שוב השקל בניגוד למגמה: "אם האירו ימשיך להתחזק הדולר ירד לפחות ל-3.85"

כך מעריך טל עבדה מכלל פורקס בהתייחס לניתוק היומי בין האירו-דולר לדולר-שקל. הדולר היציג נקבע בירידה קלה של 0.051% בעוד בעולם איבד למעלה מ-0.9%
שוב השקל בניגוד למגמה: "אם האירו ימשיך להתחזק הדולר ירד לפחות ל-3.85"

הדולר והיין המשיכו לאבד גובה בפתיחת שבוע המסחר העולמי במטבעות, במקביל לעליות חדות בשוקי המניות וצפי להמשך פרסום דוחות כספיים טובים יחסית של חברות מובילות בהמשך השבוע. עם זאת, שערו היציג של הדולר נקבע כמעט ללא שינוי מול השקל למרות שבעולם הוא נחלש בכ-0.9% מול האירו.

הדולר היציג נקבע בירידה קלה של 0.051% לרמה של 3.902 שקלים. מנגד האירו התחזק בכ-0.919% מול השקל ושערו היציג נקבע על 5.5547 שקלים.

בעולם, כאמור, המגמה הבולטת הייתה היחלשות הדולר. המטבע האמריקני שוב הגיב לעלייה בתיאבון המשקיעים לסיכון בירידות ומאבד, נכון לשעה זו, כמעט אחוז מול האירו והדולר הקנדי. מול הלירה שטרלינג והדולר האוסטרלי הוא מגדיל לעשות וצונח ב-1.22% ו-1.42% בהתאמה.

"כמו שראינו לפני מספר שבועות, קורה שהשקל תופס כיוון עצמאי למשך כמה ימים או שעות, אך בסופו של דבר אם האירו ימשיך להתחזק השקל יהיה חייב ליישר קו ולרדת לפחות ל-3.85", כך אומר בשיחה עם Bizportal טל עבדה, סמנכ"ל השקעות בכלל פורקס.

הבורסה בתל אביב נסחרה לאורך כל היום בעליות שערים בולטות, אם כי המגמה נחלשה בשעה זו. מדד ת"א 25 מוסיף 0.33% ות"א 75 מאבד 0.37%.

אתמול, נזכיר, סגרו המדדים המובילים בבורסה בת"א בעליות שערים, שהלכו והתחזקו לקראת סיום המסחר. זאת בהתאם למגמה החיובית שנרשמה בוול סטריט בשני ימי המסחר האחרונים. מדד המעו"ף סגר בעליה של 1.7%.

באופן כללי, הדוחות הכספיים הן של הבנקים והן של החברות האמריקאיות שכבר דיווחו היו טובים מאשר הערכות השוק. עד עתה דיווחו 61 חברות מתוך ה-500 הכלולות ב-S&P 500. אמנם, רובן (28 חברות) דיווחו על התכווצות של הרווחים (23.9%-), אך שיעור הרווח המצרפי (למניה) היה גבוה בכ-16%, בהשוואה להערכות השוק.

חגיגת הדוחות הכספיים בוול סטריט תימשך גם בשבוע הקרוב, ואל החברות המדווחות יצטרפו גם חברות ישראליות כמו סרגון (סימול: CRNT) ואמדוקס (סימול: DOX). חברות תעשייה כמו Boeing, 3M ו-Caterpillar הן בין אלה שידווחו השבוע, וגם אפל (סימול: AAPL), קוקה קולה (סימול: KO), פייזר (סימול: PFE) ויאהו (סימול: YHOO). עיקר תשומת הלב של המשקיעים תינתן לדוחות הכספיים ומכאן יקבע גם כיוון המסחר בבורסות.

"הצמד דולר-שקל צפוי להמשיך להיסחר סביב רמת מחירים של 3.9-4 שקל לדולר בטווח הזמן הקרוב, כאשר שער של 3.8 שקל לדולר אמור לשמש כרמת תמיכה חזקה והצמד לא צפוי להיסחר תחתיה. עם זאת, הנחת העבודה שלנו היא שצעד משמעותי של שער הדולר כלפי מעלה ומעל 4 שקל לדולר יתרחש במקביל להתחזקותו הצפויה של הדולר בעולם. אנו סבורים כי מהלך זה הולך ומתקרב". כך מעריך ניר ינאי, מנהל חדר המסחר בשקל מקבוצת שקל.

נציין כי עליות חדות נרשמו בבוקר יום שני בשוקי אסיה ושלחו את המדד האזורי להיסחר בשיא של עשרה חודשים, אחרי שמחירי הנפט והמתכות עלו והתחלות הבנייה בארה"ב הפתיעו לחיוב.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות