התאושש מתאמול: הנפט חזר לעלות וננעל במחיר של 96.65 דולר לחבית

לאחר ירידות של 1.6%, מחיר הנפט חזרו לעלות עם טיפוס של 0.5%
|
אסדת קידוח
לאחר הירידות אתמול במחירי הנפט, נתוני המאקרו שפורסמו היום (ג') בארה"ב ובאירופה דחפו את החוזים העתידיים חזרה לעליות שערים, כאשר הם מתמקמים קצת מעל ל-96 דולר.

עם סיום יום המסחר בבורסת הסחורות של ניו יורק, החוזים העתידיים על הנפט עלו ב-0.5% ל-96.64 דולר לחבית. כאמור, העליה במחירים מגיעה לאחר שאתמול נרשמה ירידה במחיר הזהב השחור של 1.6%.

המסחר הושפע מנתוני מאקרו שפורסמו באירופה וארה"ב. עליות המחירים בשוק הנדל"ן האמריקני בשנת 2012 היו החדות ביותר מאז מאי 2006, כך עולה מנתונים לחודש דצמבר שפירסם גוף המחקר האמריקני CoreLogic. על פי הנתונים לחודש דצמבר עלו מחירי הבתים בארה"ב ב-0.4%, וביחס למחירים שבהם נמכרו בתים בשנה שעברה מדובר על זינוק של 8.3%.

בשעה 17:00 שעון ישראל פורסם מדד מנהלי הרכש של מגזר השירותים בארה"ב. המדד הציג קריאה של 55.2 נקודות לעומת 55.7 נקודות בדצמבר. תחזית האנליסטים עמדה על קריאה של 55.1 נקודות. כל קריאה מעל 50 נקודות מצביעה על כך שהחברות בסקטור מתרחבות. לידיעה על נתוני המאקרו

באירופה, מדד מנהלי הרכש לסקטור הפרטי של גוש האירו עלה במהלך חודש ינואר ל-48.6 נקודות, זאת לעומת תחזיות שעמדו על 48.2. אמנם הנתון נמוך מ-50 נקודות, מה שמראה על התכווצות, אבל הנתון נחשב חיובי מכיוון שניצח את תחזיות האנליסטים והראה עצירה בקצב ההתדרדרות של הסקטור.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות