בגולדמן זאקס אופטימיים ומצביעים על מנוע חדש לעליות בניו יורק

|
סוחר, צילום: Getty images Israel
על פי אנליסטים שונים בוול סטריט - בימים אלו ממש נוצר מנוע חדש שאמור להמשיך ולדחוף את המדדים צפונה. על פי הדו"ח של גולדמן זאקס, קרנות הסל ומנהלי תעודות הסל ירכשו מניות בשווי של כ-300 מיליארד דולר לאורך שנת 2017. מדובר בכמות הגבוהה מהכמות שנרכשה בניו יורק בשנת 2015 ו-2016 ביחד.
כך פרסם גולדמן זאקס ביממה האחרונה בסקירה למשקיעים. בנק ההשקעות הוסיף כי ברבעון הראשון של השנה, תעודות הסל רכשו מניות בשווי של 98 מיליארד דולר. רכישות אלו נעשות ברקע לעדויות על כך שחברות הציבוריות בוול סטריט, החלו להקטין את הרכישות המניות הנחסרות שלהן בשוק (תהליך הבייבאק). בחודש מאי, שנה על פני שנה, החברות הכלולות במדד הדאו ג'ונס הקטינו את הרכישות האמורות בשיעור של 18%. 
שילוב שני תהליכים אלו מביא לשאלה  - האם מדובר בו בתחליף טבעי של החלפת ידיים בשוק לנוכח העליות החדות שנרשמו בשנה האחרונה? כנראה שעוד מוקדם לדעת.
כך או כך, על פי גולדמן זאקס, שוק תעודות הסל הנמצא בפריחה משמעותית בשנים האחרונות מנהל כבר 2.8 טריליון דולר. בתוך כך הוא ממשיך להרחיב את השפעתו על השווקים.  קרדיט סוויס חוזה כי תעודות סל הציגו תנועות שיא שנתיות מאז תחילת חודש מאי, כאשר בחברת מודיס חזו כבר בתחילת השנה שההשקעות הפסיביות יהוו 50% משוק המניות האמריקאי ב -2024.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות