מסתמן: וריזון תרכוש בימים הקרובים את חברת יאהו

 | 
סוף הסאגה?
האם לאחר שבועות ואף חודשים של תהיות, שאלת הרכישה של יאהו YAHOO 0% YAHOO 52.58 0% YAHOO סגירה:0 פתיחה:52.79 גבוה:53.3 נמוך:51.9 מחזור:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: תגיע לידי סיום? בבלומברג מדווחים בדקות האחרונות כי וריזון VERIZON -0.31% VERIZON 57.23 -0.31% VERIZON סגירה:0 פתיחה:57.56 גבוה:57.7 נמוך:57.09 מחזור:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: היא המובילה הנוכחית מבין מגישי הצעות הרכישה ליאהו וההכרזה ככל הנראה תגיע בימים הקרובים. הידיעה של בלומברג מגיעה ממקרובים ליאהו, אך נציגי שתי החברות סרבו להגיב. 
חברת התקשורת וריזון היא מבין החברות הגדולות לתקשורת בארה"ב עם שווי שוק של 225.7 מיליארד דולר. החברה הייתה מבין החברות המעוניינות והרציניות ביותר ברכישת יאהו לכל אורך התקופה בה יאהו הייתה מונחת על המדף.  
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
הערכות בשוק מכוונות לכדי הצעה בשווי של 5 מיליארד דולר לרכישת פעילות הליבה האינטרנטית של יאהו. זאת תוך התמקדות בטכנולוגיית האינטרנט של החברה ובעיקר באלגוריתם של יאהו המבוסס על פרסומות ופלטפורמת הוידאו. הנכסים האחרים של יאהו (דוגמאת נכנסי נדל"ן) כרגע אינם בתוך העסקה, אך סביר להניח שהם ישולבו בהמשך. שווי השוק של יאהו הינו 35.5 מיליארד דולר. 
נציין כי וריזון, פרט להתעניינותה ברכישת יאהו, רכשה מכבר חברה אינטרנטית אחרת AOL. אנליסטים שונים טוענים כי הרכישה של AOL מגבירה את תאבונה של וריזון לאור האפשרות לסינרגיה עסקית שיכולה להתקיים בין AOL ליאהו. 
איך מגיבה המנייה? מניית יאהו הגיבה בעליות של מעל ל-1% בשלב טרום המסחר בניו יורק. שווי המנייה עולה לכדי 39.2 דולר ושווי השוק שלה מגיע לכדי 37 מיליארד דולר. לאורך התקופה בה הועלו ספקולציות לגבי מכירתה של יאהו, מקורבים הדליפו כי וריזון אינה ההחברה שהציעה את הסכום המריבי תמורת יאהו. הדלפה זו יכולה להסביר מדוע המנייה לא "מתפוצצת" לאור החדשות הדרמטיות.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה