שוק המט"ח בהמתנה לברננקי: הדולר עלה ב-0.1% ושערו היציג נקבע על 3.772 שקלים

האירו נחלש היום ב-0.02% ושערו היציג נקבע על 5.1114 שקלים. היום בערב יציג יו"ר הפדרל ריזרב בן ברננקי את הדו"ח החצי שנתי על מצב הכלכלה האמריקאית
|
בן ברננקי

יממה לאחר פקיעת האופציות על הדולר, המסחר במט"ח ננעל ביציבות. הדולר עלה היום ב-0.1% ושערו היציג נקבע על 3.772 שקלים. האירו נחלש ב-0.02% ושערו היציג נקבע על 5.1114 שקלים.

המסחר במטבע חוץ הושפע בין היתר מהחלטת נגיד סטנלי פישר בתחילת השבוע להותיר את הריבית במשק ברמה של 1.25%. החלטה זו תאמה את ציפיות האנליסטים שהעריכו כי הנמוך יתמוך בהותרת הריבית על כנה.

אתמול כאמור, פקעו האופציות על הדולר לחודש פברואר ברמה של 3.767 שקלים. האירו היציג נקבע אתמול בירידה של 0.2% וברמה של 5.1122 שקלים.

בגזרה העולמית, הדולר נסחר דווקא בירידות שערים מול האירו ברמה של 1.355 דולר לאירו, זאת לאחר שלושה ימים שבהם רשם עליות. הרקע להיחלשות הדולר באה בשל הציפיות שהפדרל ריזרב צפוי להותיר את הריבית במשק האמריקאי ברמה אפסית כדי לתמוך בצמיחתה של הכלכלה החזקה בעולם.

בהקשר זה, היום בערב יציג יו"ר הפדרל ריזרב בן ברננקי את הדו"ח החצי שנתי על מצב הכלכלה האמריקאית ושיעורי הריבית בנאום בפני הקונגרס האמריקאי. כמו כן, המסחר העולמי מושפע מהירידה החדה במדד אמון הצרכנים בחודש פברואר שהגיע לשפל של 10 חודשים.

נתון זה מחזק את ההערכות כי המהלך שבו נקט ברננקי בשבוע שעבר שבמסגרתו הוא העלה את הניכיון על ההלוואות, אינו צפוי להוביל לעליית ריבית בארה"ב - וזה מקור היחלשותו של הדולר בעולם.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות