טראמפ: "לאורך שנים המפעלים נסגרו והעסקים עזבו. מהיום - America first"

הנשיא החדש התחייב בהשבעה: "נמחק את האיסלם הקיצוני מפני האדמה" ובינתיים המהומות נמשכות
 | 
(6)
אמריקה מחולקת
דונלד טראמפ, איש העסקים הצבעוני ולפרקים כוכב ריאלטי, הושבע הערב לתפקיד הנשיאות ובכך הפך רשמית לנשיא ה-45 של ארה"ב. בסיום ההשבעה, נשא טראמפ נאום לאומה שלפרקים כלל נימה ביקורתית נגד המערכת הפוליטית ולעיתים הציג פרוטקציוניזם אמריקני. תגובת המדדים בתחילת הנאום הייתה שלילית כאשר אלו ירדו לכדי שפל יומי, אך עם ההתקדמות לכיוון סיום הנאום וסיום המסחר, המדדים חזרו לעלות
נציין כי לאורך כל יום השבעתו של דונלד טראמפ מתחוללות מהומות ברחבי ארה"ב. המפגינים בעיקר מחפשים לנטוע נזק ברכוש. עד כה, נרשמו 95 עצורים. 
מהו גוון הביקורת של הנשיא הנכנס? לטענת טראמפ במשך הרבה זמן המערכת הפוליטית שגשגה ודאגה לעצמה, אך העם עצמו לא נהנה מאותה הצלחה. לטענתו "אלו שנשכחו בשנים האחרונות, לא יישכחו יותר". עוד טען כי "מפעלים נטושים, מערכת חינוך לא יעילה, פשעים וקורבנות - הטבח האמריקני מסתיים היום". 
עוד מנאומו - "אני נשבע היום לכל אמריקה - במשך שנים מימנו צבאות זרים, העדפנו תוצרת זרה על מקומית, הגנו על גבולות זרים וסירבנו להגן על שלנו. הוצאנו טריליונים של דולרים בהשקעות מחוץ למדינה, בעוד התשתיות שלנו מתיישנות. המפעלים נסגרו והעסקים עזבו, ללא מחשבה על מי שנשאר מאחור. העושר וההון של מעמד הביניים נשחק ועזב את גבולות המדינה. כל זה עבר - עתה אנחנו מסתכלים על העתיד. מהיום אמריקה ראשונה (America first)".
טראמפ הוסיף "הגנה על התוצרת המקומית תביא לחוזקה גדולה. לא אאכזב אתכם. אמריקה שוב תנצח, כפי שלא ניצחה מעולם. נחזיר את המשרות, את הגבולות, את העושר ואת החלומות (...) נבנה גשרים, תעלות וכבישים סביב מדינתו. נחזיר אנשים לעבודה. נבנה מחדש את המדינה עם עובדים אמריקנים. נפעל על פי החוק - נקנה אמריקה ונעסיק אמריקה"
לדבריו "אנחנו לא מבקשים לכפות את אורח חיינו על האחר, אלא להציג אותו לראווה. נפתח בריתות חדשות ונבטל ישנות, בכדי למחוק את האיסלם הקיצוני מעל פני האדמה. אנחנו נגלה מחדש את נאמנותנו כלפי האחר. כאשר פותחים את הלב לפטריוטיות, אין מקום לדעה קדומה". 
נזכיר כי שבשבוע שעבר נאם טראמפ לראשונה כנשיא ארה"ב והתייחס להתפתחויות הכלכליות שחלו בכלכלה האמריקנית מאז היבחרותו.  טראמפ התייחס להשקפה שלו על שוק הפארמה ועל כך שתמחור התרופות נעשה בשנים האחרונות כמעט ללא התערבות ממשלתית. לטענת טראמפ חברות התרופות עשו ככל העולה על רוחם ללא ענישה (טראמפ השתמש בביטוי -gone away with murder) ובתוך כך גרם לירידות חדות בסקטור הפארמה. הפעם טראמפ לא נשא התייחסות נקודתית בנוגע לסקטורים ספציפיים בתעשייה האמריקנית.
תגובות לכתבה(6):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  עכשיו בארה"ב מייצרים רק מכשירים
  בא 20/01/2017 20:43
  הגב לתגובה זו
  2 0
  פיננסיים.
  סגור
 • 3.
  אנחנו צריכים כאן מדינה פלסטינית
  בא 20/01/2017 19:46
  הגב לתגובה זו
  6 1
  כמו שאדם צריך סרטן.כמובן הסכמי אוסלו הם של הדמוקרטים.
  סגור
 • 2.
  להתראות גבולות פתוחים.ברוכים הבאים
  בא 20/01/2017 19:37
  הגב לתגובה זו
  3 1
  לגבולות סגורים. השמאל בגד בכולם והכול כאילו מכוונות טובות. כלכלה זה פשוט .אם מפעל עובר לסין אז הפועלים מפוטרים
  סגור
 • 1.
  השמאל באמריקה העביר את כול המפעלים
  בא 20/01/2017 19:30
  הגב לתגובה זו
  14 2
  לסין .וזאת בגידה בארה"ב ובכול העולם המערבי.
  סגור
 • או שאתה שקרן או שאתה בור - כנראה שניהם
  חושף הנוכלים 20/01/2017 20:36
  הגב לתגובה זו
  2 6
  סגירת המפעלים והעברתם לחול החלה בשנות השמונים, במשך 12 שנה היו הרפובליקנים בשלטון, לאחר מכן קלינטון שמונה שנים, ולאחר מכן שוב הרפובליקנים ( בוש) שמונה שנים. כך שרוב השנים שבהם המפעלים הועברו לסין ומקומות אחרים היו תחת שלטון ימני.
  סגור
 • בןש הבן היה גלובליסט. כלומר משרת של התאגידים.
  שמטוב 20/01/2017 22:05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא שמאל ולא ימין. הגלובליסטים מנסים לבטל את שלטון העם ולהקים במקום זאת שלטון של התאגידים.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות