לקראת הפתיחה בוול סטריט: הנה מה שמצפה לנו השבוע

עונת הדו"חות בוול סטריט מתחממת, כשבין הבולטות שצפויות לפרסם השבוע את תוצאותיהן הכספיות לרבעון הראשון של השנה  - IBM, נטפליקס ומלאנוקס
 | 
(4)
שבוע המסחר בוול סטריט ייפתח הערב על רקע העליות ביום המסחר האחרון, כאשר המדדים המובילים נסחרים ברמות שיא של 6 חודשים. ברקע, עונת הדו"חות בוול סטריט מתחממת, כשבין הבולטות שצפויות לפרסם השבוע את תוצאותיהן הכספיות לרבעון הראשון של השנה - IBM, נטפליקס ומלאנוקס.
דו"חות השבוע 
הכלכלן והאסטרטג הראשי של בית ההשקעות פסגות, אורי גרינפלד: "ההסתברות שהמשק האמריקאי יצליח להתחמק מהאטה משמעותית בפעילות הכלכלית היא נמוכה מאוד. הסיבה המרכזית לכך היא שהפד פשוט העלה את הריבית יותר מדי. הריבית הריאלית עלתה מאז 2015 יותר מאשר במחזורי העלאות הריבית הקודמים, שכולם הסתיימו במיתון, והיא כנראה גבוהה מאשר הריבית הניטרלית".
"המשמעות היא שמדיניות הפד הנוכחית היא מדיניות מצמצמת והשפעתה על הכלכלה בכלל ועל שוק האשראי בפרט תבוא לידי ביטוי לקראת סוף השנה/תחילת 2020, אז אנו מצפים לראות את קצב הצמיחה בארה"ב עומד על כ-1%".
"גם אם הפד יעשה מה שלא נעשה בעבר ויתחיל בתהליך של הפחתות ריבית כבר בחודשים הקרובים, לא צפוי שינוי משמעותי של הדינמיקה הכלכלית הבסיסית בשנים הקרובות. בשלב הזה, הפחתות ריבית עשויות לתדלק בעיקר עליה נוספת בשכר ובאינפלציה, אך ריאלית הן לא יעשו הרבה".
דר' גיל מיכאל בפמן, כלכלן ראשי, ודודי רזניק, אסטרטג ריביות בלאומי שוקי הון: "הסיכונים המרכזיים לצמיחה קשורים למידת חוסר הוודאות סביב מדיניות הסחר של ארה"ב על אף שלאחרונה פורסמו באמצעי התקשורת שהצדדים קרובים להסכם שעתיד להיחתם בחודשים הקרובים".
"יחד עם זאת, יתכן כי השלב הבא במדיניות הסחר של ארה"ב יהיה לשפר את ההסכמים עם יצואני הרכב לארה"ב, ובפרט עם מדינות אירופה. סיכונים מרכזיים אחרים כוללים את חוסר הוודאות סביב הברקזיט, סיכונים פוליטיים אחרים באירופה על רקע הבחירות לפרלמנט ובחירות בחלק מהכלכלות ביבשת, וסיכונים פיננסיים בחלק מהמדינות המתפתחות הגדולות המתאפיינות בגורמים בסיסיים חלשים".
"בעת האחרונה היינו עדים להיחלשות משמעותית במטבעות בשווקים המתעוררים, בפרט בטורקיה וארגנטינה המתאפיינות בסיכונים פוליטיים גבוהים, חולשה בפעילות הכלכלית וחוסר אמון בקרב המשקיעים. התממשות של אחד הסיכונים המרכזיים עלול לגרום לעליה משמעותית בתנודתיות בשווקים הפיננסיים במהלך השנה".
בשבוע הקרוב יתפרסמו הנתונים הבאים:
ארה"ב

יום שלישי: הייצור התעשייתי
יום רביעי: נתוני סחר חוץ
יום חמישי: המסחר הקמעונאי וסקר פילדלפיה
יום שישי: התחלות הבנייה
אירופה
יום רביעי: סחר חוץ ומדד מחירים לצרכן לחודש מרץ
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  בורחים
  אנונימי 27/05/2019 14:09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לפני שנגמר הכסף
  סגור
 • 2.
  נטפליקס
  אייבי 27/05/2019 14:04
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נטפליקס אלופים (תגובה לבדיקה)
  סגור
 • 1.
  הריבית הראלית יורדת - בורחים מאגח למניות
  לילי 15/04/2019 08:30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הפד עוקב אחר הריבית הראלית ומתאים את מדיניותו . הפד לא יכל לשלם ריבית הגבוהה מהריבית על האג"ח .
  סגור
 • בורחים מהר
  אייבי 27/05/2019 14:07
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לפני שהכסף יגמר
  סגור