ה-IMF נרתע משימוש מתמריצים: "עלולים לגרום לחוסר יציבות כלכלית"

"מקבלי ההחלטות צריכים לשים לב שחוסר היציבות הקיימת בבנקים לא תעבור לחלקים אחרים במערכת הפיננסית, כגון קרנות פנסיה וחברות ביטוח"
 | 
קריסטין לאגרד
קרן המטבע הבינלאומית הזהירה היום (ה') בנק מרכזיים מתופעות לוואי מסוכנות שעלולות לקרות בעקבות משמירה על שיעורי נמוכים לאורך זמן, כמו גם מאמצעים לא קונבציונליים שנועדו להגדיל את הצמיחה בהם הם השתמשו לאחר פרוץ המשבר הכלכלי ב-2009.

בדו"ח שנכתב על ידי קרן המטבע, נכתב כי הארגון אמנם מגבה אמצעים שנועדו למנוע התמוטטות של מערכות כלכליות בעולם, אבל עדיין צריכים לשים לב מההשפעות הנוצרות עקב תוכניות תמריצים הנהוגות לדוגמא ביפן וארה"ב.

"תוכניות לרכישת אג"חים ממשלתיים ושמירה על שיעורי ריבית נמוכים, עלולים להוביל לחוסר יציבות של חלקים מהמערכת הפיננסית של אותה מדינה", נכתב בדו"ח. "מקבלי ההחלטות צריכים לשים לב שחוסר היציבות הקיימת בבנקים לא תעבור לחלקים אחרים במערכת הפיננסית, כגון קרנות פנסיה וחברות ".

אתמול (ד') כאמור פורסמו הפרוטוקולים של ועדת השוק הפתוח. מהפרוטוקולים עולה כי מספר חברי 'פד' גם חוששים מהסיכונים ההולכים וגדלים עקב אם המדיניות המוניטרית האגרסיבית בה הוא נוקט. להערכתם, קיים חשש שהמדיניות תגרום לחוסר יציבות במערכת הפיננסית של ארה"ב, עליה בשיעורי הרבית ואינפלציה. לידיעה המלאה
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה