עונת הדוחות: מורגן סטנלי הציג רווח של 2.3 מיליארד דולר, המניה מזנקת 2.2%

 | 
הבנקים בארה"ב
עונת הדוחות הראשונה לשנת 2015 ממשיכה לספק תוצאות מפתיעות כאשר היום (ב')  היה זה תורו של בנק ההשקעות מורגן סטנלי. עם פרסום הדוח הפיננסי של הבנק שעה לפני פתיחת המסחר בניו יורק, הבנק הציג רווחים והכנסות גבוהים מהצפוי.
המנוע לעלייה בהכנסות היה ממסחר במניות ובאג"ח שנעשו ברבעון האחרון. הרווח נטו שהציג הבנק ברבעון הראשון הגיע לכדי 2.3 מיליארד דולר או 1.18 דולר למניה. שנה שעברה לשם השוואה, הבנק הרוויח 1.45 מיליארד דולר או 74 סנט למניה. הרווח המתואם עונתית על פי החישוב של רויטרס, היה 85 סנט למניה. הצפי של השוק לרווחי החברה היה 78 סנט בלבד (נמוך בכ-10% מהתוצאות דה פאקטו).
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
הכנסות החברה עלו ב-10.3% אל 9.78 מיליארד, הצפי של השוק היה להכנסות בסך של 9.17 מיליארד דולר. עם פתיחת המסחר מניית החברה מזנקת 2.2%.
עם פרסום הדוח של מורגן סטנלי הסתיימו פרסומי הדוחות של הבנקים הגדולים בעונת הדוחות הנוכחית. מהעונה הזו, מקרב ענף הבנקאות, בעיקר יזכרו החזרה לרווחים של הבנק הגדול בארה"ב בנק אוף אמריקה  והדוח הפיננסי החזק של ג'י פי מורגן צ'ייס. 
?נציין כי כלכלנים רבים חזו שבעונת הדוחות הנוכחית, הדיווחים של ענף הבנקאות יהיו אלו שיציגו את עליות הרווחים המשמעותיות ביותר אל מול הרבעון המקביל אשתקד. זאת, לנוכח החסינות של הבנקים האמריקניים מפני התחזקותו של הדולר אל מול שאר מטבעות העולם. כמו כן, סיום התביעות הייצוגיות נגד הבנקים על תפקודם הלקוי בתקופה שקדמה למשבר הכלכלי בשנת 2008 צפוי להגדיל את רווחי הבנקים (בשל הירידה בעלויות משפטיות). 
 

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה