ישיא קית Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
שלום, אורח התחבר
התיק שלך ריק.
להוספת ניירות לחץ כאן
בוא להיות משקיע מיומן!
קבל שיעור ראשון
בחינם
תודה על פנייתך, נציגינו ייצור איתך קשר בהקדם
לש םירטלזוינה Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
BizTV
BizTV
ןוהה קוש רודמ

מדור שוק ההון

מדור שוק ההון

תויגתב יכה
הכי בתגיות

כצפוי: גם בנק ישראל הותיר את הריבית על כנה בשיעור 0.1%

בפעם ה-13 ברציפות בנק ישראל הותיר את הריבית על רמתה - 0.1%. בבנק ישראל מעריכים כי המדיניות המוניטרית המרחיבה תימשך
 |  14
עדכון הריבית
Share
כצפוי , בנק ישראל הותיר היום את הריבית לחודש מאי ברמה של 0.1%, בהתאם לתחזיות המוקדמות. מדובר בפעם ה-13 שהבנק המרכזי מותיר את הריבית על כנה. לפי בנק ישראל מדובר בהחלטה שממשיכה את המדיניות שנועדה לחזור לתחום יעד האינפלציה: 1%-3%. בבנק ישראל מעריכים כי המדיניות המוניטרית תיוותר מרחיבה למשך זמן רב, ומסבירים זאת על רקע הפחתות המחירים היזומות ומחירי האנרגיה הנמוכים. 


לגבי מחירי הדיור כותבים בבנק ישראל באופן מפתיע: "קצב עליית מחירי הדירות התמתן מעט בחודשים האחרונים אך ממשיך להיות גבוה, כמו גם  היקף נטילת המשכנתאות". נזכיר כי מחירי הדיור קפצו ב-8% בשנה האחרונה.

דרור גילאון ממנורה: "הנתונים שנכנסו תומכים בהורד ריבית, אבל לבנק ישראל אין תחמושת" - צפו בראיון כאן.הגורמים העיקריים להחלטה
ההחלטה להותיר את הריבית לחודש מאי ללא שינוי ברמה של 0.1%, עקבית עם מדיניות מוניטרית שנועדה להחזיר את האינפלציה אל תוך יעד יציבות המחירים של 1% עד 3% ולתמוך בצמיחה תוך שמירה על היציבות הפיננסית. לאור התפתחויות בסביבת האינפלציה, בצמיחה בישראל ובכלכלה העולמית, בשער החליפין, וכן במדיניות המוניטרית של הבנקים המרכזיים העיקריים, הוועדה המוניטרית ממשיכה להעריך שהמדיניות המוניטרית תיוותר מרחיבה למשך זמן רב. סביבת האינפלציה ממשיכה להיות  נמוכה על רקע הפחתות המחירים היזומות ומחירי האנרגיה הנמוכים. הציפיות לאינפלציה התייצבו החודש לאחר עלייתן בחודש הקודם. הציפיות לשנה עדיין מתחת לתחום היעד, והציפיות לטווחים הבינוניים והארוכים ממשיכות להיות מעוגנות בתוך תחום היעד.

תמונת הפעילות הריאלית ממשיכה להצביע על צמיחה בקצב המתון שאפיין את השנים האחרונות: סקר החברות מראה שהתמתנות חלה גם בענפי המסחר והשירותים, ויצוא הסחורות ירד בחדות ברבעון הראשון. התמונה העולה מנתוני שוק העבודה ממשיכה להיות חיובית, ומתבטאת ברמה נמוכה של אבטלה, עלייה בשכר ובתקבולי מס בריאות, ושיעור גבוה של משרות פנויות.

ההתמתנות בפעילות הכלכלית העולמית נמשכה החודש, וקרן המטבע העולמית עדכנה שוב כלפי מטה את תחזיותיה לצמיחה במרבית המשקים העיקריים ולסחר העולמי, בעוד התחזית לצמיחה בסין עודכנה כלפי מעלה. המדיניות המוניטרית של הבנקים המרכזיים העיקריים ממשיכה להיות מאוד מרחיבה; המועד הצפוי בשווקים לעליית ריבית נוספת בארה"ב נדחה, ובנקים מרכזיים אחרים מוסיפים להצביע על אפשרות להעמקת ההרחבה המוניטרית.

מאז הדיון המוניטרי שהתקיים ב-27/3/16, ועד ל-19/4/16, התחזק השקל מול הדולר ב-2.1%, ובמונחי שער החליפין הנומינלי האפקטיבי הוא התחזק ב-1%. ב-12 החודשים האחרונים נרשם ייסוף של 5.2% בשער החליפין הנומינלי האפקטיבי, ורמת שער החליפין ממשיכה להקשות על צמיחת היצוא והמגזר הסחיר.

 קצב עליית מחירי הדירות התמתן מעט בחודשים האחרונים אך ממשיך להיות גבוה, כמו גם  היקף נטילת המשכנתאות.  מלאי הדירות למכירה נותר גבוה, ורמה גבוהה של פעילות בענף הבניה צפויה להמשיך ולתרום להגדלת ההיצע.הוועדה המוניטרית סבורה שהסיכונים להשגת יעד האינפלציה ולצמיחה נותרו גבוהים. בנק ישראל ימשיך לעקוב אחר ההתפתחויות הכלכליות בישראל ובעולם, ובשווקים הפיננסיים. בנק ישראל ישתמש בכלים העומדים לרשותו, ויבחן את הצורך בשימוש בכלים שונים, על מנת להשיג את מטרותיו - יציבות מחירים, עידוד התעסוקה והצמיחה, ותמיכה ביציבות המערכת הפיננסית – ובהיבט הזה, ימשיך לעקוב אחר ההתפתחויות בשוקי הנכסים ובכלל זה שוק הדיור.
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו ונתקן.
תודה עבור פנייתך, היא תיבדק ותטופל בהקדם שלח
הרשמה לניוזלטרים
הירשם לסיכום היומי של שוק ההון ולמבזקים של ביזפורטל - ניוזלטרים חובה לכל משקיע
הבתכל בגה

הגב לכתבה

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

שלח
תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה

14 תגובות ב-12 דיונים

מיין תגובות לפי: מהחדש לישן מהישן לחדש הרחב תגובות צמצם תגובות
12 תעשיין 24/04/2016 09:34 פלוג אולי טובה בתאוריה אבל לא מבינה דבר במעשה
משנה לשנה אני יורד ברווחים -אני תעשיין חצי היטק חצי לאוטק והדולר החלש או יותר נכון השקל החזק גומר אותיהגב' פלוק אולי מבינה בתאוריה שוק המטבע אבל אין לה מושג מה קורה לנו היצואנים % מהמפעל עובר בעוד חודשיים לאיטליה , אין לי ברירה אני מקים מפעל נוסף שיהיה איטלקי ושם אייצר את הקומפוננטות עבור אירופה החצי השני נשאר בארץ היות וחלקו הגדול הולך למערכת הביטחון הגב' פלוג פשוט מחסלת את התעשיה שמיצאת לחו"ל חוסר ההבנה שלה היא שערוריה בפני מעצמה על משמה ירשם הרס המשק צדק ביבי שהתלבט לגביה האם היא מתאימה לתפקיד כישלון מוחלט
11 מנסה לחסוך 22/04/2016 11:16 תזכר תמיד כנגידה הגרועה ביותר בהיסטוריה
מצפה כבר לעליה שנה שלמה. אבל יאללה... תעשי משהו! למעלה למטה זה כבר לא משנה ... בובה של ביבי.
10 פיני 21/04/2016 23:19 על פי התגובות כולם מצפים לריבית שלילית
יש לי הפתעה בשבילכם ריבית שלילית קיימת כבר המון זמן כי המשק צומח 2,5% לכן כל מרשמי הפלא של הנגידים לא שווים את הנייר שעליהם הם כתובים . הבעיה היא הדולר שהוא נייר טואלת משובח. שילך וישחק לכן אין מה לעשות מאשר לשבת להתפלל שמשה שיקרה .
9 א. ב. 21/04/2016 20:19 הנגידה עדיין לא הבינה שהמשק בדפלציה
היא גם עדיין לא קלטה שהדולר בשפל, מה שמשפיע על הייצוא, על הצמיחה, ובטווח הרחוק יותר ישפיע על התעסוקה ויגדיל את האבטלה. אם למישהו מהגולשים נשארה בבוידם חוברת המבוא לכלכלה, אני מבקש ממנו מאוד לשלוח אותה בדואר לנגידה. כשיש נגידה כזאת, כולנו מבינים שאפשר גם בלי נגידה והמדינה יכולה לחסוך כל חודש 70,000 ₪ משכורת.
8 ה 21/04/2016 20:05 ריבית בישראל גורמת לעליית מחירי הדירות
הריבית האפסית בארץ היא שגורמת לבועת נכסים (בורסה, אג"ח ושוק נדלן). המפסדים הגדולים הם: החוסכים הסולדים המקבלים ריבית אפס, או כאלה שמתפתים/נדחפים מחוסר ברירה להשקעות מסוכנות בבועת הבורסה. וכמובן קרנות הפנסיה של כולנו המושקעות בבורסה מנופחת לפני פיצוץ. רוכשי דירות מגורים מתמודדים עם מחירי דירות שעולות ללא הפסק ועוד ימשיכו לעלות כל עוד הריבית האפסית דוחפת אזרחים לקנות דירות למטרות השקעה וכתחליף להכנסות מריבית. סטנלי פישר: "הריבית בישראל גורמת לעליית מחירי הדירות" http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001039323
לא כלכלן 22/04/2016 11:22 הגיע הזמן שיעלו את הריבית כבר..
בשנות ה90 דברים היו אחרת כשהריבית הייתה 10 אחוז. ומחירי הדירות היו סבירים.
7 לא ייאמן 21/04/2016 16:43 13 חודש בלי החלטה.
גם לא לקבל החלטה זה החלטה....מתי המחקר בכלכלת ישראל יסתיים.מה עם תכנית רכישת אגח ודולר ...מה עם שימוש בכלים שכל העולם משתמש בהם.. המספרים לא טובים הגיע הזמן להוציא תראש מהחול
6 רן 21/04/2016 15:49 מי האנשים שמינו את פלוג לנגידה? (ל"ת)
5 אלי 21/04/2016 15:39 שמתם לב, ביבי הטמבל ופלוג הטיפשה לא עושים כלום. (ל"ת)
4 אלי 21/04/2016 15:37 את לא מתביישת ,את גוזלת את כספנו ללא מעש תתפטרי. (ל"ת)
3 מחלקת המחקר 21/04/2016 15:09 מתבוננת מהצד ...חוקרת פלוג
לא מבינה שהיא נגד הזרם העולמי...תיכף תתחיל ותתעמק הדפלציה שעד עכשיו כיסו אותה בהוזלות ממשלה ורגולציה .תתחילי להזיז תתחת כבר, השקל הוא המטבע החזק בעולם מלאכותית
2 לא כאן מחדשים 21/04/2016 15:01 אין עידכון ממשיכים בשיתוק המתמיד (ל"ת)
1 דוד 21/04/2016 14:49 למה צריך נגידה עים משכורת של 50 פעלים שהריבית נשארת
זה ידועה שהרבית נשארת כרגיל זה לו דבר חדש
אלי 21/04/2016 15:34 צריך נגידה, אבל הטיפשה הזו לא נגידה היא בחירה של הטמבל. (ל"ת)
כללי
מדורים
שווקים
שירותים
טאבו ישיר
תמיד מעודכנים לאתר טוויטר לאתר פייסבוק RSS Mail Red mail
חפש
כל הזכויות שמורות לחברת ביזפורטל בע"מ מקבוצת קו מנחה © |תנאי שימוש | לאתר אקטיבטרייל
לחץ לביטול הצגת המידע המורחב על מדד/נייר בבר המדדים, לחיצה נוספת תשיב את המידע.