מניית מאניגרם זינקה 7.75% בניו יורק - אבל יש כוכבית אדומה בעקבות הרוכש הפוטנציאלי

 | 
תנודות קיצוניות

שוק תשלומי האינטרנט כמרקחה. חברת אנט פייננס העלתה את שווי הצעתה לרכישת חברת מאניגרם (MoneyGram) אשר עוסקת באמצעי תשלום אינטרנטיים. אנט פייננס היא חברה בשליטתה של ענקית האינטרנט הסינית עליבאבא (סימול: BABA).

<
המחיר שקבעה עליבאבא למאניגרם עומד על 1.2 מיליארד דולר וכעת היא החברה המובילה במירוץ לרכישת החברה האמריקנית. הצעות אחרות לרכישת מאניגרם הגיעו בחודש מארס האחרון וסבבו סביב מחיר של 950 מיליון דולר. מניית מאניגרם (סימול: MGI) מזנקת 7.75% ומניית עליבאבא עלתה בשיעור של 1.3% היום. 

נציין כי אין כאן עניין של מיזוגים ורכישות מן השורה, זאת לאור העבודה כי החברות המתחרות בעליבאבא טוענות שרכישה של מאניגרם על ידי חברה סינית תפגע בבטחון הפנים האמריקני. זאת כאשר חברה זרה תהיה חשופה לפרטי מידע חסויים של לקוחות אמריקניים. למעשה, חברת יורונט הצרפתית, אשר הציעה הצעה משלה לרכישת מאניגרם, יצאה כבר במסע שידול בבית המחוקקים האמריקנים ובמשרד האוצר בכדי למנוע את הרכישה על ידי עליבאבא.

כך או כך, הצעתה האחרונה של עליבאבא לרכישת מאניגרם הגיעה לכדי 18 דולר למניה. במאניגרם לא בזבזו זמן ואישרו את ההצעה פה אחד. עכשיו הכדור בידי המחוקקים האמריקניים.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות