלחמה על השליטה - מניית איידיאו טסה 10% במחזור ענק, "זה עשוי להימשך"

מניית איידיאו משלימה זינוק של מעל 37% החודש ברקע למאבק השליטה הדרמטי שהולך ומחריף
שרי אריסון, צילום: יח"צ
לפני 10 ימים בדיוק פרסמה שיכון ובינוי +0.54% שיכון ובינוי 832.4 +0.54% שיכון ובינוי בסיס:827.9 פתיחה:836 גבוה:838.9 נמוך:830 תמורה:1,282,501 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: הצעת רכש חלקית ל-10% ממניות חברת הבת שלה איידיאו -0.17% איידיאו 7,596 -0.17% איידיאו בסיס:7,609 פתיחה:7,609 גבוה:7,609 נמוך:7,523 תמורה:672,751 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: שעוסקת בנדל"ן למגורים בברלין. אבל בעוד באותו היום נראה שהסיפור הוא שאלת המחיר (שעמד בהצעה על 56 שקלים, אפסייד של 7% בלבד), השבוע מתברר כי הסיפור עבר לעליות מאבק שליטה אימתני עם קרן אפולו בשיתוף משפחת דיין שבינתיים כבר הגיעו להחזקה של 31.5% (לפי הדיווח הרשמי) וזאת מול שיכון ובינוי שמחזיקה בכ-40% מהחברה.
מניית איידיאו משלימה כעת זינוק של 35% מתחילת החודש ברקע למאבק השליטה כאשר מאז פרסמה שיכון ובינוי את הצעת הרכש החלקית המניה קפצה 29%.  
ישי ששון, אנליסט בירושלים ברוקראז': "לפי הדיווחים שהחברה פרסמה עד כה, עולה כי סך ההחזקות של משפחת דיין וקרן אפולו מסתכמים לסך של כ-31.55% מהון המניות. יחד עם זאת, מניתוח מחזורי הענק שנעשו גם מחוץ לבורסה, לא נופתע אם גורמים נוספים חברו אל שני הגופים שלעיל, כך שכלל החזקותיהם עולה על זו של שיכון ובינוי העומדת כיום על 40.1%. לא נתפלא אם קבוצת רוכשים זו תנסה אף להגיע לשליטה באמצעות החזקה של למעלה מ-50%, בין אם ע"י המשך רכישת מניות בבורסה ובין אם באמצעות הצעה לרכישת מניות משיכון ובינוי. נכון לרגעים אלו בהן מניית החברה נסחרת ב 67.75 ש"ח למניה, ומנית החברה בגרמניה נסחרת ב 40.77 יורו למניה, קיים דיסקאונט של כ- 17% ביחס לשווי הכלכלי. דיסקאונט זה נמוך במעט מהדיסקאונט ההיסטורי (18%).  עובדה זו והניסיון להגיע לשליטה עשויים להערכתנו להמשיך ולתמוך בהמשך עליית מחיר המניה. תרחיש אפשרי להערכתנו, הוא כי במקרה של השתלטות על החברה בישראל, יחולקו מניות החברה בגרמניה (איידיאו פרופרטיז) כדיבידנד בעין לבעלי המניות באיידיאו גרופ, כך שהחברה בישראל תחדל מלהתקיים. במקרה שכזה יידרש פירעון מוקדם גם של האג"ח, אשר ייהנו גם הם מעמלת הפירעון המוקדם שתשולם להם".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה