שוק הנדל"ן מתאושש: אישורי בנייה בארה"ב זינקו לשיא של 6.5 שנים

שוק הנדל"ן האמריקני עדיין לא התאושש ממשבר המשכנתאות בעשור הקודם, הנתונים היום מורים על שינוי
|
לוקחים משכנתא
בשעה 15:30 שעון ישראל, פורסמו מדדי הנדל"ן החשובים ביותר לחודש נובמבר, הנוגעים לוחודש אוקטובר. מדד התחלות הבנייה, לצד האישורים והיתרי הבנייה. המדדים הציגו תוצאות מעורבות כאשר התחלות הבנייה, בניגוד לצפי ירדו בחודש אוקטובר בעוד אישורי הבנייה הגיעו לשיא של 6.5 שנים בארה"ב.

היתרי הבנייה, שמצביעים על הבנייה העתידית עלו מ-1.031 מיליון בחודש ספטמבר אל 1.08 מיליון בחודש אוקטובר. התוצאות הללו הן הגבוהות ביותר מאז שוק הנדל"ן נכנס לקפאון אי שם באמצע שנת 2008. הצפי היה לעליה מינורית יותר והצביע על עלייה אל 1.04 מיליון היתרי בנייה בלבד.

התחלות הבנייה לבתים פרטיים, הענף הגדול בתחום הנדל"ן בארה"ב, הציג עלייה בחודש השני ברציפות. הראשון הגיע לכדי 696 אלף בתים חדשים, הנתון הגבוה ביותר מאז נובמבר אשתקד. בתים משותפים ירדו ב-15.4% אל 313 אלף יחידות באוקטובר.

התחלות הבנייה לא עמדו בצפי לחודש אוקטובר כאשר הצביעו על ירידה של 2.8% מ-1.038 מיליון בתים אל 1.009 מיליון בתים. הצפי המקודם היה להתחלות בנייה של 1.025 מיליון בתים חדשים.

אתמול (ג'), פרוסם כי מדד בטחון בוני הבתים עלה בארבע נקודות והציג את התוצאה של 58 (כל תוצאה מעל 50 מצביעה על עלייה בבטחון). מדד זה הינו אינדיקטור נוסף להתאוששות השוק, כאשר בטחון הקבלנים מגיע לנוכח העלייה בביקוש וברמת ההתעניינות לרכישת בתים.

נציין כי אחד מהמוטיבים הברורים שמקשים על התאוששות השוק הנדל"ן הוא ענף הרוכשים לראשונה. במילים אחרות הצעירים בארה"ב מתקשים לרכוש בתים משום הלוואת סטודנטיאליות גבוהות והקפאון בשכר שחל בארה"ב בעשור האחרון.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות