עונת הדוחות: שבוע נוסף "בסימן מעורב" הסתיים - הנה התוצאות

עונת הדוחות לרבעון האחרון של 2013 לא מפסיקה לרכז עניין. הבנקים היו אלה שדיווחו בשבוע שעבר כאשר השבוע כמה חברות טכנולוגיה הגדולות עידכנו את המשקיעים
|
דוחות
שבוע נוסף בעונת הדוחות הסתיים ביום ו' האחרון, לאחר שבשבוע הקודם היו אלה הבנקים שפרסמו דוחותיהם לרבעון האחרון של 2013. השבוע, המשקיעים בוול סטריט, ובעולם כולו, נחשפו לתוצאות של כמה ענקיות אשר בינהן מיקרוסופט, נטפליקס ו-IBM.

אנליסטים מוול סטריט אומרים היום כי עד כה עונת הדוחות בסימן מעורב כאשר המשקיעים זקוקים לתוצאות בסימן חיובי על מנת להסיט את תשומת הלב מהתחלת צמצום הרכישות של הפדרל ריזרב.

אז מי היו המדווחות הבולטות של השבוע האחרון?

ג'ונסון וג'ונסון (סימול: JNJ) הייתה הענקית הראשונה לדווח על תוצאותיה אשר היו בסימן חיובי. החברה פרסמה כי ברבעון האחרון של 2013 הרוויחה 3.52 מיליארד דולר או 1.23 סנט למניה. זאת לעומת רווח של 2.57 מיליארד דולר או 90 סנט למניה ברבעון המקביל אשתקד. ברבעון האחרון של 2012 החברה רשמה בדוחותיה הוצאות לתביעות משפטיות על סכום של 800 מיליון דולר.

טקסס אינסטרומנטס (סימול: TXN) הייתה הענקית השניה אשר דיווחה תוצאותיה לרבעון האחרון אשר היו בסימן מעורב. החברה דיווחה על רווח של 511 מיליון דולר או 46 סנט למניה. מדובר בעליה משמעותית לעומת הרבעון המקביל אשתקד אז החברה דיווחה על רווח של 264 מיליון דולר או 23 סנט למניה. למרות זאת, החברה עמדה בדיוק בצפי של האנליסטים בשורת הרווח למניה כאשר בשורת ההכנסה עקפה התחזיות.

לאחר הדיווח של החברה המניה החלה להסחר בטריטוריה האדומה עקב הדיווח הצורם כי היא מתכוונת לפטר 1,100 עובדים בהודו, ארה"ב ויפן. החברה הסבירה את הקיצוצים המדוברים כ"מעבר לעבודה במדינות אשר לא מציגות צמיחה קבועה ונמוכה".

ענקית הטכנולוגיות, איביאם, (סימול: IBM) דיווחה גם היא על תוצאות בסימן מעורב כאשר ההכנסה עלתה על המצופה אבל הרווח ירד. החברה דיווחה על רווח למניה של 6.13 דולר לעומת רווח למניה ברבעון המקביל אשתקד של 5.39 דולר דולר. האנליסטים אשר עוקבים אחרי המניה חזו רווח למניה של 5.99 דולר והכנסה של 28.25 מיליארד.

לאחר הדיווח המנכ"ל ג'ים רומנו אמר "אחרי שעברנו על הדוחות הכספיים של רבעון האחרון, חברי ההנהלה ואני החלטנו כי אנחנו דוחים את התמריצים אותם אנחנו אמורים לקבל במסגרת הסכם השכר".

המשקיעים מוול סטריט קיבלו דוחות טובים מהמצופה מענקית התקשרות, וריזון (סימול: VZ), אשר דיווחה תוצאותיה ביום שלישי האחרון. ענקית התקשורת המדוברת הייתה הראשונה בין חברות התקשרות בארה"ב לדווח כאשר המשקיעים מאמינים שהדוחות של AT&T ו-T-MOBILE יהיו בסימן חיובי גם כן.

החברה דיווחה על רווח של 5.07 מיליארד דולר או 1.76 סנט למניה. זאת לעומת (תחזיקו חזק) הפסד של 4.23 מיליארד דולר או 1.28 דולר למניה ברבעון המקביל אשתקד. ההכנסות של החברה היו גם כן בסימן חיובי לאחר שטיפסו מ-30.5 מיליארד דולר ל-31.1 מיליארד.

חברה מעניינת נוספות אשר דיווחה על תוצאותיה הייתה נטפליקס (סימול: NFLX). החברה דיווחה ביום רביעי על שורה תחתונה מצויינת כאשר הרווח למניה זינק ל-79 סנט - גבוה בהרבה מהצפי המוקדם שדיבר על 66 סנט בלבד. השורה עליונה מספרת סיפור דומה כאשר טיפסה ל-1.175 מיליארד דולר - בדומה לצפי המוקדם. ברבעון המקביל אשתקד, החברה דיווחה על הכנסה של 1.02 מיליארד דולר.

ענקית הטכנולוגיה, מיקרוסופט (סימול: MSFT) , דיווחה על רווח מתואם של 78 סנט למניה עם הכנסות בסך 24.52 מיליארד דולר לרבעון הפיסקלי השני של השנה. אנליסטים שנשאלו על ידי FactSet ציפו לרווח של 68 סנט למניה עם הכנסות של 23.66 מיליארד דולר. אחד הנושאים הבוערים בחברה, מינויו של מנכ"ל חדש במקומו של סטיב בלמר שפורש בקרוב, לא קיבל התיחסות בהודעת החברה או בשיחת הועידה עם אנליסטים לאחר מכן.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות