הבנק וולס פארגו פרסם את הדו"ח הרבעוני והציג יציבות יחסית ברווחים ובהכנסות

 | 
בצל המשבר
עונת הדו"חות "עלתה שלב" היום עם פרסום הדו"חות של חלק מהבנקים הגדולים בוול סטריט. על פניו, מבחינה אובייקטיבית, המסקרן מתוכם היה הדו"ח של הבנק וולס פארגו (סימול: WFC). בימים אלו הבנק נאבק בשערוריה שיצר כאשר נקט בטקטיקת מכירות שקרית ויצר חשבונות מזויפים בסניפיו של הבנק. חשיפת המרמה גרמה לבנק לירידה בשווי השוק שלו, לאבד את התואר "הבנק הגדול בעולם" ולהתפטרותו של המנכ"ל ג'ון סטומפף. 
כך או כך, הבנק פרסם את הדו"ח לרבעון השלישי של השנה. רווחי הבנק הסתכמו לכדי 5.64 מיליארד דולר, או 1.03 דולר למניה. מדובר בירידה קלה אל מול תוצאות התקופה המקבילה אשתקד, עם רווח בסך של 1.05 דולר למניה. צפי השוק לקראת הדו"ח עמד על 1.01 דולר למניה. מניית הבנק נחלשה היום בשיעור של 0.1%.
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
בשנים האחרונות, וולס פארגו מבין הבנקים הגדולים הוא בעל העקביות הרבה ביותר בנוגע לרווחים והכנסות מדי רבעון, זאת בעיקר בשל השקעתו הרבה בתחום המשכנתאות. אם כי לאור המשבר האחרון בבנק סביר להניח שגם את התואר הזה הוא יאבד ברבעונים הקרובים.
בנוגע לאותם רבעונים, בשיחת ועידה עם המשקיעים, המנכ"ל לשעבר סטאמפף טען כי "עסקי הליבה של הבנק יסבלו מחולשה בעת הקרובה". לפני עזיבתו מנהל הבנק ביטל את יעד המכירות, אשר על פי השקפות שונות הביא את עובדי הבנק לזייף את החשבונות (הערכה היא קיימים 2 מיליון חשובנות פיקטיביים).
היום, בשיחת ועידה לאחר פרסום הדו"ח המנכ"ל החדש ג'ון סלואן היה כבר מאושש יותר. המנכ"ל ביקש לטעון כי גם להנהלה הזוטרה יש אחריות על זיוף החשבונות. לטענתו לחברה יש תוכנית הבראה ארוכת טווח והם יחלו ליישם אותה. 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה