הושלמה רכישת השליטה באורמת טכנו' לקונצרן היפני 'ORIX'

 |  (2)
ישי דוידי, צילום: יונתן בלום
עידן חדש. לאחר תהליך השבחה ארוך, הושלמה סופית מכירת השליטה בחברת אורמת טכנולוגיות מידי קבוצת השליטה בראשות יהודית ברודצקי וקרן פימי לקונצרן הענק היפני 'ORIX' תמורת כ-600 מיליון דולר. קרן פימי, שעשתה אקזיט נאה בהחלט, מימשה את השקעתה באורמת בתשואה של למעלה מ-300 אחוז ורווח מצטבר של כ-300 מיליון דולר לאחר שרכשה 22.5% מאורמת תעשיות בשנת 2012 בכ-145 מיליון דולר והובילה אותה לשווי שוק של כ-3 מיליארד דולר.
נזכיר במסגרת תנאי ההסכם לשיתוף פעולה מסחרי בין החברות, לאורמת תהיה זכות בלעדית לפתח, להחזיק, להפעיל ולספק ציוד עבור הפרויקטים הגיאותרמיים של ORIX בכל השווקים מלבד יפן. בנוסף, לאורמת תהיינה זכויות מסוימות לפעול כשותפה טכנית ולהשקיע יחד עם ORIX בפרויקטים גיאותרמיים ביפן. כמו כן, ORIX תסייע לאורמת לקבל מימון פרויקטאלי עבור הפרויקטים הגיאותרמיים שלה ממגוון גופים פיננסים מובילים בתחום האנרגיה המתחדשת איתם ל-ORIX קשרים עסקיים באסיה וברחבי העולם.
 
בתוך כך, במהלך חמש השנים האחרונות מאז רכשה פימי את השליטה באורמת, פעלה הקרן נמרצות להשבחת פעילותה של החברה ותוצאותיה. פימי מינתה צוות ניהולי חדש שכלל את יצחק אנגל כמנכ"ל ודורון בלשר כסמנכ"ל הכספים ויחד עמם הובילה הקרן מהלכים שכללו שיפורים תפעוליים ברמת הייצור, פיתוח שווקים חדשים וגיבוש אסטרטגיה לחמש השנים הקרובות. כמו כן הובילה הקרן מהלכים אסטרטגיים כדוגמת מכירת אורמת תעשיות לאורמת טכנולוגיות ומכירת אחזקות מיעוט במקבץ תחנות כוח לקרן הפנסיה הקנדית NoarthLeaf Capital בתמורה לכ-180 מיליון דולר.
מהלכים אלו ואחרים שבוצעו במהלך חמש השנים האחרונות סייעו לחברה להכפיל את ה-EBITDA לרמה של כ-325 מיליון דולר בשנת 2016 ולהעביר את החברה מהפסד נקי לרווח נקי של למעלה מ-100 מיליון דולר. השיפור הניכר בתוצאות החברה הביא לעליה של כ-300% במחיר מניית החברה.
גילון בק, יו"ר אורמת טכנולוגיות ושותף בכיר בפימי התייחס לעניין ואמר "אני שמח על השלמת העסקה המורכבת לקונצרן הענק היפני ORIX. מכירת מניות פימי באורמת טכנולוגיות מהווה חלק מהאסטרטגיה של פימי לרכישת חברות והשבחתן ומציאת עיתוי נכון מבחינת החברה, השותפים והקרן לממש את אחזקותיה. הקרן החליטה לממש כעת את אחזקתה באורמת, כאשר החברה מצויה בתנופת צמיחה, עם הנהלה חזקה.  אנו בטוחים כי רכישת מניות פימי באורמת טכנולוגיות ע"י ORIX, שהוא קונצרן ענק שחרט על דיגלו צמיחה בתחום האנרגיה המתחדשת  העולמית בכלל ובמזרח הרחוק בפרט יביא להמשך הצמיחה וביסוס מעמדה של אורמת כחברה מובילה  עולמית".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  אורמת
  אורי 27/07/2017 09:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ג.נ מחזיק לט"א. מניה סולידית עם הנהלה מצויינת. ובכלל כל מה שישי דוידי מעורב לרוב משכפל עצמו תוך מספר שנים. בהצלחה.
  סגור
 • 1.
  אורמת
  ראובן 27/07/2017 09:03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  פתיחת השווקים במזרח הרחוק בנוסף לפרוייקטים בארה"ב במעטפת עם אוריקס שהוא קונצרן ענק מהמובילים באנרגיה המתחדשת יקפיץ את החברה לליגה אחרת עם תנופת צמיחה רצינית.
  סגור