נופלת בגדול: מה גורם למניית טוויטר לאבד 13% מתחילת השבוע?

מניית רשת המיקרובלוגינג שסיימה את 2013 בראלי חזק במיוחד התחילה את 2014 בירידה חדה - שכנראה תמשך בזמן הקרוב
 | 
ירידות חדות
אחת המניות המעניינות ביותר בשוק המניות האמריקני בחודשים האחרונים, מניית רשת המיקרובלוגינג טוויטר (סימול: TWTR ) ממשיכה לאבד גובה זה היום השלישי ברצף. הסיבה הפעם, בדומה לפעמים אחרות בעבר, היא הורדת דירוג על ידי ל'מכירה'.

"למרות שבעבר הענקנו המלצת 'מכירה' לעסקים עם קשיים מבניים, אנחנו מעריכים שהערכת השווי של מניית טוויטר על ידי השוק מוגזמת, וכרגע אנו צופים יותר ירידות מאשר פוטנציאל לעליות", כתבו האנליסטים בקנטור פיצגרלד.

בהשוואה לעסקים דומים, בקנטור מעדיפים חברות כמו פייסבוק (סימול: FB ) או גוגל (סימול: GOOG ) שלהם הערכת שווי הוגנת יותר. מחיר היעד של טוויטר לא השתנה בבית ההשקעות, ועומד על 32 דולר.

לגבי מחיר היעד של טוויטר עולה סוגיה מעניינת - "יש חוסר התאמה גדול במחירי היעד שמעניקים אנליסטים בבנקים לעומת אנליסטים מגופים שאינם בנקים", כותבים בקנטור. הם מסבירים שאנליסטים שבאים מגופים גדולים, שהיו מעורבים בהנפקת טוויטר בחודש נובמבר האחרון, נותנים למניה הערכות נמוכות יותר, ואילו גופי השקעות שלא היו חלק מהחגיגה נותנים מחירי יעד גבוהים משמעותית.

סיבה נוספת לזרוק את המניה כרגע - בעוד כחודש צפויים להיכנס לשוק מספר גדול של מניות טוויטר חדשות. הסיבה לכך היא ברגולציה בהנפקות בארה"ב, שלא מאפשרת לבעלי עניין בחברה למכור את מניותיהם עד שלושה חודשים לאחר ההנפקה לציבור. סביר להניח שמספר רב של בכירים בחברה יבקשו לממש את החזקתם כך שערך המניות הקיימות ידולל.

נציין שממוצע של 24 אנליסטים שנשאלו על ידי רויטרס העניקו לטוויטר של 44.7 דולר, כשההמלצה האופטימית ביותר עומדת על 70 דולרים למניה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה