מכה לטראמפ: 3 סנטורים מסרבים לבטל את האובמהקר ומאיימים על המשך הרפורמות

|
(2)
לקראת ההצבעה

מכה נוספת לדונלד טראמפ בדרך לאישור תוכנית ביטוח הבריאות הרפובליקנית. שלושה סנאטורים הודיעו הערב כי יתנגדו לביטול תוכנית האובמהקר  במידה ולא תאושר תוכנית ביטוח אחרת. נזכיר כי הנשיא טראמפ קרא לחברי המפלגה להצביע בסנאט לבטל את התוכנית הקיימת, עוד בטרם תאושר התוכנית הביטוח הרפובליקנית. האובמהקר הוא חוק הגנת החולה וטיפול בר השגה, שאושר בתקופת כהונתו של אובמה ואמור להעניק ביטוח בריאות לאזרחים שידם אינה משגת ביטוח פרטי. 
 


בתוך כך, נראה כי השלטון נמצא בפני שוקת שבורה בנוגע לתוכנית הבריאות החדשה. זאת כאשר אין הסכנה בנוגע לפורמה הנוכחית שלה, לכמויות החולים שתכלול והדרך שבה היא תחליף את התוכנית הנוכחית.

נזכיר כי אמש שני חברי סנאט רפובליקנים נוספים הודיעו כי הם מסירים את תמיכתם ברפורמת הבריאות של טראמפ. הודעתם למעשה מחסלת את הסיכוי של הנשיא להעביר את הרפורמה אותה קידם במרץ בחודשים האחרונים. ביטול רפורמת הבריאות מהווה כישלון מהדהד לממשל טראמפ ומטיל צל כבד על יכולתו להוציא לפועל רפורמות אחרות כגון רפורמת המיסים או רפורמה בתחום הרגולציה. השתיים האחרונות היו חלק מרכזי בראלי הגדול בשוקי המניות לאחר כניסתו של טראמפ לתפקיד.

תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  האמריקנים עשו טעות איומה כשבחרו באידיוט הזה לנשיא.
  טוטנאור 18/07/2017 22:00
  הגב לתגובה זו
  3 2
  לא האמנתי שיש שם כל כך הרבה בבונים כמו כאן, בליכוד. כנראה שמערכת החינוך שם הידרדרה מאד. מאז שהאיש הזה נעשה נשיא, אין יום שאין שערוריות סביבו. גם הסנטורים ואנשי הקונגרס הרפובליקנים מתעבים אותו. בבחירות לסנאט ולקונגרס, הם עלולים לחטוף מכה קשה ע"י הדמוקרטים. אני בטוח שהרבה מאלה שהצביעו עבורו, מתחרטים על כך מאד. האיש דפוק לחלוטין. אובמה גדול עליו ב-10 דרגות לפחות. מזמן לא היה לאמריקה נשיא גרוע כל כך.
  סגור
 • לא נכון
  h 19/07/2017 09:13
  הגב לתגובה זו
  1 4
  ראשית לא מזמן אלא מעולם. מדובר בנשיא שאין לו כל הבנה באיך לפעול בחברה שבה אין לו כח טוטליטרי . הוא לומד לאט לאט (ראה את המשבר עם סין מקסיקו והמשבר הנוכחי) . לעומת זאת שוב מוכח הכח של הדמוקרטיה האמריקאית (בניגוד לשלנו) צעדים אידיוטים של הנשיא כמו לבטל ביטוח בריאות ל20 מיליון אמריקאים בלי חלופה נחסמים. לעומת זאת אצלנו כל חברי הכנסת מתחבאים מתחת לשמלה של שרה ...
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות