התפוח מגיע לאירופה: חברת אפל מבקשת לשווק אג"ח שיתומחר בפרנק שוויצרי

האם לראשונה נראה אג"ח קונצרני בתשואה שלילית ביבשת? אפל הולכת על כל הקופה ונכנסת לשוק החם באירופה
|
אג"ח קונצרני

שבועיים לאחר ההודעה של הבנק המרכזי בשוויץ שהודיע כי הוא מפר את הצימוד של המטבע המקומי עם מטבע היורו, החברות בוול סטריט החלו לפעול בהתאם. על פי מקורבי הנהלת אפל (סימול: AAPL ), החברה מחפשת לגוון את המוצרים הפיננסיים של החברה. החידוש שכנראה יקרום עור וגידים יביא כבר בשבוע הקרוב להשקת אג"ח במטבע הפראנק השיווצרי.

מי שיהיה אחראי על החיתום והמכירות של האג"ח השיווצרי של אפל הם בנקי ההשקעות של גולדמן סאקס וקרדיט סוויס. לדברי נציגי הבנק, המכירה יכולה להיעשות כבר השבוע. 
הפסקת הבנק השוויצרי את צימוד המטבעות הביא לזינוק בדרישה באג"ח שוויץ. הביקוש הגבוה גרם לתשואה על האג"ח השיווצרי שלילית. במילים אחרות, המשקיעים מוכנים לשלם לממשלת שוויץ בכדי להחזיק בחוב שלה במשך עשור.  המשקיעים מצפים כי התחזקות הפרנק השוויצרי אל מול שאר מטבעות העולם תהיה גבוהה מספיק בכדי לכסות על התשואה השלילית.
בשל הקשר הקיים בין אג"ח מדינה לאג"ח קונצרני בשוק האג"ח התשואה הנמוכה של אג"ח שוויצרי תשפיע וודאי גם על התשואות הנקובות בפרנק של אפל. במידה ואג"ח אפל יסחר בתשואה שלילית, זו תהיה הפעם הראשונה שאג"ח קונצרני נסחר בתשואה כזו ביבשת אירופה. בתוך כך, מקורבי חברת אפל טוענים כי הכוונה היא להשיק אג"ח ארוך טווח - עשר שנים או חמש עשרה שנה. לכן, ככל הנראה, תשואת האג"ח תתבטא בתשואה חד סיפרתית נמוכה אך אחרי הכל חיובית. 
בסוף ינואר, אפל, פרסמה דו"חות פיננסיים עם מספרים כמעט דמיוניים. הרווח הרבעוני האחרון של החברה עמד על 18 מיליארד דולר (גידול של 28%) כמות האייפונים שנמכרה עמדה על 74.4 מיליון (גידול של 46%), בעיקר בשל זינוק המכירות בשוק הסיני.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות