//

דויטשה בנק: הרווח ברבעון הראשון עלה ב-19%, יגדיל רזרבות הון

הבנק הגרמני הודיע שיגייס 2.8 מיליארד אירו במניות חדשות, זאת לאחר שקיבל ביקורת על רזרבות הון קטנות מדי
 | 
דויטשה בנק ניו יורק, צילום: Bizportal
דויטשה בנק, הבנק הגדול בגרמניה, הודיע אתמול שיגייס 2.8 מיליארד אירו, או 3.65 מיליארד דולר, באמצעות הנפקת מניות חדשות על מנת להגדיל את רזרבות ההון. ההודעה באה במקביל לפרסום הדוחות הכספיים לרבעון הראשון, שהראו עלייה של 19% ברווח הנקי, מעל לתחזיות.

הבנק הגרמני דיווח על רווח של 1.7 מיליארד אירו, לעומת 1.4 מיליארד אירו ברבעון המקביל בשנה שעברה. הרווח למניה עלה מ-1.58 אירו בשנה שעברה לרמה של 1.71 אירו למניה. הכנסות הבנק עלו מ-9.2 מיליארד אירו בשנה שעברה ל-9.4 מיליארד אירו ברבעון האחרון. התוצאות היכו את תחזיות האנליסטים שציפו להכנסות בסך 9.07 מיליארד אירו, ולרווח של 1.32 אירו למניה, כך לפי FactSet. מניות דויטשה עלו 3.74% אמש בבורסת ניו יורק במחזור גבוה במיוחד.

המהלך שנועד להגדיל את רזרבות ההון של הבנק בא כתוצאה מביקורת על "הכרית הצרה" עליה יושב הבנק. מאז המשבר ב-2008 רגולטורים לחצו על הבנקים להחזיק מספיק הון על מנת לשרוד זעזועים בשוק.

הנהלת הבנק הגרמני לא ששה להנפיק מניות חדשות בתחילה, מה שידלל את המניות הקיימות, והעדיפה לממש נכסים במקום. מהנהלת הבנק לא התקבל הסבר לשינוי במדיניות, אולם נראה שבנקים ברחבי אירופה נאלצים לנקוט צעדים על מנת להימנע ממשברים פיננסיים עתידיים. הבנק השני בגודלו בגרמניה, קומרצבנק, ביצע מהלך דומה בתחילת החודש.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה