בוטל הסכם עם מנרב להקמת בי"ח תת קרקעי ברמב"ם ב-400 מיליון שקל

ברמב"ם התלוננו על אי עמידה כרונית בלוח הזמנים ומביצוע פרויקט הענק באיכות ירודה
 |  (1)
אברהם קוזניצקי
בוטל אחד ממיזמי הבנייה המורכבים בארץ - הבוקר הודיעה הנהלת בית החולים רמב"ם בחיפה על ביטול ההסכם לבניית הפרויקט הענק לבניית בית חולים תת קרקעי בהיקף מוערך של כ-400 מיליון שקל.

לטענת בית החולים, הפרויקט יצא לדרך במאי 2010 ולפי התחייבות מנרב השלמתו הייתה אמורה להתקיים באוגוסט 2012. מועד סיום הפרויקט אינו נראה באופק, שישה חודשים לאחר המועד שנקבע להשלמתו והחברה הפסיקה להגיש לוחות זמנים לסיום הפרויקט.

בית החולים אף התלונן על הפרת כללי הבטיחות ועבודה באיכות ירודה שדרשה פירוק העבודות וביצוען מחדש במקומות רבים בפרויקט.
לפי התוכנית, אשר זכתה לעידודו של פיקוד העורף, צפוי לקום במקום בית חולים תת קרקעי בן 3 קומות לזמני חירום הגדול מסוגו בעולם, כאשר גודל כל קומה כ-20 אלף מ"ר. בתקופת רגיעה המבנה אמור לשמש כחניון תת קרקעי ענק.

תגובתה של מנרב: "מדובר באחד הפרויקטים המורכבים והמסובכים ביותר באזור הצפון, אשר כלל, בין היתר, יציקות בטון של מאות אלפי מ"ר בגובה שמתחת לפני המים. הפרויקט מבוצע על ידי חברת מנרב, בשיתוף עם חברת אורתם סהר, שתיהן חברות מנוסות ביותר ומובילות בתחום הבנייה. במהלך ביצוע הפרויקט, נאלצו החברות להתמודד עם בעיות קשות ביותר, שחלקן הגדול נעוץ בליקויי תכנון מהותיים של בית החולים רמב"ם שביצע את התכנון וכן בפיקוח חסר ניסיון וידע."

במנרב מוסיפים: "מנרב ואורתם סהר עשו כל שביכולתן כדי להתמודד עם הבעיות האמורות, ולמצוא להן פתרונות, והשקיעו עד כה עשרות מיליוני שקלים ומשאבים רבים אחרים בפרויקט. חרף אי שיתוף הפעולה מצד בית החולים וחרף הקשיים הרבים שהוא הערים בדרכן, החברות הצליחו לקדם את הפרויקט, כך שאמור היה להסתיים תוך חודשים ספורים. על רקע זה, מנרב ואורתם סהר קיבלו בהפתעה רבה את הודעתו של בית החולים שנשלחה אליהן באמצע הלילה, וללא כל הכנה מוקדמת, בדבר סיום ההתקשרות איתן".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  הגונב מגנב פטור,אורתם ומנרב חמדנים וגנבים
  קבלן משנה שאכל אותה 01/03/2013 10:35
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ככתוב "הלך הזרזיר אצל העורב"
  סגור