דוחות סלקום: רווח של 26 מיליון שקל ב-Q1; החשבונית הממוצעת - 65.5 שקלים בלבד

חברת הסלולר מתמודדת עם התחרות העזה בענף הסלולר. המנכ"ל: "אנו מתחילים לראות את ההשקעות במנועי הצמיחה העתידיים שלנו"
 |  (1)
ניר שטרן, צילום: יח"צ; סיון פרג'
חברת {סלקום}- מפרסמת היום את תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון של שנת 2015 - רבעון שבו המשיכה ואף העצימה התחרות בענף הסלולר. סלקום שמתמודדת עם תחרות עזה סגרה את הרבעון שחלף עם רווח נקי צנוע ביותר - 26 מיליון שקל. בנטרול ההפרשה הקשורה להסכם הקיבוצי שנחתם ברבעון הראשון - הייתה החברה מציגה רווח נקי של 51 מיליון שקל.
ניר שטרן, מנכ"ל החברה ציין כי "אנו מתחילים לראות את ההשקעות במנועי הצמיחה העתידיים. אנו מצויים כיום בתהליך חוצה חברה של תוכנית פרישה מרצון שאת השפעתו אנחנו צפויים לראות בהמשך השנה".
את הרבעון הראשון של השנה סגרה סלקום עם ירידה של 6% במכירות ל-1.06 מיליארד שקל. ההכנסות משירותים הסתכמו ב-800 מיליון שקל, ירידה של 14% לעומת הרבעון המקביל. למרות הרווח המזערי שהציגה סלקום - תזרים המזומנים הפנוי של החברה היה חיובי ועמד על 127 מיליון שקל. מדובר בירידה חדה של 65% ביחס לרבעון המקביל אשתקד, אך עדיין אפשר לחברת הסלולר להקטין את החוב הפיננסי.
נכון לסוף חודש מארס, החוב הפיננסי של סלקום הסתכם ב-2.9 מיליארד שקל, זאת לעומת 3.6 מיליארד שקל ברבעון המקביל אשתקד. בסלקום מסבירים את הירידה בתזרים כתוצאה משחיקה בתקבולים מלקוחות בגין שירותים וציוד שנמכר בעבר. מנגד, נרשמה עלייה בתשלומים לספקים בגין רכש ציוד קצה לאור הגידול במכירות אלו בשני הרבעונים האחרונים. 
נזכיר כי אתמול השיקה סלקום את חבילת הטריפל של הטלוויזיה במחיר של 149 שקלים, מהלך אשר צפוי לבוא לידי ביטוי רק בדוחות הרבעון השני ואילך. נכון להיום כ-30,000 מנויים יש לשירותי הטלוויזיה של החברה. 
נתון מעניין נוסף שמספקת סלקום הוא גובה החשבונאית הממוצע ממנוי. ברבעון הראשון גובה החשבונית החודשית הממוצעת עמדה על 65.5 שקלים בלבד. לשם השוואה ברבעון הרביעי נתון זה עמד על 67.8 שקלים ולפני רבעון על 74.7 שקלים. השחיקה החדה בגובה החשבונית היא כתוצאה מהחרפת התחרות בענף הסלולר - אשר פוגעת בכל החברות ומאלצת אותן להתייעל.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  גם זה יותר מידיי בשבילכם!
  יוסי 14/05/2015 10:15
  הגב לתגובה זו
  0 1
  פעם בימיי נוחי הדינוזאור חשבונית הייתה 500 שקל. היום 50 שקל. אף פעם לא הערכתי אותו על מעשיי הפילנתרופייה שלו. אכל במצקת ונתן לאחרים אפילו לא בכפית.
  סגור