וול סטריט מרוצה: אחד מהמינויים הבעייתיים ביותר של טראמפ הגיע לסיומו

ההדלפות על ההדחה של היועץ המקורב לנשיא, סטיב בנון, דחפו את המדדים לעליות של עד 0.5%
 | 
משחק הכסאות נמשך
אחד מהמינויים השונים ביותר במחלוקת של נשיא ארה"ב דולנד טראמפ הגיע לסיומו. דוברת הבית הלבן, סנדרה סנדרס אישרה הערב כי סטיב בנון יסיים את תפקידו כיועץ של טראמפ. קודם לכך, דלפה ההחלטה דרך מקורבים לבית הלבן והופיעה בבלוגים פוליטיים בארה"ב. הדלפה זו הביאה לעלייה בשווקים. 
נזכיר כי בעבר סטיב בנון ניהל את קמפיין הבחירות של טראמפ ונחשב לאחד ממקורביו. הקרבה של טראמפ לבנון תמיד נחשבה כבעייתית לאור הזדהותו של בנון עם הימין הקיצוני בארה"ב ודעותיו הגזעניות. לשם דוגמא, מקורבים לבנון בעבר טענו כי סירב לשלוח את ילדתו לביה"ס אשר היה בעל אחוז גבוה של תלמידים יהודים.
אם כי בשבועיים האחרונים, נראה שהיחסים של הנשיא והיועץ שלו עלו על שרטון. על פי בכירים בבית הלבן, טראמפ מאמין שבנון אחראי על הדלפות שונות לתקשורת. כמו כן, טראמפ כבר צוטט כבעל טענות כלפי בנון על כך שהוא נחשב כ-master mind של הקמפיין המוצלח של טראמפ.
מתוך כך, בבית הלבן כבר לא שאלו היום "האם" בנון יפוטר על ידי טראמפ, אלא "מתי". גם הניו יורק טיימס נוקט הערב באותו לשון, כלומר טענתו היא שטראמפ כבר החליט לפטר את בנון, אך עדיין לא החליט מתי.
מקור נוסף צוטט היום כאשר הוא טוען שלא תהיה בעיה להחליף את בנון, לאור העבודה שהוא לא מחזיק בידיו אחריות על פרויקטים משמעותיים. כך שהסערה תתרחש בעיקר בתקשורת, לאור יכולתו של בנון למשוך אש. 
נציין כי ההדלפות על הדחתו המתקרבת של בנון פיזרו אופטימיות בוול סטריט בעוד המדדים עברו מירידות קלות לעליות. הנאסד"ק עולה 0.35%. 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה