מכונת הכסף: זו המדינה שמייצרת מיליארדר חדש כל שבוע

דוח חדש חושף נתונים אודות העושר העולמי, יותר מ-60% מהמיליארדרים בעולם - בני 60 ומעלה
|
מספרים מדהימים

מיליארדר חדש נוצר כמעט בכל שבוע בסין ברבעון הראשון של שנת 2015 - כך על פי דוח משותף של בנק ההשקעות השוויצרי UBS ופירמת הייעוץ PWC. כך על פי הדוח, בשנת 2014 היו בסין 200 מיליארדרים לעומת 570 מיליארדרים בארה"ב.

"העושר הסיני צובר תאוצה ונתמך על ידי הצמיחה החזקה בסין יחד עם שוקי ההון הפורחים והכל קרה ב-15 השנים האחרונות" אומר פרנסיס יו, מנהל בחטיבת ניהול העושר (Wealth Management) של UBS. בין התעשיות אותן מציין יו כמקור הכסף הגדול - נדל"ן, טכנולוגיה ובריאות.

בדוח מצוין כי המיליארדרים הסינים משתמשים בעושר הגדול שלהם גם בכדי לעסוק בפעילות פילנטרופית. כך בני הדור המבוגר יותר מתמקדים בתרומות לתחומי החינוך והבריאות ואילו בני הדור הצעיר יותר נרתמים לנושאים חברתיים כגון תמיכה בקהילות חלשות. כך לדוגמה, ג'ק מא, מייסד עליבאבא ואחד האנשים העשירים בסין, הקים בשנה שעברה קרן צדקה שעוסקת במגוון תחומים.

המספר ההולך והגובר של מתעשרים סינים יהפוך בקרוב את יבשת אסיה לבסיס הגדול ביותר של מיליארדרים. "אנחנו מאוד אופטימים שבמהלך 5 עד 10 השנים הבאות, מספר המיליארדרים באסיה יעקוף את זה שבארה"ב וזאת בשל הזדמנויות הצמיחה הגדולות בחלק זה של העולם" מסביר יו.

בדוח מציינים עוד כי המיליארדרים העשירים באסיה הם צעירים יותר מעמיתיהם ברחבי העולם וכי רבים מהם בנו את עצמם במו ידיהם. כך, 25% מהמתעשרים החדשים גדלו בעוני וזאת בהשוואה לשיעור של 8% בארה"ב.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות