"על אף ההאטה, הכלכלה האמריקאית ממשיכה לצמוח במהירות"

אגף הכלכלן הראשי במשרד האוצר פרסם הבוקר את סקירתו השבועית והתמקד בעדכון התחזיות של קרן המטבע ובהשלכות הורדת התחזית על צמיחת הכלכלה הגלובלית
|
(2)
טראמפ, צילום: יח"צ
אגף הכלכלן הראשי במשרד האוצר פרסם היום (ה') את סקירתו השבועית והתמקד בעדכון התחזיות של קרן המטבע ובהשלכות הורדת התחזית על כלכלת העולם.
"העדכון הנוכחי כלפי מטה מיוחס להחלשות המומנטום בגוש האירו במחצית השנייה של 2018, שבלטה בגרמניה ובאיטליה (שתיים מתוך שלוש הכלכלות הגדולות בגוש), ולהחלשות הסנטימנט הכלכלי בשווקים. בנוסף מגלמת התחזית הנוכחית אסקלציה נוספת ב"מלחמת הסחר". הסיכונים העיקריים לצמיחה לדברי הקרן עלולים להתפתח כתוצאה מ- Brexit "קשה" (עזיבה של בריטניה את האיחוד ללא הסכם), ומהאטה גדולה מהצפוי בצמיחה בסין", מסבירים באגף הכלכלן הראשי.
קצב הצמיחה של התוצר במדינות גוש האירו עמד, ברבעון השלישי של 2018, על 0.6 אחוזים בקצב שנתי. על אף שהנתון מצביע על המשך ההתרחבות בגוש האירו (22 רבעונים ברציפות), הוא מייצג את המשך מגמת ההאטה הנרשמת בשנה זו, כשקצב הצמיחה ברבעון השלישי של 2018 הוא הנמוך ביותר מאז הרבעון הראשון של 2013.
בתוך כך, בגרמניה, הכלכלה הגדולה ביותר בגוש האירו, ובאיטליה (הכלכלה השלישית בגודלה בגוש) נרשמה ברבעון השלישי ירידה בצמיחה והאנליסטים חוששים כי ההאטה בשתי הכלכלות הבולטות תכביד על קצב הצמיחה בגוש האירו כולו ברבעון הרביעי.
בהתייחסות לנעשה בארה"ב, באגף הכלכלן מציינים כי בעוד היצוא הכולל של סין מצוי במגמת האטה, כתוצאה מאי הוודאות סביב מלחמת הסחר הממתנת את הביקושים העולמיים, היצוא לארה"ב, מצוי במגמת עלייה. האנליסטים מעריכים כי הירידה ביבוא וביצוא האמריקאי ברבעון השלישי מתעתעת, שכן מקורה בפעילות הענפה בסחר החוץ שהתרחשה ברבעון השני של השנה כתוצאה מפעילות מוגברת של יצואנים ויבואנים, אשר ביקשו להקדים משלוחים טרם כניסתם לתוקף של מכסים חדשים וחששם מהתייקרות אפשרית בתעריפי המכס.
"על פי האומדן הסופי, שיעור הצמיחה של התוצר האמריקני עמד ברבעון השלישי של שנת 2018 על 3.4 אחוזים בקצב שנתי (עדכון קל של 0.1 נקודת אחוז כלפי מטה ביחס לאומדנים הקודמים). הנתון מהווה האטה ביחס לצמיחה שנרשמה ברבעון השני (4.2 אחוזים), אך על אף ההאטה, הנתון מעיד על המשך הצמיחה המהירה של הכלכלה האמריקאית" מססכמים באגף הכלכלן הראשי. האנליסטים מעריכים כי בעקבות העלאות הריבית האחרונות, קצב הצמיחה ברבעון האחרון של השנה יוסיף להתמתן ויתכנס לאיזור ה-3%.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  בדירה גרים=קורת גג,לעומת מגורים ברחוב
  בדירה גרים=קורת גג 31/01/2019 21:45
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בדירה גרים=קורת גג,לעומת מגורים ברחוב
  סגור
 • 1.
  לא הבנתי את ההסבר.
  עוד צפירות הרגעה. 31/01/2019 12:23
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה השורה התחתונה ? שהצמיחה העולמית תקטן למרות שהצמיחה בארהב תישאר חזקה, או שאין להם מושג והצמיחה העולמית תגדל. יותר מדי צפירות הרגעה זה מה זה מלחיץ !!!
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות