אלפבית מזנקת ב-8% במסחר המאוחר לאחר הדו"חות

החברה מדווחת על גידול של 19% בהכנסות ביחס לרבעון המקביל אשתקד, ורווח של 9.94 מיליארד דולר. במקביל, החברה משיקה תוכנית רכישות חוזרות בהיקף של 25 מיליארד דולר
|
פרסום בגוגל, צילום: pixabay

ענקית הטכנולוגיה אלפבית (סימול:GOOG) מזנקת במסחר המאוחר ב-8% לאחר שהחברה מכה את התחזיות לרבעון האחרון.

החברה מדווחת כי ההכנסות ברבעון האחרון הסתכמו ברמה של 38.9 מיליארד דולר, גבוה מהצפי המוקדם שעמד על הכנסות של 38.1 מיליארד דולר. מדובר בעלייה שנתית של 19%. מבחינת חלוקה, הכנסות החברה מעסקי הפרסום הסתכמו ב-32.6 מיליארד דולר, לעומת הכנסות של 28.08 ברבעון המקביל אשתקד.  "הכנסות אחרות" שכוללות בין היתר גם את חטיבת מחשוב הענן של החברה, הסתכמו ב-6.2 מיליארד דולר. עוד 162 מיליון דולר הגיעו מחברות הבת של החברה.

הרווח התפעולי של החברה הסתכם ב-9.18 מיליארד דולר, לעומת רווח תפעולי של 3.045 מיליארד דולר ברבעון המקביל אשתקד. שולי הרווח של החברה עמדו על 24%, עלייה משמעותית לעומת נתון של 9% ברבעון המקביל אשתקד. בשורה התחתונה, החברה רושמת רווח מתואם של 9.94 מיליארד דולר, או 14.21 דולרים למניה. מדובר בנתון גבוה מהצפי בשווקים שעמד על תוספת של 11.3 דולר למניה.  

עלויות רכישות התעבורה (TAC) הסתכמו ברבעון האחרון רמה של 7.24 מיליארד דולר, לעומת צפי לרמה של 7.27 מיליארד דולר. נתון זה מתייחס לתשלומים שמבצעת החברה לחברות אחרות על מנת ששירות החיפוש של החברה יהיה ה"ברירת מחדל". 

התוצאות לרבעון האחרון השופעו גם מירידה משמעותית במיסים ששילמה החברה לרשויות. ברבעון המקביל אשתקד המס האפקטיבי ששילמה החברה עמד על 24%, בעוד ברבעון הנוכחי מדובר על מס של 18% בלבד.

בתוך כך, החברה הודיע על השקה של תוכנית רכישות חוזרת (BUYBACK) בהיקף של 25 מיליארד דולר.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות