חולשת הצרכנים: העלייה במדד הצריכה האמריקני - הנמוך ביותר מאז 2009

|
רחובות ניו יורק, צילום: Bizportal

לאחר שפורסם ביום שישי האחרון כי התוצר הצטמק ברבעון הראשון של השנה בארה"ב, מתרבים הסימנים על כך שגם הרבעון השני של השנה יתאפיין בצמיחה נמוכה ואף שלילית. מוקדם יותר היום (ב') פורסמו נתוני ההוצאה לצריכה פרטית בארה"ב לחודש אפריל, שהציגו קפאון אל מול חודש מארס.

הצריכה המקומית בארה"ב היא המנוע העיקרי לצמיחה במדינה, כאשר זו מרכיבה שתי שלי מהתוצר. בחודש אפריל, הדיווח מראה כי הצרכנים העדיפו להגדיל את החסכונות ולקצץ ברכישת מכוניות. 

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

משרד המסחר האמריקני פרסם על כך שהעלייה במדד הצריכה הפרטית בניקוי אינפלציה היה הנמוך ביותר החודש מאז שנת 2009. הקפאון במדד מגיע לאחר שהאחרון דווקא הראה שיפור בסך של .0.5% במארס.

בסקירה של משרד המסחר האמריקני, ננקטה לשון מעט עדינה יותר. על פי הסקירה," הכלכלה האמריקנית מתאוששת לאיטה מהירידה בפעילות העסקית ברבעון הראשון, כאשר זו השופעה בעיקר מהתחזקות הדולר, הירידה בשווי הנפט שהקטין את סך העסקים בשוק האנרגיה".  

על פי כלכלנים שונים, השיטה שבה נוקט הממשל בחישוב התוצר וההתחשבות המועטה בעונתיות, החמירה את התוצאה שהראתה על ירידה של 0.7% בתוצר. אם כי המשך הירידה בדרישה שמביאה לירידה בייצור במדינה עלולה להצביע על כך שהתוצר לא יצמח באופן משמעותי גם ברבעון השני. נציין כי גם שנת 2014 התאפיינה בצמיחה חלשה בחצי השנה הראשונה של השנה, אך הצמיחה בשני הרבעונים השניים של השנה הייתה גבוהה אופן ממשי. 


 

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות