סמנכ"ל ברקליס: "מעדיף להקפיא את הבונוסים למשך עשור"

|
בעקבות המשבר
סגן יו"ר ענקית הבנקאות הבריטית ברקלי'ס טען הבוקר כי בעד לשנות סדרי עולם בסקטור, לפחות בכל הנוגע לשכר ולתמורה שהעובדים מקבלים בתחום. על פי ג'רי גרימסטון הוא מעדיף להקפיא את הבונוסים לעשור הקרוב זאת בכדי להגדיל את האמינות בתחום. אם כי הוא מודע לכך שמעמדה של העיר לונדון כמרכז פיננסים יפגע במידה ורמת הבונוסים תרד באופן חד מדי.
לדבריו הוא מאמין גדול בשכר ובונוסים על פי מניות אך המניות הללו צריכות להיות משועבדות או קפואות למשך 5 שנים. זאת בכדי לגרום לעובדים לחשוב על הטווח הארוך יותר ולא על הטווח הקצר. 
הבנקים הגדולים (the big banks) ממשיכים להיות מוקד של ביקורת בכל הנוגע להתנהלות תקינה בוול סטריט. בוודאי מאז המשבר הפיננסי האחרון שלבנקים היה תפקיד משמעותי כאשר מכרו משכנתאות מגובות נכסים שהתמוטטו במשבר הגדול. דאז, בנקאים וסוחרים קיבלו תשלום תמורת מכירות למרות ניגוד אינטרסים מובנה.
דרך הביטוי האחרונה לכך מגיעה מהקמפיין של מתמודד המפלגה הדמוקרטית ברני סאנדרס. סאנדרס מבקש לנתק את הקשר שבין הפוליטיקאים לבין הבנקים הגדולים שמשמשים כתורמים ואף מבקר על המתמודדת מולו - הילארי קלינטון על הקשרים ההדוקים שלה עם הסקטור. 
 
"לפעמים עלייך לצעוק בקול רם באוזני בנקאי השקעות, יותר ממה שאתה צועק עבור צוות עובדים רגיל". לדבריו "כשהייתי מנכ"ל אמרת לצוות מה לעשות והם עשו את זה. לימים האלה צריכים לחזור".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות