אבוג'ן מסמנת את תחום בקרת החרקים: שת"פ עם חברת 'מארון'

החברות יפתחו מוצרים חדשים בתחום בקרת החרקים וסיכמו על מודל של שיתוף הכנסות מהמוצרים שיפותחו על ידן
|
עופר חביב, צילום: bizportal
חברת אבוג'ן -1.69% אבוג'ן 510.5 -1.69% אבוג'ן בסיס:519.3 פתיחה:512 גבוה:527.1 נמוך:506 תמורה:97,388 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: מדווחת היום (ג') על שיתוף פעולה רב-שנתי לפיתוח ומיסחור של מוצרים חדשים בתחום בקרת החרקים. ההסכם נחתם מול חברת מארון ביו אינוביישנס הפועלת בתחום המוצרים הביולוגיים להדברת מזיקים. החברה סיכמו על מודל של שיתוף מההכנסות העתידיות של כלל המוצרים שיפותחו על ידן.

במסגרת ההסכם מקוות החברות למנף את המומחיות, הנכסים והיכולות של כל אחת מהחברות בכדי להגיע לשוק עם מוצר בתחום הדברת המזיקים. לאבוג'ן ישנן יכולות מיחשוביות מתקדמות לאיתור גנים ולמאורן יש התמחות בפתרונות המבוססים על מיקרוביאלים להדברת מזיקים ושיפור בריאות הצמח.

עופר חביב, מנכ"ל אבוג'ן מסר כי "השת"פ מפגיש יכולות גילוי סינרגטיות מהמובילות בתעשייה על מנת להתמודד עם צורך מרכזי בתחום החקלאות. אנו מצפים כי מאמצינו המשותפים יביאו להזדמנויות משמעותיות לפיתוח מוצרים עבור שתי החברות".

לדבריו, "שיתוף פעולה זה מדגים כיצד ניתן למנף את יכולותיה של אבוג'ן לתחומי פעילות חדשים ולסוגי מוצרים חדשים. בנוסף, יכולות אלו מרחיבות את פורטפוליו המוצרים של החברה על ידי הוספת שתי תוכניות מוצר חדשות בתחום העמידות לחרקים".

באבוג'ן מציינים כי הנזק העולמי לתוצרת החקלאית עקב פגיעת חרקים מוערך כיום בכ-20% מהתוצרת העולמית. מגמה זו עשויה להימשך ולהחריף בשנים הקרובות. עד היום חומרי ההדבר הביולוגיים והפתרונות הביוטכנולוגיים מתבססים על שימוש בבקטריות ובגנים מבקטריות.

לדברי אבוג'ן, לאורך השנים החרקים פיתחו עמידות למנגנון ביולוגי זה ולכן הפתרונות הקיימים היום אינם מספקים מענק יעיל לבקרת חרקים. לאור האמור, החברות ינסו לגלות מנגנוני פעולה חדשים תוך התמקדות במינים בקטריאליים אחרים.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות