צרות בצרורות: הרץ תתקן את דו"חותיה בשלוש השנים האחרונות - צללה 9%

יצאה בהודעה כי דו"חותיה ב-2011 אינם מהימנים, מה שיגרור כנראה גם תיקון של דו"חות 2012-2013. "אין לנו מושג עם מה אנו מתעסקים כאן"
|
ירידות
חברת הרץ גלובל הולדינגס (סימול: HTZ ) אשר פועלת כחברת אחזקות עבור חברת השכרות הרכב הרץ (Hertz), נסחרה תחת לחץ מכירות כבד היום במחזור הגדול פי 6.5 מהמחזור הממוצע שלה וצללה 9%. הסיבה - החברה הודיעה שתצטרך לתקן את דו"חותיה הכספיים בשלוש השנים האחרונות (2011-2013). בנוסף הודיעה החברה כי דו"חותיה הרבעוניים אשר מתעכבים בשל הבעיות החשבונאיות שנתגלו, צפויים ליפול מתחת לצפי האנליסטים.

בתחילת יום המסחר נפלה המניה מעל 12%, הירידה היומית החדה ביותר שנרשמה במניה מאז ה-5 בנובמבר 2013. זאת לאחר שעד הנעילה של אתמול הוסיפה המניה כ-6.5% מתחילת השנה.

וועדת הביקורת של החברה הודיעה כי הדו"חות הפיננסיים של שנת 2011 אינם משקפים נאמנה את מצבה הכלכלי של החברה וכי הם טעונים תיקון. התיקון בדו"חות של 2011 יגרור גם תיקון בדו"חות של 2012 ו-2013, כך על פי הדיווח שהעבירה החברה היום לרשות לני"ע האמריקנית (SEC). החברה תערוך ביקורת יסודית של דו"חותיה ב-3 השנים האחרונות אשר עשויה לגרור התאמות מהותיות.

"ברור לחלוטין שיש כאן משהו עמוק יותר ממה שחשבנו", אמרה מריאן קלר, יועצת לתעשיית הרכב ומי ששימשה בעבר כמנכ"לית של חברת Dollar Thrifty Automotive Group, אשר נרכשה ע"י הרץ ב-2012. "אין לנו מושג עם מה אנחנו מתעסקים כאן, שום מושג לגבי התנאים הפיננסיים שסובבים את החברה, מהו שיעור הרווחיות שלה בשנים האחרונות ואין שום בסיס להערכת הרווחיות בעתיד".

כאילו שזה לא מספיק, בחברה הודיעו גם שהדו"חות הרבעוניים שלה לרבעון הראשון של 2014 צפויים ליפול מתחת לצפי האנליסטים. החברה דיווחה כל ירידה של 1.6% בהכנסות מהשכרת רווחים, בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. האנליסטים שענו על הסקר של בלומברג ציפו לפני ההודעה לרווח למניה של 9 סנט ולהכנסות של 2.55 מיליארד דולר.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות