קרן הגידור 'מורי גלובל' עתידה להחזיר 2 מיליארד ד' למשקיעים בעקבות ההאטה

באקון, מנכ"ל הקרן שמנהלת כ-14 מיליארד דולר: "אני מוצא את עצמי מנסה לעשות כסף בסביבת שוק עם בעיות בנזילות ועם מחסור בכלים, זה מאוד מתסכל"
 |  (1)
חוסר הזדמנויות באירופה
ההאטה בשווקים מביאה את קרן הגידור 'מורי גלובל' (Moore Global) להחליט להחזיר סכום כספי של 2 מיליארד דולר למשקיעה. הצעד הדרמטי חושף עד כמה ההזדמנויות בשוק יבשות יחד עם תנודיות גבוהה אשר שיתקה כל דרך אפשרית להשקעה ובמיוחד מעיבה על סוחרי המניות, איגרות החוב והמטבעות בכל העולם.

"הרבה יותר נוח לי להקטין את גודל הקרן מאשר להגדיל את ההשקעות שלנו וזאת במטרה להחזיר ללקוחות הולמת ביחס לעלויות שהם משלמים", כך אמר לואיס באקון במכתב ללקוחות אשר עתיד להחזיר יותר מרבע מהסך הכולל של הקרן.

באקון מנהל את קרן הגידור 'מורי גלובל' אשר מונה 400 עובדים בשני משרדים האחד בלונדון והשני בניו-יורק. הקרן גובה כ-3% דמי ניהול על סכום כולל של 14 מיליארד דולר (לפני השינוי במאזני הקרן), אחוז אחד יותר מהמקובל בתעשייה.

ההשלכות של מהלך כזה יכול להשפיע פסיכולוגית על שוק קרני הגידור המאוד תחרותיים, ואולי הקרנות יצהירו כי הצורה שבה השוק מתנהל כיום מאוד מבלבל ויודו על מידה קטנה של תבוסה. מצידו של באקון הוא רואה זאת כהחזר על ההשקעה של לקוחותיו במהלך השנים.

"אני הולך לאכזב כמה אנשים" אמר באקון והוסיף כי "היכולת לנהל סכום כל כך גדול של כסף זה כמו להיות מייקל ג'ורדן או לזכות במדליית זהב באולימפיאדה, לשם אתה שואף". באקון השלים לבסוף עם העובדה אשר סירב לקבל בתחילה עד כמה המצב בשווקים באמת גרוע - "אני מוצא את עצמי מנסה לעשות כסף בסביבת שוק עם בעיות בנזילות ועם מחסור
בכלים, זה מאוד מתסכל".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מתי בארץ??
  מוטי 01/08/2012 22:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  פה הם ישארו עד הסוף המר
  סגור