21 חודשי מאסר לסוחר לשעבר בבית ההשקעות אקסלנס

עמרי ויסמן, לשעבר מנהל דסק מניות בחדר המסחר של לקוחות מוסדיים הורשע בעבירות תרמית בהיקף של מאות אלפי שקלים
|
(1)
21 חודשי מאסר לסוחר לשעבר בבית ההשקעות אקסלנס
בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר על עמרי וייסמן, סוחר לשעבר בבית ההשקעות אקסלנס, 21 חודשי מאסר בפועל, קנס וחילוט בגובה כולל של 200 אלף שקל. ויסמן הורשע בעבירות תרמית בניירות ערך, קבלת דבר במרמה מרמה, הפרת אמונים בתאגיד ועבירת הלבנת הון. 
כזכור, ויסמן עבד כמנהל דסק מניות בחדר מסחר של לקוחות מוסדיים באקסלנס והיה אמון על ביצוע של הוראות של לקוחות מוסדיים ביניהם חברות ביטוח, קופות גמל וקרנות השתלמות. על פי כתב האישום בין השנים 2010-2012 ביצע ויסמן, יחד עם חברו אברהם אשכנזי, שימוש בחשבונות הלקוחות על מנת לבצע מאות עסקאות תרמית. 
על פי מתווה הפעולה של השניים, כאשר קיבל ויסמן הוראה מלקוח לרכישת נייר ערך הוא הנחה את אשכנזי להקדים ולרכוש את אותו נייר ערך באמצעות חשבונות אשכנזי מגורמים אקראיים בשוק, ולאחר מכן לנצל את עליית השער ולמכור במחיר גבוה יותר בעסקאות מתואמות ללקוחות אקסלנס. התרמית של השניים הניבה לאשכנזי רווח כולל בסך של 1.2 מיליון שקל. ויסמן קיבל לידיו סכום של בין 150 אלף ל-250 אלף שקל מהרווח.
בגזר הדין קבע בית המשפט: "הנאשם ניצל את האמון שניתן בו על ידי מעסיקיו, מעל באמון זה, שהרי הנאשם שימש כמנהל דסק בחדר מסחר של מוסדיים, וניצל מעמד זה על מנת לקשור קשר עם סוחר בניירות ערך, לבצע פעילות מסחר מתואמת בין חשבונות הלקוחות של בית המסחר בו עבד, לבין חשבונות של לקוחות של סוחר בניירות הערך, כל זאת כדי להפיק רווח מובטח כתוצאה מפעילות מתואמת זו. אין ספק שאלמלא הסכמתי של הנאשם לבצע את חלקו בהתאם לקשר שנקשר בינו לבין אשכנזי, לא היה מתאפשר לאותו אשכנזי לבצע את אותה פעילות תרמיתית ביחד עם הנאשם ולהפיק רווחים לטובתו האישית. מדובר בפרק זמן ארוך של פעילות תרמיתית מתואמת של כ-29 חודשים, שבוצעה בתחכום לא מבוטל שעה שהנאשם ואשכנזי תכננו את מעשיהם כך שאלה יקשו על חשיפת הקשר התרמיתי ביניהם".
עוד נכתב כי "מדובר בפרשה חמורה מאוד, שפגיעתה רעה באמון הציבור בשוק ההון בישראל, ביכולת המשקיעים לסמוך על אותם כופים מוסדיים שמנהלים את כספו של הציבור, לאחר שהציבור הפקיד בידי גופים אלה את חסכונותיו שעליהם הוא נסמך... ענישה בעבירות שכאלה מחייבת העדפת האינטרס הציבורי והעמדתו של זה בקדמת הבמה על חשבון האינטרס האישי של אותו מבצע העבירה, הדבר צריך לבוא לידי ביטוי בהחמרה בענישה".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  סוף גנב לתלייה סוף שקרן להתגלות (ל"ת)
  שמחה 14/01/2018 14:34
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות