חוקרי המס הגיעו לחנות, המנהל אסף מסמכים מהשולחן והתחיל לרוץ

בזמן שהמבקרים הזדהו בפני מנהל חנות רהיטים באשקלון, הוא אסף במהירות ערימת מסמכים וברח מהחנות. שוטר שהוזעק למקום הצליח ללכוד אותו
|
(4)
ריצת מרתון, אילוסטרציה, צילום: Istock
רשות המסים מדווחת על התרחשות משעשעת בעת ביקורת שערכו בחנות רהיטים. ההתרחשות החלה מבדיקת חשבונית ספק שהיתה בחנות כשהתברר כי צ'ק של 4,813 שקלים, לא נרשם בספרי העסק.
בזמן שהמבקרים הזדהו בפני מנהל החנות על מנת להעמיק את הבדיקה נוכח ממצא זה, ראו על שולחנו של מנהל החנות ערימת מסמכים ממותגים בלוגו החברה, עליהם רשומים סכומים ושמות של לקוחות. מנהל החנות אסף במהירות את ערימת המסמכים וברח מהחנות. שוטר שהוזעק למקום הצליח ללכוד אותו ולהחזירו לחנות והוא נלקח לחקירה במשרדי פקיד שומה אשקלון.
 
ליקויים ב-25% מהעסקים שנבדקו באשקלון, אשדוד וקריית גת
המקרה ארע בעת מבצע ביקורת של מס הכנסה בבתי עסק באשקלון, אשדוד וקריית גת, אשר כלל 54 ביקורות, מהן עלה כי ב-25% מהעסקים שנבדקו, לא נרשמו הכנסות כדין. המבצע, שנוהל על ידי עובדי משרד פקיד השומה אשקלון, התקיים הפעם בשעות אחר הצהרים והערב המאוחרות, בבתי עסק בתחום המסחר, השירותים והמקצועות החופשיים.
 
מה היו התירוצים?
מספירת הקופה במספרה נמצא סכום עודף שלא תועד בספרי העסק. הספר מיהר להסביר: "בסוף היום אני מוציא קבלות". עורך דין שלא רשם הכנסה במזומן שנמצאה על שולחנו בעת הביקורת, טען בפני המבקרים: "היה לחץ ואני היחיד שמוציא קבלות וחשבוניות ולכן אני מוצא את הזמן בסוף היום ואני רושם בסוף היום". גם קוסמטיקאית שלא רשמה הכנסותיה טענה "אני בלילה בודקת בבית ומה שלא רשמתי אני מוציאה קבלה".
 
בעליה של חנות למכירת וילונות העביר את האחריות בגין  אי רישום הכנסות אל העובדת החדשה וטען: "זו עובדת חדשה היא לא ידעה שצריך להוציא קבלות". מסעדן "עסוק" שלא רשם את הכנסותיו אמר למבקרים: "כנראה לא הספקנו לרשום". בעל חנות גלידה לא שמר את סרטי הביקורת מהקופה הרושמת של העסק וכשנשאל לפשר הדבר השיב: "לא ידעתי שצריך לשמור... לא ידעתי".
 
פעילות ביקורת זו, נערכה כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור. זאת, במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה לשיפור  ושימור יכולת ההרתעה, הרחבת המודיעין, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  והכל בשביל
  יוני 10/07/2019 00:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לממן פנסיות של 90,000 לשופט אחד לחודש. יעני, מיליון שקל בשנה. מישהו צריך לממן, לא?
  סגור
 • 3.
  54 לא מתחלק ל-4... איך 25%? (ל"ת)
  דמיקולו בלאט 09/07/2019 13:41
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  כמה עצוב שהמדינה מתעמרת בעסקים קטנים בשבילהמגזר הציבורי (ל"ת)
  ארון 09/07/2019 12:59
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 1.
  גונבים מאזרחים קשיי יום ,כדי לחלק למקורבים לשלטון,
  גנבים 09/07/2019 12:26
  הגב לתגובה זו
  6 1
  עושקים את הציבור כדי לחלק לשודדי פנסיה תקציבית . לדוגמא פנסיית שופט 70-80 אלף ש"ח !!!!!
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות