נגד המגמה: המניות שזינקו אתמול בוול סטריט בעוד השוק נסחר בירידות חדות

|
איך שגלגל מסתובת

יום המסחר אתמול התאפיין בירידות חדות של עד 1.6% במדדים העיקריים בוול סטריט, אך הירידות בשווי לא היו נחלת כל המניות בוול סטריט. שלוש מניות אנרגיה שהיו מבין החוטפות העיקריות של שנת 2015 הציגו תשואה יומית גבוהה. 

המניות הן קונסול אנרג'י, סאות'ווסטרן אנרג'י וצ'ספיקי אנרג'י שעלו 8.5%, 8.4% ו-10% בהתאמה. כאשר מחיר נפט יורד, מניות הנפט צוללות בתורן וכאשר מחיר הנפט עולה, אותן מניות מזנקות. מתוך כך, בעוד המחיר נפט צנח ב-30.5% בשנת 2015, מחיר מניות החברות המוזכרות ירדו בין 74% ל-77% (!). 

אם כי, מחיר חבית נפט לא יכול לשמש כסיבה לעלייה במניות אלו לנוכח העובדה שהראשון כלל לא עלה אתמול. אמנם בתחילת המסחר הזהב השחור עלה עד 3%, אך החל מחציו השני של יום המסחר בניו יורק, מחירו עבר לירידות וסיים במגמה שלילית של ירידה בת 0.6% במחיר לכדי שווי של 36.7 דולר.

שינוי המגמה בשוויו של הנפט לא שינה את המגמה החיובית של שלוש המניות המוזכרות. למעשה, תוך כדי שמחיר הנפט ירד, שווי החברות עבר לזינוקים של ממש. 

אנליסטים בוול סטריט מסבירים את ההתנתקות של המניות מהסקטור בכך שהן נרכשו מחדש על ידי משקיעים בכדי לקבל החזר מס. כלומר בגלל שהביצוע של מניות החברות היה גרוע כל כך בשנת 2015, המשקיעים מכרו אותן בכדי להכיר בהפסד ולקבל עליו החזרים. עתה עם סיום השנה, אותם משקיעים בצעו רכישה מחודשת. 

אנליסטים אחרים משייכים את העלייה בשווי המניות כסנונית הראשונה של ההתאוששות הגדולה בשוק סקטור האנרגיה. לטענתם המניות הקטנות שסבלו במידה המירבית מירידת המחירים בשנה החולפת יהיו אלו שיהנו באופן ניכר מההתאוששות.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות