תוכנית המסילה הרביעית באיילון תועבר לאישור קבינט הדיור

|
תוכנית המסילה הרביעית באיילון תועבר לאישור קבינט הדיור
הוועדה הארצית לתכנון ולבנייה של תשתיות לאומיות (ות"ל), בראשות אביגדור יצחקי, אישרה היום (ב') את העברת תוכנית המסילה הרביעית באיילון, מצפון למחלף ההלכה ועד למחלף קיבוץ גלויות, לאישור סופי של קבינט הדיור. עוד במסגרת התכנית, תוספת של מסילה שלישית ורביעית ממחלף קיבוץ גלויות ועד תחנת לוד דרום.
כיום, עוברות באיילון שלוש מסילות בלבד, ומשמעות הדבר היא כי המסילה הפרברית פועלת כמסילה דו-כיוונית, המגבילה מאד את תדירות הרכבות. תוספת המסילה הרביעית, ביחד עם מערכות איתות חדשות של הרכבות, צפויות להגביר את תדירות הרכבות ברצועת האיילון מ-28 רכבות בשעת שיא ל-40 רכבות בשעת שיא.
העברת המסילה הרביעית ברצועת נתיבי איילון תחייב הצרה של התעלה הקיימת באופן שיפחית את כושר ספיקת המים שלה בעת שיטפונות, ועל כן, בד בבד עם קידום התכנית למסילה הרביעית, החליטה הוועדה בעבר כי יש להגיש תכנית משלימה שתאפשר פתרונות לאיגום, החדרה וניהול נגר במעלה אגן הירקון/איילון. פתרונות אלה כוללים שימוש במחצבות נטוף, מודיעין ונשר וכן מאגר משמר איילון לצורך איגום והחדרת מים, יצירת איגום בפארק אריאל שרון מצפון לכביש 1 ואזורי הצפה בשטחי מקוה ישראל מדרום לכביש 1 וכן אפשרות בעתיד למובל לים.
העבודות המוקדמות להקמת המאגר בפארק אריאל שרון כבר החלו, מתוקף התכנית המאושרת לפארק, והשלמתו מהווה תנאי לתחילת העבודות להקמת המסילה. 
 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות